ازدواج اجباری

دانلود پایان نامه

زندگی به هم می‌ریزد. به نظر من زنان نمی‌توانند هم زمان دو نفر را با هم دوست داشته باشند. شاید هم من اینطور باشم ولی من اصلاً نمی‌توانم.(مورد شماره 16، 42 ساله، پرستار، هم چادری و هم مانتویی با آرایش کمرنگ)
ممکنه ارتباط‌های خیلی نزدیک مشکلاتی براش پیش بیاد.
دوستی‌ها به جاهایی برسه که خانواده رو از هم بپاشونه.
مثلا دوست من پسرش رو کلاس استخر میبره و اونجا با آقایی آشنا شده و باهاش دوست شده در حد اس ام اس و بیرون رفتن. من بهش میگم به مشکل بر میخوری ولی میگه نه یک دوستی ساده است.مورد شماره 17، 45 ساله، پرستار، مانتویی با آرایش کم)
به هم ریختن زندگی افراد متأهل
4
اگر دوطرف جنبه‌اش را نداشته باشند خیلی مشکل پیش می‏اید خیلی وقتها خانم احساس می کند با هرکه رابطه دارد باید ازدواج کند حالا چه همکار چه کس دیگری اگر یک همکار بگوید سلام چطوری فکر می کند باید با او ازدواج کند این بی‌جنبه‌گی خانم است یا آقا فکر می‌کند وقتی دو بار به او سلام کردی باید همه جور در خدمتش باشید این هم می شود بی جنبگی آقا این بی‌جنبه‌گی نباشد مشکلی ندارد حد و حدودشان را بشناسند( مورد شماره20، 30 ساله، کارمند).
ایجاد تخیلات و احساسات غیر قابل کنترل
5
ممکن است تجاوز بشود در روحیه طرف تاثیر بد بگذارد(مورد شماره 26، 23 ساله، خانه‌دار، مانتویی با آرایش کمرنگ)
تجاوز
6
ممکن است طرف شکست عشقی بخورد مثلا یکی واقعاً عاشق شده باشد و آن یکی بگذارد برود و از نظر روحی خیلی آسیب ببیند(مورد شماره 26، 23 ساله، خانه‌دار، چادری گاهی آرایش می‌کند).
آسیب‌های روحی
7
آقایان خیلی راحت برخورد می‏کنند. چون این مسئله را خیلی مهم نمی‏دانند. ولی زنان خیلی ضربه می‏خورند. به خاطر اخلاقی که زنان دارند، دلبستگی پیدا می‏کنند. حتی ممکن است پسر بخواهد او را امتحان کند. ولی دختر 4-5تا خواستگارش را رد می‏کند و دلبسته می‏شود و پسر بعد از چندماه ولش می‏کند و می‏گوید به‏درد من نمی‏خوری. شاید آن دختر به خاطر پسر درسش را ول کند، خواستگارش را رد کند و دیگران آنها را چندجا دیده باشند و بعد از مدتی پسر ولش کند. برای آن دختر شکست خیل سختی است ولی پسر خیلی راحت می‏رود و با کس دیگری دوست می‏شود یا ازدواج می‏کند البته پسرهایی هستند که ناراحت هم می‏شوند. بیشترین آسیب برای زنانست (مورد شماره 3، 48 ساله، خانه‌دار، چادری بدون آرایش).
آسیب دیدن آینده فرد
8
بچه‏دار شدن، ممکن است بخواهد به‏زور به ازدواج ختم شود. مخصوصاً زنان دوست دارند اگر آقا مردخوبی باشد با او ازدواج کنند ولی ممکن است آقا برای رفع نیاز آن لحظه با او بوده‏باشد که این باید از اول حل و فصل شود و طی بشود که بچه‏دار نشوند و هم اینکه از همون اول بگوید که خانم شما برای مدت موقت برای من خوب هستید ولی برای اینکه مادر بچه‏هایم باشید خوب نیستید. مثلاً از قیافه‏ات خوشم می‏آید یا از اخلاقت ولی دوست دارم طی مدتی با تو باشم(مورد شماره 1، 35 ساله، پزشک، چادری و هم مانتویی بدون آرایش).
بچه‌دار شدن، ازدواج اجباری
جمع‌بندی سبک‌زندگی و ارتباط با جنس مخالف:

این نوشته در علمی _ آموزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.