ازدواج مجدد

دانلود پایان نامه

قربانی ارتباط با جنس مخالف
زمانی کتابخانه می‌رفتم که رئیس کتابخانه تا من می‌آمدم می‌آمد روبرویم در فاصله ای دورتر می‌نشست انقدر خیره نگاه می‌کرد و گاه با دست و اشاره‌هایی می‌کرد‌…. همه این مسائل،مثل رفتار زشت رئیس کتابخانه مدت‏ها من نرفتم کتابخانه حتی کار هم نمی پذیرفتم این یک جور قربانی شدن است و من را از فضا دور کرد و هنوز این واهمه را دارم..(مورد شماره 9، 41 ساله، پژوهشگر پاره وقت، سبک‌زندگی مصلحت‌اندیش)
نگاه به عنوان دیگری(ابژکتیو جنسی)
کل خانواده ام به خاطر طلاقم دچار مشکلاتی شدند. زندگی خودم یک بخشی از جوانی ام قربانی شده و از بین رفته شاید برای خودم و خانواده ام تاثیر داشته و آسیبش به خانواده ام هم رسید. شاید مادر من سلامتی اش را از دست داده چون مادرم سهیم بوده و پدرم هم نگاه‌های جامعه و اینها و خواهر برادرهایم هم از نظر روحی آسیب دیده اند(مورد شماره 30، 31 ساله، کارمند بخش خصوصی، سبک‌زندگی محافظه‌کار)
طلاق
کم شغلی و گرونی مشکلات اصلی من است به هر حال درس خواندم و زحمت کشیدم بعد الان که کار پیدا نمی‌کنم خانواده ام دائم فشار می‌آورند که شوهر کن و هر کسی که می‌آید خواستگاری حتی اگر شرایط مناسبی نداشته باشد کلی جنجال به پا می‌کنند که کار که نداری درس که نمی‌خوانی چرا شوهر نمی‌کنی!(مورد شماره 13، 23 ساله، گرافیست، سبک‌زندگی جسورانه)
عدم‌اشتغال و درآمد
بله پیش آمده مثلاً من خوب درس می دهم و این اعتماد را به خودم دارم که برای انتقال یک چیزی تمام تلاشم را می‏کنم ولی می‏دانم که سال‏های اول تدریسم وقتی اسمم را روی برد می‌دیدند می‌گفتند که زنان خوب ریاضی تدریس نمی‏کنند! این برای من خیلی سخت بوده که بشنوم وجلسه اول رفته‏اند سرکلاس آقا‌….. (مورد شماره 10، 30 ساله، کارشناس ارشد ریاضی کاربردی، دارای مدال طلای المپیاد ریاضی، مدرس مدعو، سبک‌زندگی مصلحت‌اندیش)
عدم اعتماد به زنان در جامعه
زندگی اولم هم به خاطر بچه‌دار نشدنم قربانی شدم(مورد شماره 6، 47 ساله،پنجم ابتدایی، خانه‌دار، سبک‌زندگی محافظه‌کار).
عدم توانایی در انجام نقش زنانه
قربانی فرزندم شدم چون خواستگارهای جوانتری داشتم ولی به خاطر فرزندم نتوانستم ازدواج دوم موفق تری داشته باشم و قربانی مادربودنم شدم.تا فرزندم آینده بهتری داشته باشد(مورد شماره 6، 47 ساله، همسر اول فوت شده ازدواج مجدد داشته است، سبک‌زندگی محافظه‌کار)
عواطف مادرانه
طرف فلکه سوم می رفتم که اتفاقا چادر سرم بود آمدم از روی پل رد شوم دیدم که یک آقایی من را صدا می زند و برگشتم کاملا برهنه بود و این واقعاً وحشتناک بود و من مسیری که می دانم می شود از توی خیابان رد شد از پل رد نمی شوم و هر وقت از آن منطقه می‌خواهم رد شوم تا حد مرگ حالم بد می‌شود(مورد شماره 23، 27 ساله، لیسانس، متأهل کارمند رده بالای دولتی،سبک‌زندگی مصلحت‌اندیش)
عورت‌نمایی
کیفم را در خیابان زدند. بچه کوچک بغلم بود و کیفم را از روی دوشم کشیدند شانس آوردم که بندش پاره شد و من و بچه را روی زمین نکشیدند. بدنم زخمی‌شده بود و مدتها درد داشتم. بچه ام هم انقدر ترسیده بود که مدتها توی خواب یکدفعه جیغ می‌زد و گریه می‌کرد(مورد شماره 1، 35 ساله، پزشک، متأهل، سبک‌زندگی مصلحت‌اندیش)
کیف‌قاپی
ما قربانی بدبختی‌های خانواده شدیم. و نتوانستیم تحصیلات خوب و فرهنگ خوب را از خانواده بگیریم ولی فرزندان ما به هرحال یک حداقل تحصیلاتی دارند ولی خانواده‌های ما درگیر بدبختی خودشان بودندو نتوانستند از ما حمایتی بکنند(مورد شماره 29، 38 ساله، خانه‌دار، سبک‌زندگی محافظه‌کار)
مسائل خانوادگی
بله خیلی، مثلاً وقتی درحال کارت نفری که مسئولیتی در قبال تو دارد کاری را بدون نظر تو انجام دهد من قربانی او می‏شوم می‏خواهد تغییر شغلم باشد یا هر چیز دیگر‌….. اینکه اصلاً به آدم نگویند که چه تغییراتی می‌خواهند بدهند و نقش تو چیست، اینکه اصلاً به حسابت نیاورند برایم پیش آمده است(مورد شماره 5، 29 ساله، دانشجوی ارشد برق، کارمند سازمان دولتی، سبک‌زندگی مصلحت‌اندیش)
نادیده گرفته شدن

این نوشته در علمی _ آموزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.