اصلاح موهای زائد

تراشیدن موهای زائد

تراشیدن موها کار ساده ای به نظر می رسد که بیشتر مردم با روش های رایج اون آشنایی دارن اما چگونگی درست این کار، به گونه ای که موها دیرتر رشد کنن، کمتر به درستی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگه می خواهید پوستتون نرم تر از همیشه باشه و مجبور نباشین هر روز صبح موهای زائد رو تراش بدین، می تونید با فوت وفن هایی که در «پوست ومو»ی این هفته مورد بحث قرار می گیرد، همراه شید.

  1. به کار گیری گوماژ نمک، یه روز قبل از اصلاح

گوماژ نمک باعث می شه تموم سلول های مرده از روی پوست ورداشته شه. واسه این منظور باید نمک رو با مقدار بسیار کمی آب کف دستتون بریزین و زمونه ای روی پوست ماساژ بدید. از قوزک پا شروع کنین و بالا بیایید. اگه پوست حساسی دارین، می تونید به جای نمک از لیف های لایه بردار هم استفاده کنین. کارکرد این دو تقریبا یه جوره.

  1. حموم قبل از اصلاح

خیس شدن پوست و ترکیب آب با چربی روی پوست، عمل تراشیدن مو رو تا ۶۰ درصد راحت تر می کنه. البته شرط موثر بودن خیسی پوست در اصلاح اینه که فقط ۲ تا ۳ دقیقه روی پوستتون آب بریزه. اگه بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه موندن در حموم بخواین موها رو با تیغ اصلاح کنین، کار خیلی سخت می شه چون تموم چربی از روی پوست ورداشته شده.

  1. به کار گیری کف اصلاح

بعضی ادما از صابون واسه لیز کردن پوست استفاده می کنن اما صابون می تونه باعث خشکی پوست و تحریک بیشتر اون شه. بهترین کار اینه که از موس های مخصوص واسه تراشیدن موها استفاده کنین. ترکیب این موس ها به نحویه که نه فقط به اصلاح راحت تر کمک می کنه بلکه دووم اون رو هم بالا میبره و موها دیرتر از عادی رشد می کنن.

  1. انتخاب تیغ مناسب

انتخاب تیغ مناسب کمک می کنه بدون خراشیدگی و التهاب تموم موها رو از ته بزنین. به محض اینکه احساس کردین تیغ به اندازه کافی تیز نیس، اون رو عوض کنین. موها در افراد جور واجور با سرعت های متفاوتی رشد می کنه اما بیشتر کسائی که دیر به دیر تیغ شون رو عوض می کنن و مثلا ۱۰ بار اصلاح با یه تیغ دارن، اصلاح مطلوبی ندارن.

  1. تراشیدن در جهت مناسب

در جهتی موها رو تراش بدین که راحت تر هستین. اگه تیغ به اندازه کافی تیزه، حتی می تونید این کار رو خلاف جهت رویش موها هم انجام بدین.

قبل از اصلاح به طور کامل با موس ناحیه رو لیز کنین و بعد بدون اینکه تیغ رو محکم روی پوست بکشین، با کمترین فشار و تا جای ممکن طولانی تر خط اصلاح رو ادامه بدید. از انجام حرکات کوتاه و تکراری روی یه ناحیه از پوست دوری کنین.

  1. نقاط حساس رو در آخر تراش بدین

بعضی نقاط مثل سر زانوها یا قوزک پا که استخون به سطح پوست نزدیکه، نقاط حساسی واسه اصلاح حساب می شن. این کار رو به آخرین مرحله بندازین.

  1. بعد از اصلاح پوستتون رو خشک کنین

بعد از تموم شدن تراشیدن موها پوستتون رو آب بکشین و آروم خشک کنین. لازم نیس تموم رطوبت پوست رو بگیرین. اجازه بدید کمی رطوبت بمونه و روی اون از کرم مرطوب کننده استفاده کنین.

  1. مرطوب کننده ای بدون اسانس بخرین

بعد از تموم شدن اصلاح با تیغ، واسه چرب کردن پوست از روغن های گیاهی طبیعی مثل روغن بادام یا روغن نارگیل استفاده کنین تا آبرسانی به پوستتون عمقی انجام شه. هر شب قبل از خواب این کار رو تکرار کنین.

  1. تیغ رو خشک کنین

بعد از هربار تراشیدن موها با تیغ، اون رو به طور کامل تمیز کنین و آب بکشین و رطوبتش رو با کاغذ بگیرین. تیغ رو در محیطی به طور کامل خشک خارج از محیط حموم بذارین. حتی اگه تیغ رو خشک کنین و در حموم بذارین، رطوبت باعث کند شدن اون می شه و نمی تونید اصلاح خوبی داشته باشین.

وقتی صورتمون جوش داره، چیجوری اصلاح کنیم؟

اگه صورتتون جوش داره، از اصلاح موهای اون در فواصل کوتاه دوری کنین و این کار رو خیلی آروم انجام بدین تا جوش ها کنده نشن. باید امتحان کنین اصلاح با تیغ براتون خوبه یا با ماشین ریش تراش قابل تنظیم.

معمولا بهترین روش، استفاده دوره ای از این دو وسیله س. البته به هر حال پوست متورم و دردناک به وجود اومده بوسیله جوش با هر روشی امکان داره تحریک شه و بعضی وقتا هم تنها راه، گذاشتن ریشه تا بلکه با درمان های مناسب جوش شرایط پوست بهتر شه.

گذاشتن ریش به خصوص وقتی فرد از موهای فرورفته ریش در پوست خود در عذابه و همیشه به خاطر این جوش می زند، بهترین راه حله. بعد از یه دوره ریش گذاشتن و بهتر شدن وضعیت پوست، می توان بدون ناراحتی و آزار پوست جوش دار، اصلاحی خوب داشت.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

زیبایی مو سلامت مو هفته نامه سلامت