اسفند ۹, ۱۳۹۹

اصول ظاهر و رفتار در اولین ملاقات

ملاقات اولfirst meeting

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ همه بهتر می دونن از روی علم و مهارتای شون قضاوت شن نه از روی ظاهر. اما واسه مردم چند ثانیه بیشتر طول نمی کشه تا در اولین دیداری که شما رو می بینن قضاوت خودشون رو بکنن. به خاطر همین خیلی مهمه که در اولین دیدار خوب ظاهر شیم.

ظاهر شما در توانایی تون واسه رسیدن به موفقیت موثره پس نکاتی که در زیر به اونا اشاره شده رو همیشه یادتون باشه.

طرز برخورد شما

به چگونگی تعامل خود با بقیه توجه کنین.مراقب رابطه غیر کلامی، حالتای چهره و زبون بدن خود باشین. تحقیقات نشون داده که رابطه غیر کلامی چهار برابر بیشتر از رابطه کلامی در اولین دیدار تاثیر دارن. پس هیچوقت قدرت یه لبخند ملایم رو دست کم نگیرید.

چگونگی به کار گیری جا و فضا

هر چی بیشتر درباره چگونگی به کار گیری جا و فضا بدونین شانس موفقیت بیشتری دارید. این مسئله در مصاحبه های شغلی از اهمیت بالایی برخورداره. مکانی که در اون قرار گرفتین پیامایی از درک شما درباره نقش تون و نقش مصاحبه گر میده. وقتی مصاحبه کننده به شما تعارف می کنه که بشینین صاف و راحت بشینین زیاد به جلو خم نشید و زیاد هم تکیه ندین. پاها رو روی هم نندازین و دست به سینه نباشین چون شما رو در حالت دفاعی نشون میده.

چگونگی لباس پوشیدن

لباساتون باید با رفتار و کلماتی که به کار می برید تناسب داشته باشه. اگه می خواین در اولین دیدار خوب ظاهر شید مطمئن شید که لباسا به طور کامل تمیز و مناسب محیطی هستن که در اون قرار دارین.

لوازم جانبی

جواهرات یا بدلیجات خیلی ساده استفاده کنین. بدلیجات واسه تکمیل کردن لباس هاست نه واسه ایجاد حواس پرتی. کفشا هم نقش بسیار مهمی دارن پس باید مناسب محیط و شرایط فعلی باشه.

موها

مدل موها هم می تونن تصویر خوبی از شما نشون بدن و هم می تونن به طور کامل تخریب کنن. موهای بلند، چرب و آرایش شده تصویری منفی از شما در دید بقیه بوجود میاره. پس باید موها به طور کامل تمیز و شسته شده و مرتب باشه.

آرایش

آرایش به شما احساس قدرت و اعتماد به نفس میده اما باید نوع آرایش مناسب با فضا و مناسبتی باشه که در اون قرار گرفتین. آرایش زیاد در مصاحبه شغلی به طور کامل اشتباهه. آرایش لایت و طبیعی داشته باشین تا زیبایی و ویژگیای طبیعی شما بیشتر نشون داده شه.

یادتون باشه که ظاهر شما تاثیر زیادی در درک بقیه نسبت به شما داره. اگه بتونین درباره عناصر مختلفی که تصویر شما رو میسازن بیشتر بدونین و اونا رو مدیریت کنین باعث میشین بقیه در اولین نگاه تصویر خوبی از شما داشته باشن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *