بهمن ۵, ۱۳۹۹

اطلاعاتی از هکر ۲۱ ساله ایرانی به نقل از نیویورک تایمز

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی با اشاره به فعالیت یک هکر جوان ایرانی نوشت که ای میلی از این هکر دریافت کرده و در آن این هکر ایرانی انگیزه ها و دلایل خود را برای هک کردن سایت های غربی و سرقت گواهی های امنیتی ۵۳۱ سایت مشهور ارتباطی و امنیتی ، اعلام کرده است.

اطلاعاتی از هکر 21 ساله ایرانی به نقل از نیویورک تایمز

نیویورک تایمز می نویسد : این هکر ایرانی که در ای میلش خود را  ” هومودو هکر ”  معرفی کرده در پیغام خود نوشته است که دولت ایران حق دارد فعالیت های سایت هایی چون گوگل ، اسکایپ ، یاهو و… را کنترل و رصد کند.

به نوشته این روزنامه هکر ایرانی در پیغام خود نوشته است :‌” من همه اطلاعات رمز گذاری شده در اینترنت را باز می کنم و به دولتم این قدرت را می دهم تا همه آنها را کنترل کند.”

نیویورک تایمز می نویسد که این هکر ایرانی مدعی است که ۲۱ سال دارد و مشغول تحصیل در رشته نرم افزار کامپیوتر است .

این روزنامه آمریکایی در ادامه به نقل از این هکر ایرانی می نویسد که او حامی حکومت ایران است و از دشمنان ایران بیزار است و به همین سبب فعالیت های خود را برای تحت کنترل درآوردن فعالیت های اینترنتی دشمنان ایران متمرکز کرده است.

نیویورک تایمز در ادامه با خطرناک خواندن اقدامات این هکر ایرانی وی را مسئول اصلی سرقت گواهی های ۵۳۱ سایت مهم از جمله گوگل در اوایل ژوئن سال جاری میلادی دانسته است .

این روزنامه آمریکایی می نویسد که بر اساس تحقیقات انجام شده احتمالا این هومودوهکر از کامپیوتری در روسیه سایت ها را هک کرده است و این احتمال وجود دارد که وی در روسیه باشد یا اینکه در مکانی خارج از روسیه به صورت کنترل از راه دور از کامپیوتری در داخل روسیه استفاده کرده است ، اما بنا بر این گزارش برخی نیز اعتقاد دارند که وی اساسا نمی تواند یک مهندس کامپیوتر جوان ایرانی باشد.

 

منبع : عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *