دی ۲۹, ۱۳۹۹

اطلاعاتی در مورد بدن زنان

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ در طول تاریخ بیشتر تحقیقات و تحقیقات روی بدن آقایون انجام شده. به عنوان نمونه، یه تحقیق جدید نشون داده که در بیشتر آزمایشات بالینی سرطان که بر هر دو جنسبت اثر داره، زنان کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

این می تونه دلیلای زیادی داشته باشه، از نگهداری از بچه گرفته تا نبود تمایل محققان به قرار دادن زنائی که در سنین باروری هستن درمعرض داروها و درمان های آزمایشی.

در بقیه بخش هایی که تحقیقات درمورد مشکلات پزشکی خانوم ها با کمبود روبه روه، مسئله فقط جنسیت گرایی نیس. نوسانات هورمون های زنونه بسیار پیچیده س و می تونه یافته ها رو دچار مشکل کنه. ولی در سال های گذشته، توجه بیشتر به خانوم ها معطوف شده.

بااینحال هنوز اطلاعات نادرست زیادی بین عموم در جریانه.

  1. دکتر می تونه تشخیص بده که زنی باکره س یا خیر.

تحقیقات زیادی نشون داده که حتی نزدیک نمایی ده برابر هم پزشکان نمی تونن دختران باکره رو از اونایی که فعالیت جنسی دارن تشخیص بدن. فقط خیلی راحت بررسی سوراخی در پرده نیس، چون همیشه سوراخی روی پرده هست.

دکتر راشل وریمن از دانشگاه ایندیانا می گوید، «بعضی تصور می کنن پرده بکارت (تا زمانیکه باکرگی از دست بره) روی واژن رو می پوشاند، ولی این غلطه.» اون می گوید در موارد نادر وقتی پرده به طور کل روی واژن رو بپوشونه، خون عادت ماهیانه داخل رحم می موند و مشکلات پزشکی زیادی ایجاد می کنه.

  1. آنتی بیوتیک داروهای ضدبارداری رو نامطمئن می کنه.

حتی خیلی از دکتر ها هم همین عقیده رو دارن. داروهای ضدبارداری خودشون یه درصد احتمال خطا دارن. و این اندازه خطا وقتی با بیشتر داروهای آنتی بیوتیک هم مصرف شه، بی تغییر می موند.

یه استثنا در این مورد داروی ریفامپینه که آنتی بیوتیکیه که واسه مریضی سل تجویز می شه. ریفامپین سطح هورمون های محافظ بارداری که با قرص های ضدبارداری تحریک می شه رو کاهش می دهد ولی اینکه این تاثیر به اندازه ای بالا هستش که موجب خطر بارداری شه یا خیر هنور مشخص نیس.

  1. مردها و زن ها به یه اندازه خواب نیاز دارن.

تو یه تحقیق که در سال ۲۰۰۸ بوسیله ادوارد سوارز در دانشگاه دوک انجام شد، مشخص شد کم خوابی نه فقط ناراحتی روانی بیشتری واسه زن ها ایجاد می کنه، بلکه سطح انسولین و التهاب رو هم بالا می برد که از جمله عوامل به خطر افتادن سلامته.

در تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ روی بیشتر از ۶۰۰۰ شرکت کننده انجام شد مشخص شد که زنائی که ۵ ساعت یا کمتر در شب می خوابند تا دوبرابر بیشتر از کسائیکه هفت ساعت یا بیشتر می خوابند، دجار فشارخون بالا می شن.

ولی بین مردها اینجور رابطه ای دیده نشد. زیباهای خوابیده بهتره با ساعت بدن خود بیدار شن.

  1. یائسگی میل جنسی رو دچار افت یهویی می کنه.

تغییر حتماً چیزی نیس که داخل اتاق خواب اتفاق می افتد. یه تحقیق کامل روی عادت های جنسی در امریکا که بوسیله ادوارد لاومن و همکارنش در سال ۱۹۹۴ انجام شد مشخص کرد که تقریباً نصف زنان در دهه پنجاه سالگی خود چندین مرتبه در ماه رابطه جنسی دارن.

بااینکه گُرگرفتگی و بقیه ناراحتی های مربوط به علائم یائسگی باعث می شه زنان واسه یه مدت موقت سرحال نباشن، ولی هیچ رابطه مستقیمی بین یائسگی و میل جنسی وجود نداره. پس اگه می خواهید وارد یائسگی شید، هیچ دلیلی نداره که با رابطه جنسی خداحافظی کنین.

  1. زنان طی عادت ماهیانه نمی تونن باردار شن.

بااینکه احتمال بروز اینجور اتفاقی کمتره ولی وقتی صحبت به باردار شدن می رسد هیچی غیرممکن نیس.

اسپرم وقتی وارد بدن زن می شه می تونه تا یه هفته واسه پیدا کردن تخمک صبر کنه. تخمک گذاری خیلی زود بعد از عادت ماهیانه یا حتی بین اون شروع می شه و این مسئله به اسپرم منتظر شانس می دهد. روش کنترل بارداری زمانبندی عالی کار نمی کنه و همین باعث می شه زوج هایی که از این روش استفاده می کنن، بچه دار شن.

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

دانستنی زنان مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *