بهمن ۸, ۱۳۹۹

اطلاعاتی شگفت‌انگیز درباره چین و چروک‌های پوست

چین و چروک

علاوه بر کارشناسان پوست، پزشکان متخصص در موردای دیگه علمی هم توجهشون به عواملی که برسیمای شما می تونه اثر داشته باشه، جلب شده.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله زیبایی ؛ به طور حتم با پیشنهاد های عادی کارشناسان پوست آشنایی کامل دارین، پیشنهادایی مثل: همه روزه از کرم ضد آفتاب استفاده کنین، پوست خود رو به طور کامل تمیز کرده و مرطوب نگه دارین، جوش هاتون رو دست کاری نکنین! اما این روزا به طور در حال افزایشی کارشناسان در موردای دیگه پزشکی هم، برمبنای اطلاعاتی خاص و معتبر، وارد دنیای مراقبت از پوست شدن. اینجا به نکاتی که این کارشناسان، از متخصص گوارش گرفته تا متخصص زنان و زایمون واسه مراقبت از پوست به اون دست یافته ان، می پردازیم.

اعلام نظرهای یه متخصص گوارش:

دستگاه گوارش شما، محافظ پوست شماس. راشینی راژ، یکی از مبتکران خط تولید اجناس مراقبت از پوست با تکنولوژی پروبیوتیک، عقیده داره: پروبیوتیکا شامل مقادیر زیادی پروتئین، ویتامین، موادمعدنی و شکلای جور واجور کربوهیدرات هستن که سیستم ایمنی پوست رو به حالت تعادل در می آورد و در برابر صدمات محیطی به مراقبت از پوست، کمک می کنه. به تعبیر ایشون: “به کار گیری پروبیوتیکا به صورت موضعی نقشی محرک جهت بالا بردن ساختار دفاعی پوست، حفظ توازن باکتریای به درد بخور در پوست، مراقبت در برابر تشعشعات مضر خورشید و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و کلاژن سازی داره.” ایشون خاطرنشان می کنه که:هم اینکه واسه واردکردن پروبیوتیکا به درون بدن از مواد غذایی تخمیرشده مانند: کفیر، کیمچی و میسو یا از مواد غذایی بدون چربی و مواد گیاهی استفاده کنین.”

اعلام نظرهای یه متخصص زنان و زایمون:

هورمونا موجب پیری پوست می شن. ترشح استروژنا در دهه بیست به بالاترین درجه خود رسیده و درزمان دهه های بعد به مرور از اندازه اون کم میشه، که همین عامل موجب پیری بافت پوسته و در آخر تغییرات رو می شه. ربکا بوث، متخصص زنان و زایمون و از جمله همکاران گروه ون افکت که در جهت مراقبتای پوستی از گیاهان طبیعی شامل فتواستروژن واسه بهبود خاصیت ارتجاعی پوست بهره بردن، عقیده داره: با کم شدن استروژنا از اندازه کلاژن سازی پوست کم میشه و خطوط سطحی در پوست بوجود اومده و بعد چروکا نمایان می شن.نیرویی حیاتی در تک تک اجزاء بعضی از گیاهان دمیده شده که به اعتقاده دکتر بوث: اگه بشه اندازه ترشح هورمون استروژن رو در بالاترین سطح نگه داشت، اندازه کلاژن سازی هم ثابت شده، سلامت و درخشندگی پوست حفظ شده و حتی دوباره به حالت اول برمیگرده.”

اعلام نظرهای یه روانپزشک:

استرس پوست رو حساس می کنه. مشکلات کاری یا جرو بحث با همسرتون اعصابتان رو به هم می ریزه؟ نتیجه آزاد شدن هورمونای استرس در بدن، یعنی کورتیزول و آدرنالین، کمک به بخشای حیاتی واسه فرار از خطره. روانپزشک هاوارد، که در عین حال، دکتر مشاور در مورد تولید اجناس مراقبتای پوستی ساده، پاکسازی و مرطوب سازی و کرمای دور چشم ملایم واسه پوستای حساس و یا دارای حساسیتای دارویی هم هستش عقیده داره: “با ترشح دائم این هورمونا، عمل خون رسانی به پوست خوب انجام نمی شه و کم کم منافذ پوست نسبت به عواملی مانند آلودگی هوا و آرایش، بسیار ضعیف و حساس می شه.”

اعلام نظرهای متخصص داخلی:

وراثت عامل چروک شدن پوست شماس. دکتر هارپر، با یه تست دی ان ای، ۱۵ عامل ژنتیکی که پوست رو مستعد چین و چروک می سازه رو بررسی کرده و در ۵ طبقه جای داده: کلاژن سازی، تشعشعات خورشید، آنتی اکسیدان ، گلیکاسیون و کنترل هیجانات و تنشا. این یافته های نشون میده که با پا به سن گذاشتن، لک و پیس، چین و چروک، افتادگی پوستی و کورک در چهره تون نمایان می شه یا خیر؟ (هرچند خیلی هم علمی نیس اما چاره دیگری ندارین، پوست شما مثل پوست والدینتون هستش.) دکتر هارپر مبتکر خط تولید اجناس ضد پیری میگه: “شما می تونین روی چیزی که تصور می کنین که مانع پیری شما می شه تمرکز کنین و حتی ایده آل تر از اون با بعضی اقدامات مانع از پیری پوستتون شید.”

مجله زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *