اطلاعات جدید درباره دادستان ترور شده زابل/عکس

صبح امروز دادستان زابل تو یه حمله تروریستی به شهادت رسید. اتفاقی که به گفته مسئولان امنیتی استان سیستان و بلوچستان به دلیل اقدامات قضایی و اجرای عدالت در بخش سیستان، افتاده.

مجله مهر: حادثه ترور موسی نوری قلعه نو وقتی اتفاق افتاد که اون نزدیک ساعت ۷:نیم ساعت صبح امروز، به محل کار خود می رفت. حمله کنندگان که هنوز هویت اونا مشخص نشده، خودروی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل رو مقابل بیمارستان «امیرالمومنین(ع)» این شهر متوقف کردن و بعد اونا رو با اسلحه کلاشنیکف به رگبار گلوله بستند که باعث شهادت دادستان و راننده اش شد.

تصویر پیکر  موسی نوری قلعه نو  بعد از ترور

بدون این دست اون دست کردن بعد از این حادثه جلسه اضطراری شورای تامین سیستان واسه شناسایی و دستگیری عوامل ترور ، تشکیل شد و از طرفی دیگه سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم از پیگیری این حادثه در این کمیسیون خبر داد.

اون درباره این حادثه گفت: ترور ناجوانمردانه دادستان متدین، متعصب و دلسوز شهرستان زابل رو خیلی زیادً محکوم و اون رو پیگیری می کنیم. شک نداشته باشینً مثل این جنایت ها از طرف یه سری افراد خودفروخته و عامل دست بیگانه با در نظر گرفتن شروع ماه محرم، به وقوع می پیوندد تا در جامعه به قول خود ایجاد شکاف کنن که حالا خوبیش اینه دست اونا واسه همه رو شده.

خودروی دادستان زابل بعد از ترور

بسیاری پس از منتشر کردن این خبر، ترور به به حادثه سراوان و اعدامایی که بدون این دست اون دست کردن بعد از اون در زندان زاهدان انجام شد، ربط دادن. اما حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان این موضوع رو رد کرد و گفت: این موضوع هیچ ارتباطی با اعدام های گذشته نداره. این حادثه در منطقه سیستان و زابل بوسیله اشرار این منطقه اتفاق افتاده و وجود اون با اشرار منطقه بلوچستان فرق داره.

از طرف دیگه معاون سیاسی- امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان درباره دلیل احتمالی این ترور گفته: شهادت دادستان زابل ناراحت از اقدامات قضایی و اجرای عدالت در بخش سیستانه که قانون گریزان اجرای عدالت رو برنمی تابند.

موسی نوری قلعه نو متولد ۱۳۵۵ در زاهدان بود و فوق لیسانسش رو در رشته جزا و جرم شناسی گرفته بود. قبل از سمت دادستانی زابل،  دادستان شهرستان هیرمند بود و بازپرسی دادگستری شهرستان زابل رو برعهده داشت.

از شهید نوری یه بچه پسر یکساله به یادگار مونده.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *