دی ۳۰, ۱۳۹۹

اطلاعات مهم در سفر به آفریقای جنوبی

south africa

مقالات زیادی در مورد سفر به آفریقای جنوبی داریم که شما رو با بعضی از محبوب ترین شهرهای این کشور دیدنی آشنا میکنه اما واسه سفری لذت بخش و بدون دردسر به آفریقای جنوبی باید بعضی از اطلاعات لازم رو هم قبل از سفر بدونین.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ راهنمای سفر به آفریقای جنوبی با چند تا نکته مهم در مورد سفر به این کشور قشنگتر آشنا می شیم. با ما همراه باشین.

آفریقای جنوبی، دنیاییه که تو یه کشور خلاصه شده. کشوری حیرت انگیز که وطن یکی از بزرگ ترین مبارزان راه آزادی یعنی نلسون ماندلاه. آفریقای جنوبی مقصدی فوق العاده واسه سفره، فرقی نمی کنه که چه سلیقه ای داشته باشین، در این کشور دیدنی حتما جاذبه ای برابر با علاقه ی خود پیدا می کنه. این کشور از اونجایی که هم از نظر فرهنگی و هم از نظر ویژگی های طبیعی از جمله پوشش گیاهی و حیات وحش، بسیار جور واجور و منحصربه فرده، گویی جهان کوچیکی رو در دل خود جای داده.

پارک های جنگلی زیاد، ۲۷۹۸ کیلومتر خط ساحلی، حیات وحش متفاوت و شهرهای شلوغ و پرزرق و برق تنها گوشه ای از زیبایی های آفریقای جنوبی هستن. این کشور، پهناور و متنوعه. حتی اگه ماه ها واسه سفر به این کشور وقت بذارین، بازم خیلی از جاذبه های اون رو نمی تونید ببینین. اقتصاد پایدار، زیرساخت های گردشگری مناسب و ویژگی های فرهنگی و طبیعی دست به دست هم میدن تا این کشور، به یه مقصد گردشگری عالی واسه تموم سلیقه ها تبدیل شه.

اطلاعات لازم سفر به آفریقای جنوبی

اختلاف ساعت با تهران

آفریقای جنوبی در منطقه ی وقتی (GMT+2) واقع شده و یه ساعت و نیم از تهران عقب تره.

زبون رسمی

آفریکانس، انگلیسی هم اینکه ی ۹ زبون آفریقایی

واحد پول

راند (XOF)

نوع برق شهری

برق شهری در آفریقای جنوبی ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتزه. پریزها و دوشاخه ها در این کشور از نوع D ،M و Nه که در تصویر زیر مشخص شده ان.

گردشگری آفریقای جنوبی,سفر به آفریقای جنوبی

کد کشور

+۲۷

شماره های اضطراری

آمبولانس: ۱۰۱۷۷

شماره اضطراری از گوشی موبایل: ۱۱۲

شماره اضطراری ملی: ۱۰۱۱۱

جهت رانندگی

چپ

فرودگاه های بین المللی

فرودگاه بین المللی کیپ تاون

دوربان – فرودگاه بین المللی کینگ شاکا

ژوهانسبورگ – فرودگاه بین المللی اولیور تامبو

وضعیت آب و هوایی

آفریقای جنوبی کلا آب و هوای ملایم و خوبی داره و تعداد خیلی از روزای سال آفتابی هستن. عامل اصلی موثر در شرایط آب و هوا، ارتفاع و اقیانوس های اطرافه. هر ۱۰۰۰ متر ارتفاع تقریبا ۶ درجه از دمای هوا می کاهد. ساحل شرقی در کنار اقیانوس هند قرار داره که دارای جریان های گرمه. ساحل غربی در کنار اقیانوس اطلس واقع شده و دارای جریان های سرده. تابستون و زمستون آفریقای جنوبی، در اختلاف با تابستون و زمستون اروپا و آمریکای شمالی قرار داره.

فصل خشک از ماه مه تا سپتامبر ادامه داره و زمستانه.

تقریبا در تموم طول زمستون بارندگی وجود نداره و رطوبت بسیار کمه. با کمبود آب، حیات وحش در دور و بر منابع آب قابل پیش بینی جمع می شن. کیپ غربی، بارش زمستونی داره و سرد و مرطوبه.

فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل ادامه داره و تابستانه.

در این فصل بارندگی اتفاق می افتد و ساحل اقیانوس هند بسیار گرمه، رطوبت زیادی داره و دما به ۳۰ درجه می رسد. در این فصل از سال، گرمای غیرقابل تحملی در صحرای کالاهاری جریان داره و دمای هوا به بالای ۴۰ درجه می رسد.

بهترین زمان واسه سفر به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یه مقصد گردشگری واسه تموم فصوله. به خاطر تنوع در آب و هوا که در مناطق جور واجور هست، با در نظر گرفتن برنامه ی سفرتون می تونید بهترین فصل سفر رو انتخاب کنین.

بهترین زمان واسه تماشای حیات وحش

بهتره در ایام تعطیلات مدارس آفریقای جنوبی به این کشور سفر نکنین

بهترین زمان واسه بازدید از پارک ملی کروگر و بیشتر پارک های حیات وحش، از ماه مه تا سپتامبره. این مدت، فصل خشک ساله و حیوانات دور و بر منابع آب و رودها جمع می شن. این زمان در واقع فصل خلوت و کم گردشگر ساله. بهتره که در ایام تعطیلات مدارس آفریقای جنوبی به این کشور سفر نکنین. تعطیلات اصلی در ماه دسامبر هستن یعنی در فصل زمستون وقتی که صبح ها و شب ها هوا سرده. ماه های مه و سپتامبر، زمان خوبی واسه سفر هستن چون هوا زیاد سرد نیس به خصوص در ماه سپتامبر که بهترین زمان واسه تماشای زندگی وحشه.

های سیزن (High Season) یا فصل پرگردشگر سال از اکتبر تا مارس ادامه داره. فصل خلوت سال از آوریل تا سپتامبره. بهترین آب و هوا رو در فواصل ماه های آوریل تا مه و سپتامبر تا اکتبر تجربه می کنین. در این مدت آب و هوا بسیار مطبوعه اما در فاصله ی ژوئن تا آگوست، هوا سرده.

بهترین زمان واسه تماشای حیات وحش آفریقا، فصل خشک ساله

فصل خشک سال در آفریقا بهترین زمان واسه تماشای زندگی وحشه. بارندگی کمتره یا اصلا باران نمی باره، آسمون صاف تره و بیشتر روزا آفتابی هستن. حشرات کمتری هست و چون فصل خلوت ساله، پارک ها معمولا خلوت هستن. صبح ها و شب ها هوا سرد می شه.

در فصل مرطوب سال، بعد از اولین بارندگی،طبیعت و مناظر سبز می شن و موقعیتی مناسب واسه تماشای پرندگان مهاجر رو جفت و جور می کنن. در این فصل، تماشای حیات وحش، سخت تر می شه. در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه هوا گرم تر و پارک ها شلوغ تر می شن.

البته در تموم طول سال می تونید در بیشتر پارک ها، به تماشای حیات وحش برید اما بهترین زمان واسه این کار، فصل خشکه.

اگه واسه سفر به آفریقا برنامه و جاذبه ی خاصی رو مورد توجه دارین، حتما باید قبل از سفر اول برنامه ی سفر خود رو تنظیم کنین و بعد با در نظر گرفتن این برنامه ی سفر و جاذبه هایی که در نظر گرفته اید، زمان مناسب واسه سفر رو مشخص کنین.

هزینه های سفر به آفریقای جنوبی

هزینه های روزانه در سفر به آفریقای جنوبی به توضیح زیره:

  • سفر ارزون: دست کم ۱۰۰۰ راند

این هزینه شامل هزینه ی یه تخت در هاستل از ۱۶۰ راند، غذای ارزون کمتر از ۷۵ راند، هزینه ی حمل و نقل در حدود ۴۱۰۰ رانده. البته در سفر ارزون هزینه ی بازدید از جاذبه های گردشگری محاسبه نشده.

  • سفر میان رده: از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ راند

این هزینه شامل هزینه ی اقامت در اتاق دوتخته یعنی در حدود ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ راند، غذای میان رده از ۷۵ تا ۱۰۰ راند و هزینه ی رفت و اومد ۶۹۰ رانده.

  • سفر گران: بیشتر از ۲۰۰۰ راند

این هزینه شامل اتاق دو تخته بیشتر از ۱۵۰۰ راند، غذای خوب بالای ۱۵۰ راند، ۹۵۰ راند هزینه ی پرواز ژوهانسبورگ به کیپ تاون و سافاری بازدید از حیات وحش در حدود ۴۰۰ رانده.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی جاذبه های گردشگری زیاد و متنوعی داره. از حیات وحش منحصربه فرد و مشهورش گرفته تا تصاویر زیبای بیابانی و چندین پارک ملی بزرگ و مشهور. علاقه مندان به حیات وحش از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنن. علاوه بر این، صخره های مرجانی، رشته کوه، سواحل زیاد در کنار شهرهای شلوغ و پرهیاهو بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور پهناور رو تشکیل میدن.

۱. پارک ملی کروگر (Kruger)

پارک ملی کروگر یکی از مشهورترین پار ک های سافاری دنیا هستش. این پارک در حدود ۳/۵ تا ۴/۵ ساعت با ماشین از ژوهانسبورگ فاصله داره و فرصتی فوق العاده رو واسه گردشگران جفت و جور می کنه تا ۵ حیوان مشهور آفریقایی مشهور به Big Five رو از نزدیک ببینن: شیر، پلنگ، بوفالو، فیل و کرگدن. علاوه بر این ها، تنوع بی مثل و فوق العاده از بقیه جانداران حیات وحش در این پارک هست. نقاشی های صخره ای بوشمن ها و سایت های باستان شناسی، بخشی دیگه از جذابیت های این پارک هستن. مسیرهای زیادی واسه گردش پیاده هم در پارک هست. پرواز با بالون بر فراز پارک، واسه دوستداران ماجراجویی مناسبه. اماکن اقاتی از اردوگاه های ساده گرفته تا لژهای راحت، از امکانات این پارک هستن. تعداد زیادی درخت بائوباب در نزدیکی انتهای شمالی پارک ملی کروگر وجود دارن.

۲. کیپ تاون

گردشگری آفریقای جنوبی,سفر به آفریقای جنوبی

یکی از نفس گیرترین و زیباترین شهرهای دنیا، شهر کیپ تاونه که از نظر جمعیت دومین منطقه ی مسکونی در آفریقای جنوبیه. طبیعت قشنگتر و چشم نوازی، این شهر رنگارنگ و پرهیاهو رو محاصره کرده؛ شهری که بین کوهستان و دریا قرار داره. واسه اینکه زیباترین تصاویر ممکن از این شهر دیدنی رو تماشا کنین، از کوه تیبل (Table) بالا برید یا با تله کابین، خود رو به قله برسونین. کوه دیگری که می تونید از فراز اون، مناظر زیبای شهر رو ببینین، کوه Lion’s Headه. در دامنه های شرقی کوه تیبل، باغ های گیاه شناسی Kirstenbosch در یکی از آثار به ثبت رسیده در میراث جهانی یونسکو، قرار گرفته ان. از مسیرها و پیاده روهای ساحلی این شهر می تونید عبور کنین و از تصاویر و تفریحات ساحلی لذت ببرین. در خلیج False، پنگوئن ها در سواحل طلایی چرخ می زنند. سنگپوز Cape Point در جنوب شهر، میزبان گونه های متفاوت و نادر جانوری و شکل های جور واجور گیاهان منحصربه فرده. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری کیپ تاون، اسکله ی ویکتوریا و آلفرده؛ جایی که در اون گردشگران به تفریح و خرید و گشت و گذار مشغول می شن و در بهترین رستوران ها غذا می خورند. آکواریوم دو اقیانوس و ده ها جاذبه ی تفریحی دیگه در این اسکله، میزبان گردشگرانه.

۳. پارک حفاظت شده ی حیات وحش Kgalagadi

این منطقه که پارک ملی Kalahari Gemsbok و پارک ملی Gemsbok بوتسوانا رو ترکیب کرده، یکی از بزرگ ترین مناطق بیابانی در دنیا هستش. این منطقه در سال ۲۰۰۰ گشایش شده و در منطقه ای دورافتاده در کیپ شمالی واقع شده. شن های قرمزرنگ، درختان خارشتر، علفزارهای طلایی و آسمون آبی، پس زمینه ای قشنگتر تشکیل میدن تا زیباترین عکس های خود رو در سفر به آفریقای جنوبی ثبت کنین. در میان تنوع بی مثل حیات وحش، این محدوده ی حفاظت شده، میزبان شیر معروف کالاهاری، میرکت، جولای اجتماعی (sociable weavers) و تیزشاخ های کالاهاریه.

۴. شهر Stellenbosch، کیپ غربی

گردشگری آفریقای جنوبی,سفر به آفریقای جنوبی

یکی از شهرهای زیبای آفریقای جنوبی، همین شهره که امروزه به عنوان یه شهر دانشگاهی شناخته می شه. مناظر قشنگتر و زندگی شهری پرانرژی و هیجان در این شهر جریان داره. علاقه مندان به غذا از سفر به این شهر بسیار لذت می برند چون تعدادی از بهترین رستوران های آفریقای جنوبی در اون واقع شده ان. علاوه بر این رستوران ها، کافه های زیاد و مشهوری در پیاده روهای این شهر هست که مسافران بین گشت و گذار در مناطق تاریخی شهر می تونن در اونا بشینن و دقایقی استراحت کنن. باغ گیاه شناسی دانشگاه این شهر و موزه های ویلیج (Village) و روپرت (Rupert) از دیگر جاذبه های گردشگری اون هستن. علاقه مندان به طبیعت هم از سفر به این جا ناامید نمی شن. پیاده گردی و دوچرخه سواری در طبیعت دور و بر شهر، دو مورد از فعالیت های تفریحی و ورزشی محبوبی هستن که در مسیرهای خاص در دل طبیعت و در منطقه ی حفاظت شده ی طبیعی Jonkershoek انجام می شن.

۵. دراکنزبرگ (Drakensberg)

این منطقه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگریه. دراکنزبرگ به معنی کوه های اژدها هستش. بلندترین قله های این کشور در همین منطقه قرار دارن. دراکنزبرگ مقصدی فوق العاده واسه دوستداران حیات وحش و علاقه مندان به طبیعته. مناطق حفاظت شده ی حیات وحش، پارک های ملی، صخره های دیدنی و دره های قشنگتر، بخشی از زیبایی های این منطقه هستن. بیشتر از ۸۰۰ گونه ی متفاوت از گیاهان گل دار در جنگل های انبوه این منطقه، درکنار مناظر کوهستانی و آبشارهای قشنگتر، فرصتی بی مثل واسه لذت بردن از طبیعت رو جفت و جور کرده ان. پیاده گردی و دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی قشنگتر، دو نمونه از فعالیت های تفریحی پرطرفدار در دراکنزبرگه. به همه ی این ها، پرواز با بالون بر فراز منطقه رو اضافه کنین که لذتی وصف نشدنی داره.

۶. ساحل گاردن روت (Garden Route)

این راه ۲۰۰ کیلومتری در سواحل جنوب شرقی این کشور قرار داره و زیباترین مناظر و تصاویر ساحلی رو به نمایش می گذارد. این راه در کنار اقیانوس هند واقع شده و از خلیج Mossel در کیپ غربی تا رود Storms در کیپ شرقی ادامه داره. این راه قشنگتر و پرطرفدار از کنار تپه های سرسبز، شهرهای ساحلی قشنگتر، تالاب ها، دریاچه ها و صخره های ساحلی می گذره. از جذاب ترین بخش های این راه می توان به شهر دیدنی Knysna اشاره کرد که تالاب ها از یه سو و جنگل از طرف دیگه اون رو در آغوش کشیده ان. پارک ملی گاردن روت، با دره ها، استخرهای طبیعی و جنگل انبوهش، علاقه مندان به طبیعت و ماجراجویی رو به طرف خود می کشوند. بانجی جامپینگ، قایق سواری و تماشای نهنگ ها، گوشه ای از تفریحات بی نظیری هستن که در این منطقه می تونید تجربه کنین.

۷. پارک iSimangaliso

گردشگری آفریقای جنوبی,سفر به آفریقای جنوبی

نام این پارک در زبون زولو، به معنی «معجزه و حیرت زدگی» است. نامی که به درستی واسه این پارک که میراث جهانی یونسکوه، انتخاب شده. این پارک که در گذشته با نام Greater St. Lucia شناخته می شد، در سواحل شمال شرقی Kwazulu Natal قرار گرفته و ۸ اکوسیستم طبیعی رو به هم پپوند می دهد: صخره های مرجانی، رودخانه های پر از کروکودیل، دریاچه، تپه های شنی ساحلی، مرداب و ساوانا. به خاطر همین، تعجبی نیس که این منطقه میزبان تنوع وسیع و حیرت انگیزی از حیات وحش باشه. بیشتر از ۵۲۶ گونه از پرندگان در این محدوده زندگی می کنن. این حیرت زدگی های طبیعی، فرصتی رو واسه گردشگران جفت و جور می کنه تا سافاری های سنتی رو با ماجراجویی های ساحلی مثل ماهیگیری، قایق سواری، شنا و غواصی ترکیب کنن.

۸. منطقه ی حفاظت شده ی طبیعی Blyde River Canyon

این منطقه ی قشنگتر بین ژوهانسبورگ و پارک ملی کروگر واقع شده. این پارک میزبان دومین دره ی بزرگ آفریقای جنوبیه و پوشش گیاهی و جانوری غنی و منحصربه فردی داره. جنگل های نیمه گرمسیری انبوه، آبشار، رود، صخره های مرتفع و قشنگتر که ترکیبی از رنگ ها و بافت های جور واجور رو به نمایش می گذارن، گوشه ای از زیبایی های طبیعی این پارک هستن. بهترین روش واسه گشت و گذار در این پارک، یا قایق سواریه یا عبور از مسیرهای زیبای رانندگی. مسیرهای مخصوص پیاده گردی هم هست. امکان سفر با قایق و رودگردی هم در این مجموعه هست.

۹. جزیره ی روبن، کیپ غربی

گردشگری آفریقای جنوبی,سفر به آفریقای جنوبی

در خلیج تیبل، جزیره ی روبن که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، یادگاری از دوران وحشت آپارتایده. نلسون ماندلا، ۱۸ سال از زندگی خود رو تو یه سلول کوچیک در این جزیره زندانی بود. تورهای بازدید از این جزیره با نمایش های چندرسانه ای در موزه ای در اسکله ی ویکتوریا و آلفرد شروع می شن. بعد، گردشگران با قایق به این جزیره منتقل می شن. اگه تمایل دارین که از این تور استفاده کنین حتما اون رو از قبل رزرو کنین.

۱۰. گردش گاه ساحلی Golden Mile دوربان

این گردشگاه ساحلی یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در این کشور و نقطه ی شروعی واسه تورهای بازدید از شهره. ماهیگیران، موج سواران و شناگران واسه لذت بردن از مناظر و امکانات به این منطقه پا می گذارن. هتل ها، رستوران ها، فروشگاه ها و مجموعه های تفریحی مختلفی در این محدوده میزبان گردشگرانه. گردشگران با سگ ایشون (Segway)، دوچرخه یا پیاده می تونن در این منطقه گردش کنن.

۱۱. ژوهانسبورگ و پرتوریا

گردشگری آفریقای جنوبی,سفر به آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ، پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی و مقصدی محبوب واسه گردشگران و علاقه مندان به سافاریه. این شهر به خاطر منابع غنی و مهم فلزات گران بها، با عنوان «شهر طلا» هم شناخته می شه. ژوهانسبورگ، مرکز اقتصادی و قلب تپنده ی این کشوره. جاذبه های گردشگری تاریخی زیادی مانند موزه ی آپارتاید در این شهر هست. پرتوریا پایتخت اجرائی و اداری کشور آفریقای جنوبیه. از جاذبه های این شهر می توان به پارک آزادی، بنای Voortrekker که میراث جهانی یونسکوه، پارک ها و باغ های زیاد اشاره کرد.

دانستنیهای باحال درباره آفریقای جنوبی

محبوب ترین شهرهای قاره آفریقا واسه گردشگری

تور آفریقای جنوبی سایت ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *