اطلاعات ۵ میلیون کاربر جی میل لو رفت

hack

همین الان ، پسورد جی میل تون رو عوض کنین! ربایندگان اطلاعات در فضای مجازی امروز در سایتی روسی اسامی حدود ۵ میلیون نفر از کاربران گوگل رو همراه با پسورد جی میل شون منتشر کردن تا به همه مردم دنیا ثابت کنن گوگل که به خیال خیلی از کاربران فضای مجازی غیرقابل نفوذ و بسیار قوی تر از یاهو به نظر می رسه هم امن نیس.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین ، هنوز مشخص نیس که روند دزدیدن اطلاعات این حسابا چیجوری بوده اما به هر حال الان سایت روسی « بیت کوئین» به سایتی با میلیونا بازدیدکننده تبدیل شده چون که خیلی از مشتری هایی گوگل به اون مراجعه می کنن تا بفهمن نشانی اینترنتی و پسورد اونا هم در فهرست حسابای کاربری لورفته هست یا نه.

کارولین متیو ، سخنگوی گوگل، در گفتگو با رسانه ها گفته که هنوز گوگل، ماجرای هک کاربرانش رو رسما تایید نمی کنه اما حتی اگه گوگل هیچوقت این ماجرا رو تایید نکنه سایت روسی بیت کوئین با اون ۵ میلیون حساب کاربردی همراه با پسورد گواهی معتبره که به مردم در سراسر دنیا حالی میکنه دیگه گوگل امن نیس.

شمار دقیق هک شده ۴,۹۲۹,۰۹۰ عدده و حالا گوگل مدعیست که این ماجرا هک نبوده بلکه اطلاعات کاربران در طول سالای متوالی ربوده شده و حالا مجموعه اونا در این سایت روسی منتشر شده در حالی که به شکل منطقی بعید به نظر می رسه ربایندگان اطلاعات سالای متمادی اطلاعات ۵ میلیون حساب رو کم کم دزدیده باشن و چیزی که منطقی تر به نظر می رسه همون هک کردن وسیع مجموعه حسابا در یه مدت کوتاهه.

گوگل به کاربرانش پیشنهاد کرده هر چی سریع تر رمز ورودشون رو عوض کنن و قول داده به کاربرانی که حساب شون هک شده کمک کنه حسابای شون رو دوباره امن کنن.

به هر حال نه رایانه بیشتر ایرانیا اونقدر قویه که با مراجعه به سایت بیت کوئین از بین ۵ میلیون حساب پی حساب کاربری خودشون بگردند و نه سرعت اینترنت اینجور اجازه به اونا میده و به خاطر همین بهتره به جای گشتن در فهرست حسابای لو رفته ، هرچه سریع تر پسوردتان رو عوض کنین.

خواسته عجیب دولتمردان امریکایی از یاهو!

از طرف دیگه ، مهر گزارش داده که دولتمردان امریکایی به بهانهایی مانند حفظ امنیت ملی کشورشون از مدیران شرکت یاهو درخواست کردن تا اطلاعات کاربران شون رو در اختیار اونا بذارن وگرنه به پرداخت جریمه روزانه ای در حدود ۲۵۰ هزار دلار محکوم می شن.

مقامات یاهو هم که این درخواست رو برخلاف قوانین می دونستن، شکایت خود رو به دادگاه های امریکایی برگشت دادن اما مقامات قضایی هم رای قاطعی رو صادر نکردن.

تحقق این درخواست به مقامات و دولتمردان امریکایی اجازه میده تا بتونن با اختیارات کامل از داده ها و اطلاعات کاربران یاهو و گوگل بهره ببرن و بر دادهاشون تسلط داشته باشن.

چیجوری هک نشیم؟

هک آفلاین کامپیوتر و گوشی موبایل

جام جم آنلاین هک