دی ۲۹, ۱۳۹۹

اظهارات کیارستمی درباره داوری کن + عکس‌های جدید لیلا حاتمی

 به گزارش آلامتو به نقل از سینما خبر؛ عباس کیارستمی که در این روزا در کن به سر می برد، فیلم های این بخش رو هنری تر از آثار بلند دونست.

این کارگردان ایرونی قبل از این سه بار به عنوان داور در جشنواره کن ظاهر شده و امسال در کنار «محمدصالح هارون» ، «جوشیم تریر »، «دنیلا تومسا» و «نوآمی لونسکی» فیلم های کوتاه رو مورد قضاوت قرار می دهد.

کارگردان «طعم گیلاس» درباره ی این گونه آثار سینمایی گفت:« فیلم های کوتاه به خاطر این که از قید اکران در سینما، مسائل مالی و سلایق مردمی رها هستن ، شخصی تر و بالتبع هنری تر هستن. واسه همینه که ما از کارگردانان شون قالب های جدید تجربی و به همون اندازه جسارت هنری توقع داریم.

به گزارش یوانتیرویو ، کیارستمی در ادامه اضافه کرد: نوسازی دائمی هنر سینما از وظایف فیلمسازی جوونه . این کارکرد اصلی فیلم های کوتاه اوناس؛ آثاری که خیلی بالاتر از تجربیات معمولی واسه رسیدن به حرفه ای در میدون سینما هستن.

«لیلا حاتمی» دیگه هنرمند ایرانیه که این روزا راهی جشنواره کن شده تا داوری بخش رقابتی این جشنواره معتبر بین المللی رو برعهده بگیره.

بخش رقابتی جشنواره فیلم کن علاوه بر «جین کمپیون» که ریاست هیات داوران رو برعهده داره، تماشاگر حضور صوفیا کاپولا (بازیگر و کارگردان آمریکایی)، جئون دو یئون (بازیگر کره ای)، ویلیام دافوئه (بازیگر آمریکایی)، گائل گارسیا برنال (بازیگر و کارگردان مکزیکی)، ژانک که جیا (کارگردان، فیلمنامه نویس و جفت و جور کننده چینی)، نیکلاس وندینگ رفن (کارگردان، جفت و جور کننده و فیلمنامه نویس دانمارکی) و کارول بوکت (بازیگر فرانسوی) هستش.

لیلا حاتمی در شصت وپنجمین دوره جشنواره کن در مراسم اختتامیه، جایزه بهترین فیلم رو به «ماتئو گارونه» واسه فیلم «واقعیت» داد.

لیلا حاتمی در جشنواره کن

ایشون هم اینکه داوری جشنواره های فیلم کوتاه دبی (۲۰۰۱)، کارلوواری (۲۰۰۶)، دوویل (۲۰۱۱)، مراکش (۲۰۱۱)، کاستندورف (۲۰۱۲)، رم (۲۰۱۲)، و پرتقال طلایی ترکیه (۲۰۱۳) رو در کارنامه سینمایی خود داره.

لیلا حاتمی که به زبون فرانسوی آشنایی کامل داره، نشون معتبر شوالیه فرانسه رو به پاس فعالیت های هنری دریافت کرده.

در زیر عکس هایی از حضور لیلا حاتمی در کنار هنرمندان دیگه کشورها رو در کن ۲۰۱۴ مشاهده می کنین:

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

عکس العمل هنرمندان به درگذشت داوود رشیدی

سینما خبر لیلا حاتمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *