اسفند ۹, ۱۳۹۹

اعتراف به قتل بهترین دوست در کنار قبر مادر

مرد جنایتکار که بهترین دوست خود رو به خاطر طلب ۸۰ میلیونی کشته بود، کنار قبر مادرش اعتراف کرد و دست به خودکشی زد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، ساعت سه بامداد ۱۷ فروردین امسال از راه مرکز فوریتهای پلیسی۱۱۰ یه فقره کشف جسد در اتوبان خرازی – بلوار تحقیق، در داخل جوی آب به کلانتری۱۸۱ عوارضی اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسیای اولیه مشخص شد جسد واسه مردی ناشناس ، بدون هرگونه مدارک شناسایی ، حدودا۶۰ ساله ، پیچیده در داخل پرده و بسته شده با طنابه که با ضربات زیاد جسم تیز به قتل رسیده .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور قاضی رودگر ، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده واسه رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در شرایطی که تحقیقات واسه شناسایی هویت جسد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و برابر سوابق ثبت شده در سیستم کامل پلیس که هیچ شکایتی هم در مورد اعلام از دست دادن با مشخصات جسد کشف شده اعلام نشده بود ، ۲۵ فروردین از راه کلانتری ۲۰۵ شهید مصطفی خمینی به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد که در بازرسی بدنی فردی که قصد خودکشی در داخل بهشت زهرا رو داشته و از طرف مردم به بیمارستان منتقل شده، کاغذی به شکل وصیت نامه پیدا شده که خود رو قاتل یکی از دوستانش معرفی کرده و مدعی شده جسد رو در غرب تهران رها کرده   .

با در نظر گرفتن خبر اعلام شده به اداره دهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان با حضور در بیمارستان به تحقیقات از این فرد به نام سیروس ۴۰ ساله پرداختن. با در نظر گرفتن اعترافات سیروس ، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس به نام سعید ۵۵ ساله، ساکن خیابون آفریقا شدن که براساس اطلاعات به دست اومده تشکیل خونواده نداده بود و تنها برادرش هم در بیرون مرز کشور زندگی می کنه .

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی ، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : از حدود ۱۵ سال پیش با سعید دوست هستم و بواسطه اینکه هر دو نفر مجرد هستیم رابطه بسیار نزدیکی با همدیگه داشتیم تا اینکه در سال ۸۲ مبلغ ۸۰ میلیون تومن از سعید قرض گرفتم و به دلیل نبود توانایی در برگردوندن این مبلغ ، اون ازم شکایت کرد و به مدت دو سال به زندان افتادم .  پس از گذشت دو سال ، سعید به صورت “یوم الادا” رضایت داد و من از زندان آزاد شدم . بازم باهم دوست بودیم تا اینکه سعید درخواست طلب خود رو مطرح کرد .

متهم در مورد چگونگی ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: ساعت ۹ و نیم ساعت ۱۶ فروردین قرار بود تا به همراه سعید ، واسه دید و بازدید به منزل یکی از دوستان مشترک در کرج بریم . حدود ساعت ۱۱ و نیم ساعت ، در اتوبان شهید خرازی در راه حرکت به سمت کرج بودیم که دوباره بر سر طلب سعید با همدیگه بحث کردیم . در حالیکه عصبانی شده بودم ، از  سعید خواستم تا ماشین رو نگه داره و من در یکی از خیابونای فرعی از ماشین پیاده و حدودا ۵  دقیقه ای پیاده روی کردم . در این زمان ، سعید واسه دلجویی پیش من اومد و دو نفری در نزدیکی یه تپه نشسته و یه مدت باهم صحبت کردیم اما پس از دقایقی دوباره با همدیگه درگیری لفظی پیدا کردیم . درحالیکه کنترل خود رو از دست داده بودم ، این بار با سنگ ضربه ای به سر سعید زدم که روی زمین افتاد و بدون این دست اون دست کردن با چاقویی که همراه داشتم ، چندین ضربه به سعید زدم .

متهم در مورد چگونگی رها کردن جسد مقتول به کارآگاهان گفت: پس از برگشت به حالت طبیعی ، اول همه مدارک شناسایی سعید رو برداشتم تا قابل شناسایی نباشه . بعد جسد رو در داخل پرده ای گذاشتم که سعید قصد تعمیر اونو داشت . پس از قرار دادن جسد در داخل پرده و بسته بندی اون با طناب ، به سرعت سوار ماشین شده و به سمت قزوین حرکت کردم . میخواستم تا جسد رو در شهرستان قزوین رها کنم که در بین راه به سمت هشتگرد کرج تغییر راه دادم اما محل مناسبی واسه رها کردن جسد پیدا نکردم و دوباره به سمت تهران برگشتم . حدود ساعت ۹ شب شده بود که در تاریکی شب و در بلوار شهید خرازی جسد رو از ماشین پیاده و در داخل جوی آب قرار دادم.

متهم درباره مبادرت به خودکشی و تنظیم وصیت نامه و معرفی خود به عنوان قاتل هم به کارآگاهان گفت : پس از رها کردن جسد خودرو سعید رو در منطقه ولنجک در یکی از کوچه های فرعی پارک کرده و خودم به شهرستان رفتم . حدودا یه هفته بعد به تهران آمدم و خودرو سعید رو از ولنجک ورداشته و به بهشت زهرا رفتم . اول به زیارت قبر مادرم رفتم و در حالیکه از قبل تصمیم به خودکشی گرفته بودم ، در همانجا وصیت نامه ای تنظیم و خود رو قاتل بهترین دوست خود معرفی کردم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مقابله با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با در نظر گرفتن اعتراف روشن متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از طرف مقام قضایی صادر و متهم واسه انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *