اعتراف به قتل بهترین دوست در کنار قبر مادر

مرد جنایتکار که بهترین دوست خود رو به خاطر طلب ۸۰ میلیونی کشته بود، کنار قبر مادرش اعتراف کرد و دست به خودکشی زد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، ساعت سه بامداد ۱۷ فروردین امسال از راه مرکز فوریتهای پلیسی۱۱۰ یه فقره کشف جسد در اتوبان خرازی – بلوار تحقیق، در داخل جوی آب به کلانتری۱۸۱ عوارضی اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسیای اولیه مشخص شد جسد واسه مردی ناشناس ، بدون هرگونه مدارک شناسایی ، حدودا۶۰ ساله ، پیچیده در داخل پرده و بسته شده با طنابه که با ضربات زیاد جسم تیز به قتل رسیده .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور قاضی رودگر ، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده واسه رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در شرایطی که تحقیقات واسه شناسایی هویت جسد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و برابر سوابق ثبت شده در سیستم کامل پلیس که هیچ شکایتی هم در مورد اعلام از دست دادن با مشخصات جسد کشف شده اعلام نشده بود ، ۲۵ فروردین از راه کلانتری ۲۰۵ شهید مصطفی خمینی به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد که در بازرسی بدنی فردی که قصد خودکشی در داخل بهشت زهرا رو داشته و از طرف مردم به بیمارستان منتقل شده، کاغذی به شکل وصیت نامه پیدا شده که خود رو قاتل یکی از دوستانش معرفی کرده و مدعی شده جسد رو در غرب تهران رها کرده   .

با در نظر گرفتن خبر اعلام شده به اداره دهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان با حضور در بیمارستان به تحقیقات از این فرد به نام سیروس ۴۰ ساله پرداختن. با در نظر گرفتن اعترافات سیروس ، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس به نام سعید ۵۵ ساله، ساکن خیابون آفریقا شدن که براساس اطلاعات به دست اومده تشکیل خونواده نداده بود و تنها برادرش هم در بیرون مرز کشور زندگی می کنه .

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی ، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : از حدود ۱۵ سال پیش با سعید دوست هستم و بواسطه اینکه هر دو نفر مجرد هستیم رابطه بسیار نزدیکی با همدیگه داشتیم تا اینکه در سال ۸۲ مبلغ ۸۰ میلیون تومن از سعید قرض گرفتم و به دلیل نبود توانایی در برگردوندن این مبلغ ، اون ازم شکایت کرد و به مدت دو سال به زندان افتادم .  پس از گذشت دو سال ، سعید به صورت “یوم الادا” رضایت داد و من از زندان آزاد شدم . بازم باهم دوست بودیم تا اینکه سعید درخواست طلب خود رو مطرح کرد .

متهم در مورد چگونگی ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: ساعت ۹ و نیم ساعت ۱۶ فروردین قرار بود تا به همراه سعید ، واسه دید و بازدید به منزل یکی از دوستان مشترک در کرج بریم . حدود ساعت ۱۱ و نیم ساعت ، در اتوبان شهید خرازی در راه حرکت به سمت کرج بودیم که دوباره بر سر طلب سعید با همدیگه بحث کردیم . در حالیکه عصبانی شده بودم ، از  سعید خواستم تا ماشین رو نگه داره و من در یکی از خیابونای فرعی از ماشین پیاده و حدودا ۵  دقیقه ای پیاده روی کردم . در این زمان ، سعید واسه دلجویی پیش من اومد و دو نفری در نزدیکی یه تپه نشسته و یه مدت باهم صحبت کردیم اما پس از دقایقی دوباره با همدیگه درگیری لفظی پیدا کردیم . درحالیکه کنترل خود رو از دست داده بودم ، این بار با سنگ ضربه ای به سر سعید زدم که روی زمین افتاد و بدون این دست اون دست کردن با چاقویی که همراه داشتم ، چندین ضربه به سعید زدم .

متهم در مورد چگونگی رها کردن جسد مقتول به کارآگاهان گفت: پس از برگشت به حالت طبیعی ، اول همه مدارک شناسایی سعید رو برداشتم تا قابل شناسایی نباشه . بعد جسد رو در داخل پرده ای گذاشتم که سعید قصد تعمیر اونو داشت . پس از قرار دادن جسد در داخل پرده و بسته بندی اون با طناب ، به سرعت سوار ماشین شده و به سمت قزوین حرکت کردم . میخواستم تا جسد رو در شهرستان قزوین رها کنم که در بین راه به سمت هشتگرد کرج تغییر راه دادم اما محل مناسبی واسه رها کردن جسد پیدا نکردم و دوباره به سمت تهران برگشتم . حدود ساعت ۹ شب شده بود که در تاریکی شب و در بلوار شهید خرازی جسد رو از ماشین پیاده و در داخل جوی آب قرار دادم.

متهم درباره مبادرت به خودکشی و تنظیم وصیت نامه و معرفی خود به عنوان قاتل هم به کارآگاهان گفت : پس از رها کردن جسد خودرو سعید رو در منطقه ولنجک در یکی از کوچه های فرعی پارک کرده و خودم به شهرستان رفتم . حدودا یه هفته بعد به تهران آمدم و خودرو سعید رو از ولنجک ورداشته و به بهشت زهرا رفتم . اول به زیارت قبر مادرم رفتم و در حالیکه از قبل تصمیم به خودکشی گرفته بودم ، در همانجا وصیت نامه ای تنظیم و خود رو قاتل بهترین دوست خود معرفی کردم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مقابله با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با در نظر گرفتن اعتراف روشن متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از طرف مقام قضایی صادر و متهم واسه انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته.

noindex