اعتراف زوج جوان به قتل شبانه معاون وزیر

newsبه نقل از همشهری، عاملان این جنایت زوج جوونی بودن که ۴۸ساعت بعد از جنایت دستگیر شدن و در بازجویی ها اعتراف کردن که به خاطر کینه دست به قتل معاون وزیر زده ان.ساعت ۲۰:۳۰یکشنبه ۱۹آبان ماه، با پیدا شدن جسم بی جون صفدر رحمت آبادی، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در داخل خودروی پرشیای یشمی رنگش در نزدیک میدون سبلان، تحقیقات پلیس واسه کشف راز این جنایت شروع شد.

جسد در حالی پیدا شدکه آثار اصابت گلوله به سر و سینه معاون وزیر به چشم می خورد و قربونی پشت فرمون ماشین پارک شده اش در اول خیابون گلبرگ افتاده بود.وقتی هویت مقتول شناسایی شد، چندین تیم از مأموران امنیتی و هم اینکه پلیس راهی محل حادثه شدن. با در نظر گرفتن اینکه احتمال می رفت ماجرا یه ترور باشه، وزیر اطلاعات هم در محل حادثه حاضر شد و از همون زمان تحقیقات واسه کشف راز جنایت کلید خورد.

هرچند در اول تصور می شد که معاون پارلمانی وزیر از طرف گروهک های تروریستی به قتل رسیده اما در تحقیقات بعدی این فرضیه ردشد چون که پیدا شدن ۲ پوکه در داخل ماشین، سالم بودن شیشه های ماشین، بالا بودن همه شیشه ها و هم اینکه پارک و خاموش بودن ماشین در کنار خیابون نشون می داد که عامل جنایت درحالی که داخل ماشین نشسته و با مقتول در حال گفت وگو بوده، به ایشون شلیک کرده. این یعنی قاتل فردی آشنا با قربونی بوده و از قبل با اون قرار داشته.

این فرضیه وقتی قوت یافت که کاغذی که محل قرار در اون نوشته شده بود هم داخل ماشین پیدا شد. نشانی با دستخط معاون وزیر نوشته شده و همون محلی بود که جسد اون در اونجا پیدا شده بود پس شکی باقی نمونه که ایشون واسه ملاقات با فردی به اون محل اومده و بعد بوسیله ایشون به قتل رسیده.

از طرف دیگه مشخص شد عامل جنایت که سلاحی با کالیبر کوچیک در اختیار داشته، با سوءاستفاده از صدای طبل ها، مبادرت به شلیک مرگبار کرده و به خاطر همین در لحظه جنایت کسی متوجه شلیک گلوله نشده. با این اطلاعات تحقیقات گسترده واسه شناسایی کسی که با معاون وزیر در میدون سبلان قرار داشته، شروع شد و طولی نکشید که اولین مظنون پرونده شناسایی شد.

زوج جنایتکار

ماموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت که با دستور قاضی سپیدنامه، بازپرس خاص قتل تهران رسیدگی به این پرونده رو شروع کرده بودن در بررسی های تخصصی تونستن زوج جوونی رو شناسایی کنن که آخرین بار با قربونی در تماس بودن و با ایشون اختلاف هم داشتن.

در اقدامات اطلاعاتی مشخص شد که اونا همون کسائی بودن که در محل جنایت با مقتول قرار ملاقات داشتن پس شکی باقی نمونه که این زوج از راز جنایت باخبرند و قاضی سپیدنامه دستور بازداشت هردوی اونا رو صادر کرد. وقتی محل زندگی اونا در شرق تهران شناسایی شد، تیمی از مأموران پلیس آگاهی پایتخت صبح چهارشنبه ۲۲آبان ماه این محل رو محاصره و تو یه عملیات ضربتی متهمان رو در خونه شون دستگیر کردن.

سرنخ مهم دختر خونواده

مرد ۴۲ساله در بازجویی های اولیه با اختلاف گویی تلاش داشت خود رو بیگناه نشون بده و مدعی بود که روز حادثه با معاون وزیر قرار نداشته و در خونه بوده. اون اما تصور نمی کرد که حرف های دخترش، رازش رو معلوم کنه. وقتی مأموران به تحقیق از دختر ایشون پرداختن، گفت که پدر و مادرش ساعت ۱۸روز حادثه از خونه بیرون رفته و حدود ساعت ۲۱برگشته ان. این زمان، دقیقا همون زمان تقریبی جنایت بود چون که بررسی ها نشون می داد معاون وزیر وقتی ساعت ۱۶:۳۰از محل کارش به خونه برگشته بود، پس از استراحتی کوتاه، حدود ساعت ۱۸:۳۰سوار خودروی شخصی اش شده و از خونه خارج شده بود.

با این اطلاعات بازجویی از مرد ۴۲ساله ادامه پیدا کرد و اون راز جنایت رو معلوم کرد و گفت: مقتول از بستگانم بود و من با اون اختلافات شدیدی داشتم. در واقع اختلافات ما به گذشته برمی گشت و به خاطر این کینه قدیمی، عزممو جزم کردم هرطورشده از اون انتقام بگیرم. ایشون اضافه کرد: مدت ها بود که نقشه قتل اون رو تو ذهن داشتم. قبل از حادثه به غرب کشور سفر کردم و در اونجا یه اسلحه خریدم تا اینکه روز حادثه با اون در میدون سبلان قرار گذاشتم.

اون روز همسرم هم همراه من اومد و هر دو وقتی به محل حادثه رسیدیم، سوار ماشین مقتول شدیم. وقتی داخل ماشین نشستیم دوباره ماجرای گذشته رو پیش کشیدم و شروع کردیم به صحبت کردن درخصوص اختلافات قدیمی مون اما یه دفعه بحث بالا گرفت و من اسلحه رو از زیر کتم بیرون کشیدم و مبادرت به شلیک کردم. چون دور و بر دسته های عزاداری بود کسی صدای شلیک گلوله رو نشنید. بعد از اینکه مقتول خون آلود پشت فرمون ماشینش افتاد، بدون این دست اون دست کردن من و همسرم پیاده شدیم و اسلحه رو در اتوبانی در اون نزدیک انداختیم.

بازپرس جنایی پایتخت بعد از شنیدن اعترافات این مرد، واسه ایشون به اتهام مباشرت در قتل و واسه همسرش به اتهام معاونت در جنایت قرار قانونی صادر کرد و هردو واسه تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *