دی ۲۶, ۱۳۹۹

اعتماد به نفس پایین چیست و چه نشانه هایی دارد؟

confidenceاگه اعتماد به نفس شما پایینه ،باید در اول از این حقیقت بدونین و اون رو قبول کنین و بعد به طور آگاهانه و با عزم و اراده روی افزایش اعتماد به نفستون کارکنید، چون که واسه لذت از زندگی و رسیدن به رویاهای خود شدیدا به اون نیازمند هستین !!!

به گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ شناخت علائم اعتماد به نفس پایین واسه موفقیت شما در زندگی خیلی با اهمیته. اگه شما نمی دونین چیجوری اعتماد به نفستون گرفته شده و نمی دونین که سطحی از اعتماد به نفس که باید واسه به کار گیری پتانسیل واقعی خود داشته باشین چقدره ،باید در اول از این حقیقت بدونین و بعد به طور آگاهانه و با عزم و اراده روی افزایش اعتماد به نفستون کارکنید چون که واسه لذت از زندگی و رسیدن به رویاهای خود شدیدا به اون نیازمند هستین !!!

۱. از دست دادن آرزو

نداشتن هر گونه آرزو و یا شور و شوق در هر چیزی که شما در زندگی انجام می دید ، یکی از بدترین نشونه های اعتماد به نفس کمه. اگه شما هیچ شور و شوقی در کارتون نداشته باشین ، براتون سخت هستش که پیشرفت کنین یا چشم انداز بهتری در زندگی حرفه ای خود پیدا کنین. این امرمنجر به سرخوردگی و خشونت می شه. به همین ترتیب نبود وجود شور و شوق در هر میدون از زندگی شما، تنها شما رو مطمئن می کنه که بهترین کار خود راانجام نمی دین و این فقط غم و ناخشنودی به ارمغان میاره.

۲. رفتار و نگرشای منفی

همیشه دیدن چیزای منفی و یا داشتن افکار منفی شما رو از تجربه نتیجه مطلوب در هر چیزی که شمابرای اون در زندگی روزمره تلاش می کنین باز می داره . تلاش کنین تا اون طرف افکار منفی قرار بگیرین و راه حل پیدا کنین یا از دوستی کمک بگیرین .

۳. از دست دادن غرور در ظاهر شما

همیشه برداشت اول خیلی با اهمیته ، پس اگه شما به ظاهر خود افتخار نمی کنین یا به لباستون بی توجه هستین و درهم برهم و پریشون به نظر می رسید،این تصویریه که شما از خود واسه دور وبریا تون به تصویر می کشید .

ظاهر شما بیشتر نشون میده که واقعا چه نوع شخصی هستین پس اگه شما می خواین تا تصویر خود رو تغییر بدید سبک لباس پوشیدن خود رو که نماینده شخصیت شماس عوض کنین .

۴. روش زندگی ناسالم

یکی دیگه از نشونه های مهم اعتماد به نفس کم روشیست که از خودتون مراقبت می کنین : رژیم غذایی و روش زندگی شما . یه رژیم غذایی نا مناسب، نبود ورزش و شاید مصرف زیادتر از اندازه الکل ، همه اینا نشونه های زندگی ناسالمه که بیشتر با مریضی نیزهمراهه.

۵. کمرویی

نبود توانایی صحبت کردن با کسی بدون سرخ شدن یا فقط نبود توانایی صحبت موقع آشنایی با افراد جدید مشکلات معمولیست که واسه آدمایی با اعتماد به نفس پایین اتفاق می افته . با این حال ، اگه شما مریضی کمرویی شدید با حملات ترس یا ناراحتی عاطفی رو تجربه می کنین ، پیشنهاد می کنیم که از یه دکتر متخصص کمک بگیرین .

۶. ترس

ترس از شکست شاید یکی از داغون کننده ترین احساساتیه که تجربه می کنیم اما ترس وقتی که تبدیل به فوبیا می شه و یا فقط اگریک ترس روزمره باشه نیازمند آنست که برآن پیروز شیم تا ببتوانیم با همه وجود زندگی کنیم .پس یاد بگیرین چیجوری ترس خود راکنترل و مدیریت کنین. این توانایی رو دردرونتان پیدا کنین که با هر ترسی روبرو شده و با موشکافی موقعیت ، ترس رو به عنوان یه عامل مواظبت کننده در روبرو شدن با خطر ببینین . منافع ترس رو بشناسین وروی اون کار کنین تا خودتون رو آزاد کنین .

واسه دوست داشتن خود چیکار باید کرد؟

تعریف اعتماد به نفس چیه؟

آی بانو افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *