بهمن ۵, ۱۳۹۹

اعتماد به نفس چیست و چه تاثیری در زندگی انسان دارد

مهارت اعتماد به نفس

واسه اینکه بتونیم زندگی سالم و موفقی داشته باشیم به اعتماد به نفس نیاز داریم. البته در اول باید یادآور شیم که منظور “اعتماد به نفس کاذب” نیس! که می تونه ایجاد کننده بوجود اومدن مشکلاتی هم باشه. اعتماد به نفس یه مهارت اکتسابیه که فرد اونو بیشتر از راه خونواده و اجتماع دشت می کنه. با در نظر گرفتن اینکه ممکنه خونواده و اجتماع به شکل صحیحی این مهارت رو در فرد ایجاد نکرده باشن در صورت وجود مشکل باید نسبت به حل اون دست به کار شد.

افزایش اعتماد به نفس

حالات و رفتار شخصی که اعتماد به نفس کافی نداره به شکل روشن از راه زبون بدن ایشون ( Body language ) مخصوصا در مواقع بحرانی مشخص می شه. نشونه هایی مانند دستپاچگی، استرس، حالت دفاعی بدن و مثل اونا، نشون از نبود وجود اعتماد به نفس کافی در شخصه. این موضوع می تونه در دراز مدت موجب بروز مشکلات دیگری مثل افسردگی هم شه که مشکل رو بدتر و بیشتر می کنه. پس اگه مشکلی در این مورد دارین حتما باید دست به کار شده و زمینه رو واسه افزایش یا به دست آوردن مهارت اعتماد به نفس آماده کنین. یکی از بهترین روشها، شرکت در کارگاه های افزایش اعتماد به نفسه.

کارگاه های به دست آوردن مهارت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس با تمرین بدست اومده و زیاد میشه. پس فقط با مشاوره فردی نمیشه انتظار مطلوبی از نتیجه کار داشت. به خاطر این ما واسه افزایش اعتماد به نفس ، کارگاه های مخصوصی رو در نظر گرفتیم که امکان تمرین عملی رو واسه شما شدنی می کنه. مثلا اگه اعتماد به نفس کافی واسه پیشنهاد ازدواج رو ندارین در کارگاه ها به شکل عملی، این امکان واسه شما هست که به خانوم یا آقای دیگری پیشنهاد بدین و با رفع اشکالات و مشکلات توسط مشاور روانشناس، بتونین با خیال راحت به فرد مورد نظر خود پیشنهاد ازدواج بدین. توجه به این نکته خیلی مهمه که اگه اعتماد به نفس کافی در زمان پیشنهاد نداشته باشین ممکنه حتی در صورت تمایل فرد مورد توجه به آشنایی با شما، پیشنهاد شما رو رد کنه! البته باید در نظر داشته باشین که نباید توقع داشت به هر کسی که پیشنهاد می دید این پیشنهاد رو قبول کنه چون دلیلای زیادی می تونه مانع اینکار باشه. به واسطه حضور در کارگاه های روانشناسی این فرصت رو دارین که مهارتای ارتباطی و اجتماعی رو به شکل کامل یاد بگیرین. واسه شرکت در کارگاه های افزایش اعتماد به نفس، فقط کافیه با شماره موجود در تصور زیر تماس گرفته و درخواست شرکت در کارگاه های افزایش اعتماد به نفس دکتر لیلا جبلی رو مطرح کنین. کارگاه ها از حدود ۱۲ سال پیش تو تهران و بقیه شهرهای کشور برگزار می شه. معمولا کارگاه های افزایش اعتماد به نفس به شکل دوره ای و در زمانهای خاص تشکیل می شه که از خواهندگان، ثبت نام بعمل اومده و کارگاه ها برگزار می شه.

مهارت اعتماد به نفس

به دست آوردن جزییات بیشتر در مورد اعتماد به نفس : Self-confidence

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *