اعتیاد به اینترنت در ردیف اختلالات روانی !

روانشناسان می می گن اعتیاد به اینترنت و بازی های شبکه ای یا سوء به کار گیری اینترنت به زودی در طبقه بندی آسیب شناسی مریضی های روانی به عنوان یه مشکل روانی معرفی می شه.

اعتیاد به اینترنت در ردیف مشکلات روانی !

مشکل سوء کاربرد اینترنت شامل دادن ساعات طولانی به به کار گیری شبکه و بازی های آنلاین، کارشناسان بهداشت روانی رو بر اون داشته که این عادت عجیب رو در آینده به عنوان یه مشکل روانی معرفی کنن. اینطوری والدین تشویق می شن فرزندان خود رو که به اینترنت و بازی های شبکه ای اعتیاد پیدا کرده ان پیش روانشناس و مشاور ببره تا هرچه زودتر این جور رفتارای افراطی و مشکل آور رو در بچه هاشون کاهش کنن.

 

به گزارش شبکه خبری تورنتو نیوز، سیما هینگوررانی یه روانشناس بالینی و متخصص تروما درمانی در این مقاله گفت: من مریضی داشتم که یه دختر نوجوون ۱۲ ساله بود و به دلیل اعتیاد شدید به اینترنت نمی تونست به مدرسه بره. این دختر نوجوون در ساعات پایانی شب صفحه اینترنت رو باز می کرد و سرگرم سایت های اجتماعی می شد و ۴ تا ۵ ساعت در نیمه شب مشغول کار با اینترنت بود تا جایی که صبح ها دیگه نمی تونست به مدرسه بره و درس بخونه.

 

به دلیل رفتارای مشابه و بیمارگونه، خیلی از کارشناسان سلامت روان فکر می کنند که مثل این عادات باید تحت درمان قرار بگیرن تا بهداشت روانی بچه هامون رو در سالهای آینده زندگی به خطر نیندازند.

 

جمع آوری و بازنشر :
منبع : ایسنا

ایسنا