دی ۲۶, ۱۳۹۹

اعتیاد به موفقیت مخصوص بهترین کارآفرینان

man-climber-mountain

مالیا میسون یکی از افرادیه که تموم دوران زندگی خود رو در حال دویدن بوده. اون فاصله میان تموم ایالت ها رو در آمریکا دویده، در دوهای ماراتن شرکت کرده و از هر چالشی در این مورد استقبال کرده. اما در کنار سلامت جسمی و روانی، میسون پروسه دویدن رو به عنوان منبعی واسه آموزش نگریسته س.

به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ در این جا اون از نکاتی می گوید که دویدن درباره مدیریت و رهبری گروه به اون آموخته.

باید دوستش داشته باشین

دویدن سخته. بعضی وقتا فشار بدنی اونقدر زیاده که نمی تونید از اون لذت ببرین. آماده شدن واسه دو ماراتن یا دیگه مسابقات منتهی به اونقدر فشاری می شه که شاید شما رو در میونه راه پشیمون کنه. این ویژگی شباهت عجیبی با اهداف بزرگ و جاه طلبانه داره. تلاش واسه تحقق این اهداف هم مانند دویدن در فاصله های طولانی سخت و در بعضی مواقع رو مخه.

رهبری یه گروه و هدایت اون در جهت این اهداف هم بسیار سخته. این پروسه هم چون دویدن به مهارت، ایستادگی، رویایی بزرگ و توانایی شکست دادن مشکلات نیاز داره. اما این ویژگی ها به دست نمیاد مگه این که صرف نظر از یافته های تلاش ها، خود اون هم واسه شما جذاب باشه. باید دوستش داشته باشین، وگرنه موفق نیستین.

اما این علاقه ممکنه یه سویه باشه

بیشتر افراد تصور می کنن که تمرین، تغذیه و خواب کافی و تقویت بدن از اون ها دونده ای موفق میسازه. اما واقعیت جز اینه. ممکنه در یکی از مسابقات مجروح شید و دوران طولانی از میدون دور بمونین. حوداث و وقایع پیش بینی نشده دیگه هم همیشه در کمین هستن تا تلاش های شما رو بر باد بدن.

مدیریت و رهبری یه گروه هم به همین صورت عمل می کنه. گاه شما همه مسائل رو در نظر می گیرد، به دقت برنامه ریزی می کنین و فعالیت رو به پیش می برید. اما یهو تحولی در شرایط سیاسی- اقتصادی روی می دهد و پروژه ها با شکست مواجه می شه. در اینجور شرایطی باید آمادگی تصمیمات سخت رو داشته باشین. خیلی از امور خارج از کنترل شما هستن و اگه هیچوقت شکست رو تجربه نکرده اید، شایدً به اندازه کافی خطر نمی کنین.

سختی ها ابدی نیستن

دویدن به ما می آموزد که صبر داشته باشیم. در لحظاتی که انرژی جسمی تحلیل رفته، مقاومت در برابر شرایط به نظر غیرممکن می رسد. در اینجور لحظاتیه که فرد پیروز از افراد شکست خورده جدا می شه. اگه بتونین بر خودتون مسلط باشین، در آخر به خط پایان رسیده و برنده میشین. مدیریت گروه در شرایط سخت هم همین طوره.

رهبران تحت فشار تصور می کنن که هیچوقت از این طوفان جون سالم به در نمی بره؛ در حالی که موفقیت درست جایی پس از ابرهای تیره وایس تاده. اون فقط در حال آزمودن آمادگی شما واسه پیروزیه!

رقابت ها باعث رشد می شن

فشار جسمی به وجود اومده بوسیله تمرینات گاه غیرقابل تحمله. شما مجبورین کم غذا بخورین و ساعات طولانی بدن تون رو تحت فشار بذارین. اما بدون این فشارها هیچوقت دونده ای موفق متولد نمیشه. دویدن نیازمند توانایی پذیرش و گذروندن رقابت ها هستش. چراکه رشد از راه همین سختی ها محقق می شه. درست به مانند رهبری گروه که در اون، تنها وقتی موفقیت در دسترس قرار می گیرد که شما از گلوگاه های جورواجور گذشته و مهارت های لازم واسه هدایت رو کسب کرده باشین.

موفقیت رو دسترس پذیر بدونین

پیروزی در ورزش و زندگی حرفه ای هیچوقت نصیب افراد کوتاه نظر نمیشه. باید به کار و کاسبی خود از زاویه ای وسیع تر نگاه کنین و تحت تاثیر محدودیت های ظاهری قرار نگیرید. این که بخواین بی توجه به شرایط فقط از یه راه تلاش کنین، در آخر موجب شکست شما می شه. تلاش کنین تسلیم شرایط نشید و چشم انداز والای خود رو در تموم شرایط حفظ کنین. این کار به شما کمک می کنه تا راه های جدید واسه حرکت پیدا کنین و امید خود رو از دست ندین.

بعضی وقتا دشوارترین بخش از کار شروع اون هستش

زندگی حرفه ای هم به مانند دویدن از مراحل سه گانه شروع، راه و پایان تشکیل می شه. واسه خیلی از ما برداشتن قدم های اولیه دشوارترین بخش از کار حساب می شه. هر زمان که فکری تازه یا چالشی جدید پیش روی ما قرار می گیرد، صدایی تو ذهن ما رو از قبول کردن اون باز می داره. ممکنه خطرات رو گوشزد کنه و یا اون رو به زمان دیگری بندازه.

اما می تونیم ساکت کردن این صدای بد رو بیاموزیم. تنها راه موفقیت اینه که بی فرق به صداهای ناخوشایند داخلی، لباس بپوشیم و واسه دویدن از خونه خارج شیم. در بسیاری موارد، پیشرفت به سرعت محقق می شه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

ماهنامه معیشت موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *