اعدام برای خواستگار اسیدپاش

اعدام واسه خواستگار اسیدپاش

۱۱ مرداد سال ۸۹ اهالی شهرک شهید مطهری اسلامشهر با شنیدن فریادهای دختر ۲۳ ساله ای به نام لیلا سراسیمه از خونه های خود بیرون اومدن.

اونا با دیدن بدن نیمه جون یه دختر جوون، بدون این دست اون دست کردن با مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ و پلیس ۱۱۰ تماس گرفتن و دقایقی بعد لیلا با آمبولانس اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

ماموران پلیس در تحقیقات اولیه فهمیدن خواستگار سمج لیلا به نام آرش مبادرت به اسیدپاشی کرده و متواری شده.

ماموران، متهم رو دستگیر و بازداشت کردن.

 

دختر جوون از روز حادثه گفت

لیلا در بازجویی به پلیس گفت: آرش چند بار به خواستگاری ام اومده بود، ولی من و خونواده ام به اون جواب رد دادیم. اما اون دست بردار نبود و اصرار داشت یا باید با من ازدواج کنه یا قید این زندگی رو می زند.

ایشون در ضمن گفت: روز حادثه، آرش تلفنی با من تماس گرفت و به بهونه آوردن نذری و شنیدن آخرین حرف ام، منو به دم در کشوند. در رو که باز کردم، اون رو مقابل خود دیدم. قابلمه ای کوچیک در دست داشت، اما تا سرم رو بلند کردم، مایع درون اون رو به صورتم پاشید. یهو سر و صورتم گر گرفت و چشمانم سیاهی رفت، انگار خواب می دیدم.

 

مرگ دختر جوون

دختر جوون ۱۰ روز بعد از حادثه بر اثر شدت جراحات جان خودشو از دست داد و این در حالی بود که آرش هم دچار ۲۵ درصد سوختگی شده بود.

با اعتراف آرش به ارتکاب جرم، قرار مجرمیت ایشون از طرف دادسرای جنایی صادر و پرونده به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارسال و اسفند ۱۳۸۹ جلسه محاکمه برگزار شد.

در جلسه محاکمه، اول شفیعی، نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست، واسه متهم بیشترین مجازات رو خواهان شد. نماینده دادستان هم اینکه خواهان مجازات مجید، پسرعموی آرش، به اتهام همکاری در اجرای نقشه شد.

در ادامه جلسه آرش در جایگاه قرار گرفت و گفت: لیلا رو کشتم، چون به عشق من «نه» گفت. نمی خواستم دست هیچ مردی به دختر مورد علاقه ام برسه و واسه اجرای نقشه ام از پسرعمویم خواستم برام اسید بیاره، البته پسرعمویم از نقشه من خبر نداشت.

 

اعتراف متهم

مجید هم در دفاع از خود گفت: از تصمیم آرش واسه اسیدپاشی بی خبر بودم و اگه می دونستم چه فکر شومی در سر داره، جلوی اون رو می گرفتم.

با درخواست وکیل متهم واسه بررسی سلامت روانی متهم، پرونده به پزشکی قانونی فرستاده شد و کارشناسان پس از بررسی های دقیق تایید کردن آرش هنگام اسیدپاشی، دارای اراده و اختیار بوده و مسوولیت کیفری، بردوش اونه.

آخرسر روز اول مرداد امسال، متهمان واسه آخرین بار در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدن و ضمن اعتراف به جرم، بیان پشیمونی کردن.

قاضی همتیار هم بعد از اعلام ختم جلسه، با مستشاران دادگاه وارد شور شد و آخرسر آرش رو به قصاص و مجید رو به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

پرونده واسه اعلام توجه به دیوان عالی کشور برگشت داده شد که در آخر قضات شعبه ۳۲ دیوان، با بررسی پرونده و مشورت، حکم فرستاده شده رو تایید کردن.

 

منبع : خبرگزاری فارس