بهمن ۳, ۱۳۹۹

اعدام سه هندی به جرم تجاوز گروهی

news

دادگاهی در هند با استناد به قانون جدید مقابله با تجاوز گروهی، سه مرد رو به اعدام با طناب دار محکوم کرد. این افراد سال گذشته تو یه کارخانه پارچه بافی متروکه به یه خبرنگار عکاس زن تجاوز کرده بودن

بنا به گزارشها، این اولین باره که در هند متهمی به خاطر تجاوز گروهی که منتهی به مرگ نشده، به اعدام محکوم می شه. با این حال، متهمان نامبرده یه ماه بعد از تجاوز به عکاس نامبرده به همراه دو مرد به یه زن دیگه هم تجاوز کرده بودن.

شالینی فانسالکار جوشی، قاضی دادگاه بمبئی با دفاع از فرستان حکم اعدام واسه متجاوزان گفت: «واسه اینجور حوادثی نباید هیچ گونه گذشتی داشت.»

به گفته اون، با این حکم باید پیام روشن و رسایی به جامعه داد.

سال گذشته عکاس خبری ۲۲ ساله ای که همراه یه همکار مرد واسه عکاسی به کارخانه متروکه رفته بود، هدف حمله این سه نفر قرار گرفت. متهمان به خبرنگار عکاس تجاوز کردن و مرد همراه اون رو کتک زدن.

بعد از اون که این حادثه در رسانه ها منتشر شد، یه تلفنچی ۱۸ ساله هم گزارش داد که ماه قبل در همون محل مورد تجاوز قرار گرفته.

بعد از تجاوز به یه دانشجوی ۲۳ ساله در اتوبوسی در دهلی و مرگ اون در دسامبر سال ۲۰۱۲ (اواخر آذر ۱۳۹۱)، موضوع تجاوز گروهی در هند شدیدا زیر ذره بین قرار گرفته.

پرونده تجاوز به این دانشجو باعث خشم عمومی در هند و اعتراضای گسترده شد. تا جایی که در آخر مقامای هند مجبور شدن قانون تازه ای واسه مقابله با تجاوز تدوین کنن.

در حادثه تجاوز به این دانشجو در دهلی، چهار مرد به مرگ محکوم شدن.

سرزنش قربونی چیه؟

مشکلات زندگی یه قربونی تجاوز جنسی

اعدام تجاوز جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *