اعدام فیلی که قتل کرده بود / عکس

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ «مری» یه فیل آسیایی پنج تنی بود که در سیرک  Sparks World Famous Shows نمایش اجرا می کرد. داستان به دار آویزون شدن مری با استخدام شخصی به نام «رد الدریج» شروع شد. الدریج سابقه کار با هیچ حیوونی رو نداشت و شغل قبلی اش سرایداری بود ولی به دلایلی به عنوان دستیار مربی مری در سیرک استخدام شد.

دوازدهم سپتامبر سال ۱۹۱۶، الدریج عزمشو جزم کرد مری رو به برکه ببره تا مری در اون جا آب بخوره و خودشو بشورد. سر راه، مری ایستاد و خم شد تا تیکه هندوانه ای که روی زمین افتاده بود رو بخوره. الدریج که حوصله نداشت با عصایش به پشت گوش مری ضربه زد تا حرکت کنه. مری عصبانی شد و الدریج رو گرفت و به سمت آب خوری پرت کرد. مری بی خیال الدریج نشد. این فیل پنج تنی به طرف الدریج رفت و سر اون رو با پایش له کرد!

مردمی که در سیرک حضور داشتن، از این کار مری بسیار عصبانی شدن و دست جمعی فریاد می زدن: «فیل رو بکشین!». آنایی که اسلحه دستشون بود، خودشون دست به کار شدن و شروع به شلیک کردن به مری کردن. اما گلولهای اونا تاثیری روی فیل پنج تنی نداشتن.

خبر کشته شدن رد الدریج بوسیله فیل سیرک بین مردم شهرای دور و بر پخش شد. همه خواهان کشتن مری بودن. مردم تا وقتی که مری زنده بود اجازه نمی دادن سیرک در شهرشون برنامه اجرا کنه. صاحب سیرک، چارلی اسپارکز علاقه خاصی به حیواناتش، مخصوصا مری داشت و اصلا دلش نمی خواست مری رو بکشه. اما در آخر واسه نجات سیرکش مجبور شد درخواست مردم رو قبول کنه.

مشکل این جا بود که راه های زیادی واسه کشتن یه فیل پنج تنی نبود. هر تلاش ناموفقی می تونست منتهی به رم کردن دوباره مری و کشته شدن افراد بیشتری بشه.

در اون منطقه اسلحه ای نبود که بتونه مری رو بکشه. خیلیا پیشنهاد دادن که مثل توماس ادیسون، فیل رو با برق بکشن ولی در اون ناحیه نه جریان برقی به اون قدرت وجود داشت و نه مکان مناسبی.
در آخر مردم عزمشونو جزم کردن با یه جرثقیل صنعتی که واسه جابجا کردن واگنا ساخته شده بود، مری رو دار بزنن. سیزدهم سپتامبر در شهر اروینِ تنسی جمعیتی ۲۵۰۰ نفری جمع شدن تا دار زدن مری رو تماشا کنن. زنجیری به گردن مری انداختن و با جرثقیل اون رو بالا کشیدن. اما زنجیر به اندازه کافی محکم نبود. زنجیر پاره شد و مری به زمین افتاد و لگنش شکست. دومین تلاش واسه اعدام کردن مری موفقیت آمیز بود. مری رو نیم ساعت بالای جرثقیل نگه داشتن تا مطمئن شن مرده س. بعد از نیم ساعت جسدش رو پایین کشیدن و همون جا دفنش کردن. مری تنها فیلیه که در طول تاریخ به جرم قتل به دار آویزون شده.

اعدام باشگاه خبرنگاران فیل قتل