بهمن ۵, ۱۳۹۹

اعلام جزییات افزایش حقوق بازنشستگان

خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۱۸ درصدی مستمری و حقوق بازنشستگان این سازمان در سال آینده خبر داد و گفت: از فروردین سال ۹۲، مستمری بازنشستگان دست کم ۱۰۰ هزار تومن افزایش داره.

سعید مرتضوی در حاشیه گرامیداشت انتخاب مهندس خلیلی عراقی عضو هیات امنای تامین اجتماعی به عنوان چهره برجسته علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور که روز شنبه برگزار شد در جمع خبرنگاران در جواب به سئوال خبرنگار مهر، گفت:درباره افزایش حقوق بازنشستگان نمی تونیم هر مبلغی رو به دلخواه خود افزایش بدیم بلکه باید هیات مدیره و در آخر هیات امنای تامین اجتماعی با مبلغ اندازه افزایش موافقت کنن و سازمان هم آمادگی پرداخت این اندازه رو داشته باشه و هم اینکه براساس اندازه تورم بانک مرکزی حقوق بازنشستگان زیاد میشه.

به گفته مرتضوی، براساس برنامه ریزیهای انجام شده در سال آینده دست کم ۱۸ درصد به حقوق بازنشستگان اضافه می شه و اگر فردی اندازه افزایش و حقوقش کمتر از صدهزار تومن باشه مبلغ رو به ۱۰۰ هزار تومن افزایش میدیم.

ایشون درباره افزایش ۷۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان هم گفت: در واسه رسیدن به این مبلغ کارایی در دست انجامه که اگه به تصویب برسه حقوق بازنشستگان دست کم ۷۰۰ هزار تومن می شه.

مرتضوی هم اینکه در مورد افزایش سن بازنشستگی در پیش نویس اصلاح قانون تامین اجتماعی، گفت: متن پیش نویس اولیه بوسیله مدیران و کارکنان و کارشناسان سازمان جفت و جور شده و در مرحله بعد از نظر همه تشکلا و شرکای اجتماعی استفاده کرده و بعد اون رو پایانی می کنیم که در صورت تصویب وزارت رفاه، دولت و مجلس پیش نویس تبدیل به قانون می شه.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: دیدمون در پیش نویس ارفاقی و حمایتیه و سن بازنشستگی اصلا اضافه نمیشه و شاید این بند از متن پیش نویس حذف می شه.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در مورد پرداخت مطالبات داروخانه ها، پزشکان و مراکز درمانی گفت: ۸۰۰ میلیارد تومن بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی، داروخانه ها و پزشکانه که از فردا پرداخت اونا شروع و طی ۱۵ روز در سراسر کشور به اتمام می رسه.

مرتضوی تاکید کرد: این بدهیا تا آخر شهریور ماه محاسبه شده و براساس قانون ۳ ماه برا بررسی اسناد زمان داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *