اعلام زمان واریز یارانه های نقدی به حساب سرپرست خانوار

اعلام زمان واریز یارانه های نقدی به حساب سرپرست خونواده

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها اعلام کرد

واریز یارانه نقدی به حساب سرپرستان خونواده از اول مهر ماه ۸۹ (خبر ۲۸ شهریور ۸۹)

همشهری آنلاین : مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها با اشاره به اینکه واقعی کردن قیمت ها به صورت پلکانی و سهمیه بندی بین ۳ تا ۵ سال صورت می گیرد، گفت: یارانه نقدی از اول مهر به دستور رئیس جمهور به حساب سرپرستان خونواده واریز می شه…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس،، بهروز مرادی در نشست خبری خود که امروز در سالن کنفرانس وزارت رفاه برگزار شد، در مورد اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها گفت: سازمان هدف دار کردن یارانه ها امسال تأسیس شد و فعالیت خود رو شروع کرده.

ایشون گفت: وظیفه سازمان هدف دار کردن یارانه ها، اجرای قانونه و واقعا از طرف دولت تموم منابع آزاد شده رو در اختیار داره.

مرادی بیان داشت: سازمان هدف دار کردن یارانه ها دفتر و شعبه ای در هیچ استانی غیر از تهران نداره و در واقع این سازمان فعالیتش تو تهران برنامه ریزی می شه ضمن اینکه مجموعه عملیات اجرایی در بخش های ملی بوسیله وزارتخانه ها و در استان ها بوسیله دستگاه ها و نه هاده ها انجام می گیرد.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها، ادامه داد: اعلام شناسایی خونواده و بنگاه ها از جمله وظایف سازمانه ضمن اینکه همه آحاد جامعه مخاطب سازمان هدف دار کردن یارانه ها هستن.

آزاد کردن قیمت ها کم کم صورت می گیرد

ایشون گفت: دولت برنامه ریزی کرده تا با اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها معیشت مردم بهتر از گذشته شه به خاطر این اصلاح قیمت ها به صورت کم کم انجام می شه.

مرادی اضافه کرد: ۵۰ درصد از اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها به صورت نقدی به مردم برمیگرده ضمن اینکه ۳۰ درصد هم از راه سیستم و شبکه بانکی به صنعت و ۲۰ درصد در اختیار دولت جهت جبران افزایش هزینه ها قرار می گیرد که امکان داره این ۲۰ درصد تغییر یاید یا کمتر شه.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها، گفت: با نگاهی که دولت به اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها داره در واقع ۸۰ الی ۹۰ درصد از منابع به خود مردم برمیگرده.

قیمت بعضی از حامل های انرژی در سال اول تغییر نمی کنه

ایشون با اشاره به اینکه برداشت یارانه از حامل های انرژی یه دفعه صورت می گیرد، گفت: قیمت آب در سال اول تغییر نمی کنه ضمن اینکه سهمیه بندی در بعضی از حامل های انرژی هستش.

مرادی تأکید کرد: متأسفانه مصرف انرژی در کشور ما چهار برابر میانگین دنیاست و اگه ما بتونیم در این مدت پنج سال به بهره وری برسیم، ۷۵ میلیارد دلار هرساله، منابع ذخیره می کنیم.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها گفت: الگوی مصرف نقش مهمی رو در این قانون داره و یکی از آثار مهم این قانون مصرف بهینه در کشور هستش.

ایشون بیان داشت: در قیمت گذاری در حامل های انرژی، کسائی که پایین تر از الگوی مصرف، مصرف می کنن قیمت خرید اونا افزایش و قیمت کسائی که بالاتر از الگوی مصرف، مصرف می کنن زیاد شدن قیمت دارن.

مرادی جبران هزینه ها و کمک های دولتی رو در مورد های جور واجور از جمله برنامه های حمایتی دونست و اضافه کرد: در هفت دهک مورد توجه گرفته شده، قدرت خرید شش دهک افزایش پیدا می کنه و یه دهک هم تقریباً متناسب افزایش درآمدها رو داره.

کنترل تورم و جلوگیری از رکود اقتصادی در قانون هدف دار کردن یارانه ها

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها اضافه کرد: نکته قابل تأملی که در اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها هست اینه که با اجرای این قانون تورم کنترل و از رکود اقتصادی جلوگیری شه ضمن اینکه فعالیت های اقتصادی با شتاب و سرعت بیشتری انجام شه.

: در صورت افزایش هزینه های تولید، دولت تمهیداتی رو پیش بینی کرده که بار هزینه ها به مردم منتقل نشه.

مرادی با بیان اینکه بازتوزیع یارانه نقدی تنها پشتیبانی و کمک دولت در اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها نیس، گفت: مدل های دیگه غیرپولی واسه پشتیبانی از تولید و جلوگیری از افزایش هزینه خانوارها هست که از اون جمله می توان به معافیت گمرکی، مالیاتی، تعرفه ای و هم اینکه پشتیبانی بیمه ای اشاره کرد.

شدید شدن نظارت و بازرسی همزمان با اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها اضافه کرد: فضای فعلی جامعه به طور کاملً مناسب واسه اجرای قانونه و حالا خوبیش اینه رئیس جمهور رابطه نزدیکی با مردم داره و مردم هم آماده اجرای قانون هستن.

ایشون از افزایش بازرسی ها همزمان با اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده بازرسی ها شدید شدن و با افراد سودجو و متخلف برخورد می شه.

مرادی گفت: هماهنگی واسه اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها با همه دستگاه ها صورت گرفته ضمن اینکه فضای اطلاع رسانی در جامعه هم به اجرای این قانون کمک می کنه.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها اضافه کرد: اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها یه رسالت ملی ایرانیه و همه باید در اجرای این قانون کمک کنن.

افزایش نظام تأمین اجتماعی در قانون هدف دار کردن یارانه ها

ایشون از ثبت شماره حساب ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار خونواده در سازمان وزارت رفاه خبر داد و بیان داشت: همکاری مردم قابل تقدیره ضمن اینکه هموطنان تا آخر ۳۱ شهریور فرصت ثبت نام در سامانه وزارت رفاه رو دارن.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها تأکید کرد: اطلاعات اقتصادی خانوارها مربوط به سال ۸۷ ملاک پرداخت یارانه نیس و امسال این اطلاعات مورد توجه نیستن بلکه اطلاعات هویتی مهمه.

ایشون از پرداخت یارانه ها به همه آحاد جامعه خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی به همه مردمی که تقاضا کننده دریافت یارانه باشن، یارانه تعلق می گیرد.

مرادی در مورد تغییرات شناسنامه ای مثل فوت، طلاق، ازدواج و تولد، گفت: با هماهنگی انجام شده بیشتر این تغییرات از طرف سازمان ثبت احوال به مرکز آمار و بعد به سازمان هدف دار کدن یارانه ها فرستاده شده و اگر تغییراتی باشه که هنوز اعمال نشده در این مدت انجام می شه.

خوشه بندی همه خانوارها جمع شد

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها، پرداخت یارانه ها به گروه متوسط، پر درآمد و درآمد پایین دونست و اضافه کرد: در سال های آینده تفکیک درآمدی کامل تری داریم ضمن اینکه خوشه بندی مورد توجه ما نیس و این موضوع از دستور کار ما خارج شده.

ایشون از افزایش یارانه به خونواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی و بعضی از مناطق محروم خبر داد و گفت: یارانه این خونواده ها نسبت به بقیه بیشتر هستش و این افراد نگران نباشن. به گفته مرادی سرانه خونواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی و هم ساکنان بعضی مناطق محروم ۱۰ درصد بیشتره

سیاست رسانه ای دولت اینه که مبلغ یارانه ها اعلام نشه

مرادی در جواب به سوال خبرنگاران که به چه دلیل مبلغ یارانه ها رو اعلام نمی کنین، گفت: این موضوع سیاست رسانه ای دولته که مبلغ یارانه ها تا قبل از مهرماه اعلام نشه.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها، در مورد مطالبی که در مورد قیمت های حامل های انرژی در رسانه ها عنوان می شه، گفت: این صحبت ها فقط در حد حدس و گمانه زنیه و هنوز هیچ مبلغی در مورد یارانه ها عنوان نشده.

ایشون تأکید کرد: اگر مطالبی در مورد یارانه ها در مورد مبلغ نیاز باشه بوسیله رئیس جمهور اعلام می شه ضمن اینکه یارانه های نقدی هر دو ماه یه بار به حساب ها واریز می شه.

مرادی گفت: در مدت اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها قرار نیس که قیمت ها به سرعت افزایش پیدا کنن چون که قیمت ها کم کم افزایش پیدا می کنه.

مدیرعامل سازمان هدف دار کردن یارانه ها بیان داشت: بعد از گذشت پنج از اجرای قانون هدف دار کردن یارانه ها پشتیبانی های دولت به هیچ وجه کاسته نخواد بلکه پشتیبانی ها به شکل دیگری و در بخش دیگری صورت می گیرد.

=====

یارانه نقدی شاید از اول مهرماه به حساب خونواده واریز نمی شه (خبر ۳۰ شهریور ۸۹)

برخلاف اعلام رئیس جمهور و مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، یارانه نقدی شاید از اول مهرماه به حساب سرپرست خونواده واریز نمی شه.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه تغییر اقتصادی دولت امروز سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: مبالغ یارانه نقدی “در مهرماه” به حساب سرپرست خانوارها واریز و پس از اصلاح قیمت حامله های انرژی مورد نظر مبالغ فوق قابل برداشت هستش.

این کارگروه گفت: محدودیت برداشت یارانه فقط شامل مبالغ واریز شده واسه یارانه نقدی تا زمان اصلاح قیمتها هستش.

این در حالیه که قبل از این رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی از واریز یارانه نقدی از مهرماه خبر داده بود. حتی مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه هم در نشستی مطبوعاتی این گفته رئیس جمهور رو تائید کرده بود.

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو