افت جهانی سرعت اینترنت پس از بزرگترین حمله سایبری تاریخ

netخدمات اینترنت در سراسر جهان دچار مشکل شده و میلیون ها کاربر در زمان مشاهده صفحات وب سایت ها با تاخیری زیادتر از اندازه عادی مواجه شده ان.

کارشناسان حالا نگران این هستن که مشکل فوق باعث کاهش سرعت سامانه های ایمیلی و بانکداری در سراسر جهان شه.

براساس این گزارش این مشکل وقتی اتفاق افتاد که «اسپم هاوس» که گروهیه که علیه بدافزارهای اینترنتی فعالیت می کنه شرکت هلندی «سایبر بانکر» رو در بلک لیست (لیست سیاه) خود قرار داد.

اسپم هاوس که مقر اون در لندن و ژنو قرار داره از این لیست مشکی واسه فیلتر کردن پیام های ناخواسته از ایمیل ها استفاده می کنه.

سایبر بانکر یه شرکت خدمات دهنده اینترنته که اعلام کرده به هر گونه وب سایت به جز سایت های مربوط به تروریسم یا هرزه نگاری خدمات ارائه می کنه.

یکی از سخنگویان شرکت اسپم هاوس به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت: پس از اینکه اسپم هاوس، شرکت سایبر بانکر رو در بلک لیست (لیست سیاه) قرار داد با مشکل غیرمنتظره محدودیت سرویس مواجه شد. این مشکل وقتی ایجاد می شه که حجم خیلی از درخواست واسه گشودن یه سایت به سرور مربوطه مخابره می شه که در نتیجه اون سرعت دسترسی پایین اومده یا غیرممکن می شه.

تصور می شه حمله سایبری در این مورد به سرورهای اسپم هاوس که در هر ثانیه حجم بسیار بالایی از اطلاعات رو رد و بدل می کنه، انجام شده باشه.

بر همین پایه پروفسور «آلن وودوارد» کارشناس حملات سایبری در دانشگاه «سوری» به شبکه بی بی سی گفت که تاثیر این حمله باعث شده تا خدمات اینترنت در سطح جهان افت سرعت پیدا کنه.

از طرف دیگه «اسوین اولاف کامفیوس» که گفته می شه یکی از سخنگویان شرکت سایبر بانکره به بی بی سی اعلام کرد عقیده داره اسپم هاوس از قدرتش سوءاستفاده می کنه و نباید درباره محتویات اینترنت اراده کردن کنه.

براساس دیگه گزارش ها پنج نیروی سایبری در حال تحقیق درباره این حملات هستن.

مطالب باحال روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *