افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

افزایش تضمینی اعتماد به نفس

اولین بار که متوجه این موضوع شدم چند سال پیش بود. درست همون وقتی که من در نمایشگاه فلامینگوی بارسلونا حضور داشتم. من در اونجا با رقص دلنشین یه زن قشنگتر و مدرن میانسال اونقدر هیبنوتیزم شدم  که نمی تونستم چشم از اون وردارم. در آخر من و دوستانم ، اون زن رو به عنوان “با اعتماد به نفس ترین زن جهان” نامگذاری کردیم.

به نظر می رسید که اون زن در حمامی از اعتماد به نفس غوطه وره و این اعتماد به نفس هم بی دلیل نبود چون که من می دونستم اگه فقط یه مقدار از هنری رو که اون روی استیج نشون داد داشتم شک نداشته باشین غیر قابل توقف بودم.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از success؛ تحقیقات نشون میده که اعتماد به نفس با موفقیت ارتباطی نزدیک داره. واسه همینه که احساس می کنیم آدمایی که دارای بیشترین موفقیت هستن پر از ویژگیایی هستن که ما آرزویشان رو داریم.

اما واقعیت اینه که اعتماد به نفس چیزیه که هممون می تونیم اونو پیشرفت داده و از وجودش لذت ببریم. علم و طبیعت و ذات آدم به اون نشون میده که چیجوری این کار رو بکنه.

کتی کای و کلر شیفمن، در کتاب “قانون اعتماد به نفس”، تلاش زیادی رو واسه کشف چگونگی ایجاد اعتماد به نفس در مردم به کار گرفتن.

اینجا می خوام یافته های این دو محقق رو خلاصه کنم: حالا خوبیش اینه قسمت بزرگی از قانون اعتماد به نفس، اون چیزیه که روانشناسان، اونو انتخاب ما می گن. یعنی اینکه با تلاش و اهتمام، هممون می تونیم اعتماد به نفس خود رو افزایش بدیم.

اما اگه ما تلاشی در جهت کامل بودن انجام ندیم، شک نداشته باشین خود رو واسه شکست آماده می کنیم. اقدامات ناقص مساوی هستن با شکست. باید دوباره و دوباره تلاش کنین. تکرار کنین تا وقتی که بتونین مداوما نتایجی رو به دست بیارین که می تونین به اونا افتخار کنین. بیایید نگاهی دقیق تر به چگونگی اجرای این روش ها داشته باشیم:

  1. خود رو با افراد دارای اعتماد به نفس محاصره کنین

آنگلا داوکورث در کتاب Grit خود که پر فروش ترین کتابش بود، به توضیح این می پردازه که یکی از راه های گرانبها واسه رسیدن به هر اون چیزی که می خواین داشته باشین، صرف وقت با گروهی از افراده که اون کار رو انجام دادن و یا دارای مهارت کافی جهت انجام اون کار هستن.

تلاش واسه هماهنگ کردن خود با این گروه، به درستی تلاشی مهمن. بعضی از مهمترین آزمایشای روانشناسی، نشون دادن که چیجوری افراد، معمولا خیلی سریع و نا آگاهانه، با گروهی برخورد می کنن که باعث می شن فرد به روشی متفاوت عمل کنه. پس، اگه شما در تلاشید تا اعتماد به نفس خود رو باز یابید، باید به آدمایی ملحق شید که از اعتماد به نفس کافی بهره مند هستن.

این کار نه فقط به شما کمک می کنه که موفق شید، بلکه باعث می شه فعالیتایی رو شروع کنین که واسه رسیدن به موفقیت لازمن.

  1. ثابت قدم باشین

من وقت زیادی رو صرف مطالعه جنبه های مختلفی از زندگی کارآفرینان موفق، هنرمندان و رهبران نمودم و دریافتم که یکی از شاخصای کلیدی که باعث رسیدن اونا به اینجور قدرتی شده، انجام عملکردهایی همیشگی با بالاترین سطح اعتماد به نفسه.

اونا روزا و روزا، بارها تلاش کردن تا کاری رو بکنن که دلیل ارتقای مهارت هاشون می گردید. کارآفرینانی که به نظر می رسه در دنیای کار و کاسبی جادو می کنن، همیشه طرفداران قهرمانان ورزشی بودن که در مسابقات پیروز می شن.

همه اونا زمان زیادی رو صرف کردن و واسه رسیدن به موفقیت، خیلی از چیزها رو ندیده گرفتن. اعتماد به نفس، وقتی به وجود میاد که شما بدونین می تونین کاری رو به انجام رسونید. هیچوقت نمی تونین تصور کنین که پس از رسیدن به موفقیت، سطح اعتماد به نفستون تا چه حد بالا میره. فقط کافیه که کار خود رو شروع کنین و علم لازم کم کم کسب می شه.

  1. بر راهتون تسلط داشته باشین

شک نداشته باشین بدون وقوع یه سری از شکستا که شما رو در راه درست هدایت می کنن واسه رسیدن به یافته های  مورد نظرتون آماده نیستین. البته، هیچکی دوست نداره که شکست بخوره. اما اگه می خواین موفق شید، شکست جزو لاینفک این راه هستش.

با شکستای فراوون، آخرسر چگونگی موفق شدن رو دیر یا زود خواهید آموخت و موفقیت، اعتماد به نفستون رو زیاد می کنه.

بیشتر آدمایی که شکست می خورن، علم بیشتری رو در مورد اینکه چی باعث موفقیت می شه و چی نمی شه به . درک و تجربه بیشتر شما در راهی که در اون قرار دارین، رسیدن به هدف رو آسون کردن می کنه. پیشرفت بیشتر هم باعث می شه، کمتر احساس نبود اعتماد به نفس داشته باشین و با قوت قلب بیشتری به مسیرتون ادامه بدین.

ست گودین، نویسنده ای که ۱۸ بار به عنوان بهترین و پر فروش ترین نویسنده انتخاب شد، قبل اینکه به یکی از بهترین نویسندگان جهان تبدیل شه، ۱۰ سال به عنوان یه نویسنده، هر ماه یه کتاب منتشر می کرد. نوشتن ۱۲۰ کتاب که خیلی از اونا دارای فروش بسیار کمی بودن، به اون چیزای زیادی در مورد چگونگی ارائه کارایی که توجه مخاطبان رو جلب می کنه و اونا رو مجبور به خرید می کنه آموخت.

شما می تونین شایستگیای لازم رو به دست بیارین و در کار و کاسبی تون بدرخشید و بعد اقدامات لازم رو جهت پیشرفت بیشتر در پیش بگیرین.

اختصاصی افزایش اعتماد به نفس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *