افزایش قد با حرکات کششی ستون فقرات

increase-height

از اونجا که شما نمی تونید رشد استخوانهایتان رو با ورزش بیشتر کنین، بهترین کاری که می تونید انجام بدین تا قامتتون بلندتر بنظر بیاد، تقویت ماهیچه ها و افزایش انعطاف پذیری ستون فقراتتانه.

کشیده شدن ستون فقرات با تمرینات کششی، به شما این امکان رو می دهد تا بدون مزاحمت عضلات منقبض و در هم، سرپا وایسید.

شما به این روش می تونید به بیشترین حد قدتون برسین. نمی تونید واقعا بلندتر شید، ولی می تونید بدون متوسل شدن به عمل های جراحی دردناک، بلندتر بنظر برسین. چون جراحی واقعاً تنها راهیه که استخون بدن شما رو بلندتر می کنه.

کشش پهلوی شدید

گام۱ : واسه آماده شدن این تمرین کششی، وایسید و پاهاتون رو کنار هم بذارین. این حرکت به عنوان حرکت قیچی شناخته می شه. نفس بکشین و پای چپتان رو در حدود ۱۰ تا ۱۵ سانت جلو ببرین (بستگی به قدتون داره). پای راست تون رو هم حدود ۴۵ تا ۶۰ درجه به سمت بیرون بچرخونین، اما پای چپتان رو در حالت مستقیم بذارین.

گام۲ : هر دو زانویتان رو صاف نگاه دارین. بازوهایتان رو در پشت تون بذارین و آرنج تون رو خم کنین تا آرنج مخالف رو بگیرین. شونِه هاتون رو هم عقب نگه دارین.

گام۳ : ستون فقراتتون رو بکشین و از کمر به جلو خم شید. قفسه سینه و چانه تون رو به سمت پای چپتان بیارین. اگه می تونید با چانه، پاتون رو لمس کنین. بازوهایتان رو صاف کنین و به زمین دست بزنین و اگه شد، دست هاتون رو به سمت انگشتان پاتون ببرین.

در حالیکه از بینی نفس می کشید، ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمونین. با هر بازدم، کمی بیشتر خود رو بکشین تا ستون فقراتتون تا اونجا که می تونه بدون درد کشیده تر شه.

گام۴ : به آرومی بلند شید و بعد پای چپتان رو عقب بیارین و کنار پای راست بذارین. پای راستتون رو در حدود همون فاصله ای که پای چپتان رو گذاشته بودین، بذارین. بازوهایتان رو به پشت ببرین. شونِه هاتون رو به عقب ببرین به جلو خم شید، درست مانند کاری که با پای چپتان انجام دادین. وضعیت بدنتون رو واسه ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در حالتی که قبلا گفتیم نگه دارین. حالا دوباره به حالت شروع برگردین.

حرکت کشش پاپی

قدم ۱: واسه آماده شدن این حرکت کششی، چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرین. این کار باعث کشش ستون فقرات و شونِه ها می شه. زانوها و دستانتون رو مانند ۴ پایه ی یه میز مستطیل شکل روی زمین بذارین، بطوریکه بازوها و ران هاتون عمود بر زمین باشن. دست هاتون رو با شونِه هاتون تو یه ردیف بذارین و زانوهاتون رو با باسن تون هم تراز کنین.

قدم ۲: انگشتان پاتون رو زیر خودتون جمع کنین و با دستانتون چند سانت به جلو برید. در حالیکه به پشت تون به آرومی قوس می بدید، با پاهاتون باسن تون رو تا نصف راه عقب ببرین. دستانتون رو صاف روی زمین بذارین، در وضعیتی که مجبور باشین بازوها، شونِه ها و پشتتون رو بکشین تا باسن تون عقب بره.

قدم ۳: واسه استراحت، پیشونی تون رو روی زمین بذارین اما آرنج تون رو بالا نگه دارین. واسه راحتی بیشتر از یه بالشتک یوگا یا پتوی تا شده واسه استراحت پیشونی تون استفاده کنین. نباید هیچ فشار و کششی روی گردنتون باشه. با بینی، نفس عمیق بکشین و تلاش کنین با هل دادن کف دستتون به سمت پایین، ستون فقراتتون رو بیشتر بکشین و با باسن تون به عقب برگردین.

قدم ۴: این حالت رو واسه ۳۰ تا ۶۰ ثانیه حفظ کنین و با بلند کردن بازویتان و نشستن روی پاشنه تون این حرکت رو به پایان ببرین.

واسه افزایش قد کودکان چه کنیم؟

ورزش هایی واسه افزایش قد کودکان و نوجوانان!

افزایش قد تمرینات ورزشی