دی ۲۶, ۱۳۹۹

افزایش مدت شارژ موبایل تا چند ماه

محققان آمریکایی گروه جدیدی از حافظه های رایانه ای رو برپایه نانولوله های کربنی پیشرفت دادن که می تونه شارژ تلفن های همراه و دستگاه های موبایل رو تا هفته ها و حتی ماه ها حفظ کنه.

charge

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از محققان موسسه علوم پیشرفته فناوری “بکمن” وابسته به دانشگاه ایلینویز گروه جدیدی از حافظه های رایانه ای به نام “حافظه با تغییر فاز”(PCM ) رو پیشرفت دادن که می تونه مدت شارژ تلفن های همراه رو به چندین هفته و حتی چندین ماه زیاد کنه.

به گفته این محققان دستگاه های موبایل در آینده با به کار گیری این حافظه های جدید دیجیتالی با ولتاژ پایین می تونن به مدت طولانی تری شارژ داشته باشن.

این حافظه های جدید که سرعت پردازش اونا بسیار سریع تر از حافظه های با تغییر فاز فعلیه نسبت به اونا ۱۰۰ برابر انرژی کمتری مصرف می کنن.

این محققان در این مورد توضیح دادن: “حالا حافظه های فلاش که در دستگاه های موبایل استفاده می شن واسه برنامه ریزی به بیت شارژ بالایی نیاز دارن و تقریباً کنه هستن. این درحالیه که گروه جدید حافظه های با تغییر فاز، بیت شارژ رو ۱۰۰ برابر نسبت به حافظه های موجود پایین می بیارن.”

این تیم تحقیقاتی به جای به کار گیری رشته های فلزی استاندارد واسه جفت و جور این حافظه از نانولوله های کربنی استفاده کردن که ۱۰ هزار برابر کوچیک تر از یه تار موی آدم هستن.

در این تحقیق، محققان آمریکایی چند حافظه PCM رو در داخل یه نانولوله کربنی قرار دادن. اینطوری، این حافظه ها تونستن از بیت “روشن” به بیت “خاموش” تغییر فاز بدن و جریان برق رو از راه نانولوله ها عبور بدن.

این محققان اضافه کردن: “مصرف انرژی به طور کامل متناسب با حجم بیت حافظه س. با به کار گیری رشته هایی در اندازه نانویی ما تونستیم مصرف انرژی این حافظه ها رو بسیار پایین بیاریم.”

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *