دی ۳۰, ۱۳۹۹

افزایش ۲۰ درصدی سرقت خودرو در کشور

 رئیس پلیس آگاهی کشور از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سرقت خودرو در کشور خبر داد و گفت: وضعیت ایمنی خودروهای داخلی در برابر سرقت مناسب نیس.

سردار حسن بتولی گفت: سرقت خودرو تنها متکی بر مقطع وقتی خاصی نیس و در هر زمان امکان اتفاق افتادن اون هست. آمار سرقت خودرو در کشور بین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشته که این رشد با در نظر گرفتن اندازه تعداد خودروها عادیه. بدیش اینه در ماه های گذشته اندازه سرقت خودرو در کشور نسبت به بقیه جرایم زیاد شده و تنها جرمیه که روند صعودی داشته. بعضی از سرقتها به دلیل بی توجهی صاحبان خودروه و بعضی هم به دلیل مشکل سیستم ایمنی خودروها.
 
ایشون با رد رابطه افزایش سرقتها با گران شدن خودروها گفت: هیچ رابطه ای میان سرقت خودرو با گران شدن اون وجود نداره و در این مورد به سرنخی نرسیده ایم. البته با کشف قطعات خودرو و دستگیری سارقان، اندازه کشف سرقت خودرو هم زیاد شده.
 
رئیس پلیس آگاهی با اعلام اینکه وضعیت ایمنی خودروهای داخلی در برابر سرقت مناسب نیس، تاکید کرد:خودروهای داخلی وضعیت مناسبی از نظر ایمنی در برابر سرقت ندارن با اینکه گامایی در این مورد در حال برداشتنه.
 
بتولی گفت: پلیس برنامه خاص ای رو در نظرگرفته س و با شناسایی نقاط ضعف می خواد اندازه سرقت خودرو رو کم کنه. البته طرحای خاص مانند برخورد با مالخران دوباره اجرایی می شه.
 
بتولی در مورد آخرین اقدامات پلیس در بازار ارز، گفت: پلیس اقدامات خود رو در بازار ارز انجام داده و همکاریهای لازم رو با قوه قضائیه و دولت داشتیم که به دنبال اون عوامل موثر در مشکل بازار شناسایی شدن. اگه دوباره از پلیس درخواست کمک شه واسه مقابله با سودجویان وارد عمل میشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *