اسفند ۹, ۱۳۹۹

افشاگری جدید درباره هواپیمای گم‌شده مالزی

mh370

یافته های تازه ترین گزارش ناپدیدشدن پرواز ام.اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی که در اون مکالمات مرکز کنترل ترافیک هوایی ثبت شده، نشون میده ناظر مرکز کنترل هوایی تا حدود چهار ساعت پس از خارج شدن این پرواز از رادار بازم در خواب بوده.

روزنامه نیواستریت تایمز روز جمعه نوشت: در یکی از مکالماتی که متن اون در گزارش پنهون شدن پرواز ام.اچ ۳۷۰ آمده، کارمند کنترل ترافیک هوایی به یکی از مقامات خطوط هوایی مالزی گفته اون واسه جواب به این سئوال که آخرین زمان تماس با هواپیما دقیقا چه وقتی بوده، باید رئیس خود رو از خواب بیدار کنه.

لیو تیونگ لای، وزیر حمل و نقل مالزی این گزارش رو بسیاری جدی دونسته و خواهان انجام تحقیق بیشتر دور و بر این موضوع شده.

وزیر حمل و نقل مالزی هر چند گفت که این موضوع بوسیله این وزارتخانه به سرعت پیگیری می شه، اما از زمان تعیین درستی این موضوع خبری نداد.

در گزارش روز یکشنبه که به مناسبت سالگرد ناپدیدشدن این هواپیما منتشر شده بود، تاریخ انقضای باطری چراغ جعبه مشکی این پرواز عکس العمل زیادی در رسانه های این کشور به همراه داشت و حالا موضوع خواب بودن ناظر کنترل ترافیک هوایی بحث دیگه ایه که تازگی داره.

خواب بودن ناظر کنترل ترافیک هوایی در حالی مطرح می شه که تو یه سال گذشته هیچوقت در رسانه ها به اون اشاره ای نشده بود. این موضوع می تونه صداقت نداشتن مقامات مالزیایی رو که باعث انتقادهای زیادی شده، بیشتر رو کنه.

پرواز ام.اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی با ۲۳۹ سرنشین از جمله دو جوون ایرونی، هشتم مارچ سال گذشته میلادی (۱۷ اسفند سال ۹۲) در راه کوالالامپور به پکن پنهون شد و تا الان سرنوشت اون در روشن نشده.

خواب بودن ناظر کنترل ترافیک هوایی در زمان ناپدیدشدن پرواز ام.اچ ۳۷۰ مالزی در وقتی مطرح می شه که تصاویری از خواب دو مامور پلیس این کشور در هفته جاری و هنگام فعالیت روزانه و ماموریت، در رسانه های اجتماعی این کشور درخشش داشته.

به اشتراک گذاشتن عکس این دو افسر پلیس در شبکه های اجتماعی منتهی به عکس العمل پلیس مالزی و جابجایی محل خدمت این دو مامور پلیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *