افشای راز جنازه‌ای در صندوق عقب

دزد حرفه ای با تهدید یه زن جوون، دوست قدیمی اش رو به یکی از محله های جنوب تهران کشوند تا نقشه شومی رو که تو سرش داشت عملی کنه.

این مرد و همدستانش بعد از تسویه حساب خونین با مرد جوون، جسد اون رو در صندوق عقب خودرو رها کردن و پا به فرار گذاشتن. نیمه شب یکی از آخرین روزای سال گذشته، ماموران کلانتری ۱۷۳ تهران مشغول گشتزنی در جنوب پایتخت بودن که چشمشون به خودروی پژویی افتاد که کنار جاده ول شده بود.

همه درهای ماشین باز بود و در دور و بر اون کسی به چشم نمی خورد. ماموران که حدس می زدن اتفاق شومی واسه راننده افتاده، به بازرسی داخل خودرو پرداختن و به محض باز کردن در صندوق عقب، جسد مردی رو دیدن که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.

شروع تحقیقات

با حضور بازپرس جنایی شهرری و کارآگاهان پلیس آگاهی تهران در محل حادثه، تحقیقات واسه کشف راز این جنایت شروع شد.

بررسی ها نشون می داد مقتول مردی به نام کریمه اما خودرویی که جسد اون داخل اون پیدا شده بود، واسه مردی به نام رضا بود.

ماموران با شناسایی محل زندگی رضا، پیش اون رفتن و ایشون که از ماجرای قتل کریم شوکه شده بود در بازجویی ها گفت: کریم از دوستان من بود. روز گذشته اون پیش من اومد و ماشینم رو واسه انجام کاری قرض گرفت. از اون به بعد دیگه اون رو ندیدم و نمی دانم کی اون رو کشته.

ردپای یه زن

پلیس که تونست هویت مقتول رو شناسایی کنه، تحقیقات واسه کشف راز قتل اون رو ادامه داد. ماموران در پرس و جو از دوستان کریم فهمیدن که ایشون از یه مدت قبل به زن جوونی به نام ساناز علاقه داشته و احتمال داره که این زن از راز قتل اون باخبر باشه.

ساناز خیلی زود دستگیر شد و بعد از انتقال به اداره آگاهی، مهم ترین سرنخ پرونده رو در اختیار پلیس قرار داد. اون گفت: جوون شروری به نام محمد از مدت ها قبل با کریم اختلاف داشت. روز حادثه این مرد جوون و ۴ نفر از همدستانش با تهدید چاقو، منو سوار ماشین خود کرده و مجبورم کردن با کریم تماس بگیرم و واسه دیدنش قرار بذارم. من هم از ترس جانم این کار رو کردم اما وقتی که کریم سوار بر یه خودروی پژو به محل قرار اومد، اونا به اون حمله کردن و بعد از اینکه به زور اون رو سوار ماشین کردن، از محل دور شدن و دیگه اونا رو ندیدم.

رد جنایت

درحالی که با به دست اومدن اطلاعات تازه، پازل قتل مرد جوون در حال تکمیل شدن بود، دستور بازداشت محمد صادر شد و ماموران فهمیدن که این مرد از افراد سابقه داریه که قبل از این بارها به جرم سرقت و شرارت دستگیر و راهی زندان شده. درحالی که مرد جوون بعد از جنایت به شکل مرموزی پنهون شده بود، ماموران مخفیگاه اون رو در جنوب پایتخت شناسایی و ایشون رو تو یه عملیات ضربتی دستگیر کردن.

جوون تبهکار در همون بازجویی های اولیه به شرکت در جنایت اعتراف کرد اما مدعی شد ضربات مرگبار رو یکی از همدستانش به نام مرتضی بر بدن مقتول وارد کرده بود. اظهارات این مرد در حالی بیان می شد که مرتضی هم بعد از دستگیری اتهام قتل رو رد کرد و مدعی شد قاتل کسی نیس جز محمد.

ماموران که تنها راه کشف حقیقت رو دستگیری دیگه افراد حاضر در درگیری مرگبار می دونستن، تحقیقات خود رو ادامه دادن و صبح ۴ بهمن ماه موفق شدن ۳ مرد دیگری رو که در صحنه جنایت حضور داشتن دستگیر کنن. وقتی همه اونا گفتن که ضربات مرگبار رو محمد به بدن مقتول وارد کرد، عامل جنایت لب به اعتراف گشود و به قتل دوستش اعتراف کرد.

تسویه حساب خونین

محمد به ماموران گفت: ۲ ماهی بود که بر سر مبلغی پول با مقتول اختلاف داشتم. چون اون از دادن بدهی اش طفره می رفت، عزممو جزم کردم ادبش کنم. این بود که ماجرا رو با دیگه همدستانم در میان گذاشتم و با گروگان گرفتن زنی که مقتول به اون علاقه داشت، از اون خواستیم مقتول رو به محل خلوتی بکشونه و بعد از اینکه ایشون به اونجا اومد، با تهدید چاقو اون رو ربودیم.

این وسط به خاطر اینکه مشروبات الکلی مصرف کرده بودم، نفهمیدم چیکار می کنم و وقتی به یه باغ انگور رسیدیم، تازه فهمیدم که کریم بر اثر ضربات چاقوی من، جون خود رو از دست داده. این بود که جسدش رو به صندوق عقب ماشینش منتقل کردیم و همه پا به فرار گذاشتیم.

سرهنگ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران، با بیان این خبر گفت: هر ۵ متهم دستگیر شده در این پرونده از سارقانی هستن که دست به سرقت های زیاد لوازم خودرو در استان های تهران، قم و شهرهای شمالی کشور می زدن که تا کنون در بازجویی ها به ارتکاب سرقت های زیاد اعتراف کرده ان و با اعترافات اونا، بیشتر از ۱۰۰ دزد لوازم داخل خودرو دیگه هم در این پرونده شناسایی و دستگیر شده ان. ایشون اضافه کرد: متهمان با قرار بازداشت موقت از طرف بازپرس شعبه هفتم دادسرای شهرری در بازداشت به سر می برند و تحقیقات تکمیلی از اونا ادامه داره.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین