افشای گزارش اطلاعاتی جدید درباره داعش

daesh

تازگیا گزارشی اطلاعاتی درباره تحرکات و فعالیتهای گروه تروریستی داعش منتشر شده، که ممکنه نوع عملیات اتحاد آمریکا و همپیمانانش رو تحت اثر بذاره.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، فعال عربستانی که طی سالهای گذشته به دلیل انتشار مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان با نام مستعار “مجتهد”، معروفیت و هواداران بسیاری رو کسب کرده، بخشهایی از گزارش اطلاعاتی مهمی رو درباره داعش معلوم کرد.

مجتهد در صفحه تویتر خود با اشاره به این گزارش که بوسیله چند کشور منطقه ای جفت و جور شده، نوشت: همزمان با شروع عملیات آمریکا در سوریه، داعش تغییراتی رو در نوع قرار گرفتن نیرو و تحرکات خود انجام داده که این دخالت زمینی آمریکا رو پیشگیری ناپذیر می کنه.

ایشون اضافه کرد: آمریکا و همپیمانان منطقه ای این کشور درحالیکه هنوز حلقه اتحاد خود رو تکمیل نکرده ان، عملیاتی هوایی رو علیه مواضع داعش شروع کردن.

مجتهد گفت: ولی پس از اون فرانسه، بلژیک، استرالیا، انگلیس و هلند کم کم به این اتحاد ملحق شدن البته این کشورها فقط در این عملیات در بخش عراق مشارکت دارن، که این نشون دهنده وجود اختلاف درباره روش کار مشترک اتحاد آمریکا هستش.

مجتهد گفت: حملات آمریکا قبل از تکمیل کابینه عراق و به صورت مشخص قبل از توافق عراقی ها درباره وزرای کشور و دفاع دولت حیدرالعبادی، شروع شد.

ایشون اضافه کرد: (در این حملات) هدف اصلی داعشه، ولی بیشتر قربانیان از شهروندان و بعضی جنگجویان دیگه گروه ها هستن.

مجتهد گفت: ادعای هدف قرار دادن مراکز فرماندهی (ساختمانهای خالی) و پالایشگاهای نفتی (پمپهایی که روزانه کمتر از ۵۰۰ بشکه نفت تولید می کنن)، و مواضع حساس، اظهاراتی توخالی و بی معنیه؛ مواضعی که هدف قرار گرفته ان هیچکدام ارزش عملیاتی ندارن، و همه مسائل مطرح شده در گزارش گذشته درباره روند عملیات هوایی ثابت می کنه که با در نظر گرفتن تحرکات و تاکتیکهای داعش، باید به صورت زمینی اقدام شه.

مجتهد همزمانی شروع عملیات علیه داعش و شروع وقت حج رو احمقانه دونست و تأکید کرد که این زمان واسه بعضی کشورای عضو اتحاد و مخصوصا عربستان بسیار زمان حساسیه.

مجتهد هم اینکه با اشاره به برآورده های متغیر انجام شده از توانایی عملی داعش و افزایش برآورد نیروهای اون از ۲۰ هزار به ۵۰ هزار  گفت، درنتیجه باید واسه این کار به جای ۵ هزار نفر، ۵۰ هزار نفر آموزش ببینن که این نیازمند چندین سال زمونه.

این فعال عربستانی هم اینکه به نامشخص بودن دیدگاه ها درباره زمان لازم واسه پایان عملیات اشاره کرد و گفت که این برآورده ها از ۲ ماه تا ۱۰ ساله. هم اینکه هنوز مشخص نیس که چه بودجه ای واسه این عملیات نیازه، به صورتیکه تا کنون روزانه ۳۵۰ میلیون دلار واسه این عملیات هزینه شده.

مجتهد گفت: این اتحاد هنوز تکمیل نشده و اعضای اون از انگشتان دست بالاتر نمی ره، درحالیکه آمریکا وعده داده بود ۴۰ کشور در اون عضو می شن. دلیل این اختلاف درباره شروع این عملیات در عراق یا سوریه س.

ایشون اضافه کرد: انگلیس و فرانسه عراق رو بهتر می دونن چون می تونن از ارتش این کشور پشتیبانی کنن، چون که اونا سوریه رو “لونه زنبور” می دونن.

مجتهد تأکید کرد: هم اینکه این نگرانی هست که این اتحاد بین المللی به دلیل محاسبات خاص آمریکا، قبل از تکمیل شدن اون دچار ویرانی شه.

این فعال عربستانی گفت که گروه های افراطی و تروریستی که قبلا با همدیگه دچار اختلاف بودن، با  شروع عملیات اتحاد متحد شدن.

ایشون هم اینکه به افزایش مخالفتهای مردم کشورای عربی حاشیه خلیج فارس با مشارکت در اتحاد آمریکا واسه حمله به سوریه اشاره کرد و گفت: نشونه های ضعف اقتصادی کشورای عربی و کند شدن پیشرفت و کسری بودجه اونا، با افزایش زمان درگیریها در حال نمایان شدنه.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش