اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰

اقتصادی‌ترین خودروهای جهان

خودروهای ارزون قیمت و اقتصادی از مهم ترین رده های اجناس خودرو هستن. قیمت پایین، بازار دسته دوم خوب، فراوون بودن قطعات یدکی به لطف فروش بالا، هزینه ی کم مالیات و بیمه و هم اینجور استهلاک پایین، همه از مهم ترین دلایل تبدیل شدن این رده از اجناس به انتخاب اول اون دسته از خریدارانه که به دنبال محصولی بی دردسر هستن.

اما فروش بالا در این رده باعث شده که همه خودروسازان واسه کسب سهمی از بازار به تلاش خود بیشتر از قبل بیافزایند. به خاطر همین خودروهای اقتصادی دیگه اون دسته از اجناس بی کیفیت با ظاهری بیریخت نیستن. بلکه با کم شدن حاشیه ی سود تولید کنندگان، خودرو های اقتصادی کالاهایی با پیشرانه های توانا، ظاهری به روز و قشنگتر، کیفیت مناسب و امکانات رفاهی زیاد هستن. امکانات و مشخصاتی که پیش تر در خودروهای رده بالا وجود داشت، حالا به عنوان آپشن و حتی در بعضی از نمونه ها به عنوان استاندارد هست.

در این مقاله به معرفی خودروهای زیر ۲۰,۰۰۰ دلار پرداخته شده که قیمت اون ها با سفارش آپشن های بیشتر و پیشرانه های قوی تر تا ۸,۰۰۰ دلار هم افزایش پیدا می کنه. هم اینجور قیمت گفته شده، قیمتیه که شرکت سازنده به نمایندگان خود واسه اعلام و فروش به مشتری برگشت می دهد. در آخر باید در نظر داشته باشین که هزینه ی مالیات،بیمه و حمل و نقل که دو مورد اول به سیاست های کشور وارد کننده و مورد پایانی به تولید کننده ی خودرو مربوطه، در مبلغ خودرو ذکر نشده. اما با در نظر گرفتن آشنایی بیشتر خوانندگان از قوانین واردات موجود در کشور با حساب سرانگشتی می توان قیمت پایانی خودرو با هزینه ی گمرک و مالیات و در صورت آزاد بودن واردات بدون هزینه ی گمرک محاسبه کرد. هم اینکه اینم بگیم که تولیدکنندگانی که نمایندگی های رسمی و با صلاحیت داشته باشن، حتی در بقیه کشور ها هم مبادرت به فروش اقساطی خودرو با سود ۵ الی ۷ درصد و مبلغ ماهیانه دست کم ۲۰۰ دلار می کنن.

در آخر هم عنوان می شه که مدل های گفته شده در این مقاله همه مدل های ۲۰۱۵ تولید شده بوسیله شرکت های خودروسازی معتبر جهان هستن که دست کم هر کدوم بیشتر از نیم قرن تجربه در ساخت خودرو دارن و فقط با کپی سازی و ارائه ی اجناس ارزون قیمت بی کیفیت ادعای تولید خودرو رو ندارن. همه ی خودروها به بالاترین استانداردهای کیفیت و آلودگی هوا مجهز هستن و از همین رو واردات اون ها هیچ منعی با استاندارد های جور واجور بقیه کشور های جهان نداره و گارانتی دست کم سه سال از دیگر ویژگی های خودروهای اقتصادی حال حاضر دنیاس.

نیسان ورسا (۱۱۹۹۰ دلار)

nissan versa

ورسا ارزون ترین محصول تولیدی نیسانه. شما فقط با پرداخت ۱۲۰۰۰ دلار می تونید این خودرو رو جفت و جور کنین. نیسان از پیشرانه ی خطی چهار سیلندر به حجم ۱.۶ لیتر در ورسا استفاده کرده که نیرویی برابر با ۱۰۹ اسب بخار داره و این نیرو بوسیله جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ های جلو منتقل می شه. به صورت استاندارد این خودرو به امکاناتی مثل بیان کننده باد کم تایر ها، سیستم صوتی با کنترل از روی قرمان و به همراه دو اسپیکر، ایربگ های اصلی به همراه ایربگ های پرده ای و جانبی، کامپیوتر سفری، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل تراکشن و سیستم کنترل پایداری مجهزه.

nissan versa

اما می تونید با پرداخت هزینه ی اضافی از آپشن های اضافه خودرو هم بهره ببرین که در بیشترین حالت با پرداخت ۶۵۰۰ دلار دیگه می تونید از گیربکس خودکار، سیستم ورود و خروج بدون کلید، زیر آرنجی صندلی ها عقب و اسپویلر بهره ببرین. این محصول همراه با گارانتی کلی سه ساله و ۵ ساله واسه قطعات پیشرانه س.

کیا ریو (۱۳۹۹۰ دلار)

kia rio

کیا ریو نامی آشنا واسه ایرانیاس. نسل دوم این خودرو پیش تر بوسیله شرکت سایپا مونتاژ و به فروش می رسید. حال کیا نسل جدید ریو رو با زبون طراحی خود فیس لیفت و به بازار ارائه کرده. این خودرو با پیشرانه ی خطی چهار سیلندر و ۱.۶ لیتری توانایی تولید ۱۳۸ اسب بخار رو داره و با گارانتی ۵ ساله ی کلی و ۱۰ ساله ی سیستم انتقال قدرت به بازار ارائه می شه.

kia rio

ریو از امکانات زیادی بهره منده که می توان از کامپیوتر سفری، دماسنج محیط بیرون، بیان کننده فشار تایرها، ایموبلایزر، ایربگ اصلی به همراه ایربگ های پرده ای و جانبی، ترمز ضد قفل، سیستم کنترل تراکشن، سیستم کنترل پایداری و سیستم صوتی با کنترل از روی فرمون و چهار اسپیکر، نام برد. در آخر هم می تونید با پرداخت ۴۰۰۰ دلار دیگه نمونه فول این خودرو رو جفت و جور کنین که از جعبه دنده ی خودکار در کنار سیستم ورود و خروج بدون کلید، سیستم صوتی با نمایشگر و ۶ اسپیکر و گرمکن صندلی بهره می برد.

فورد فیستا (۱۴۴۵۵ دلار)

ford fiesta 6b82d

فورد فیستا یکی از بهترین گزینه های موجود در رده ی خودروهای اقتصادیه. این خودرو همراه با ۳ سال گارانتی اصلی و ۵ سال گارانتی سیستم انتقال قدرت به بازار عرضه می شه. نمونه استاندارد فیستا از پیشرانه ی ۴ سیلندر به حجم ۱.۶ لیتر بهره می برد که توانایی تولید ۱۲۰ اسب بخار رو داره. از امکانات استاندارد این خودرو می توان به ایربگ های جلو، زانو، جانبی و پرده ای، سیستم کنترل پایداری، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل تراکشن، ایموبلایزر، سیستم صوتی مخصوص فورد به همراه ۶ اسپیکر و بیان کننده فشار باد لاستیک ها اشاره کرد. هم اینجور می تونید با پرداخت ۷۰۰۰ دلار نمونه ی فول این خودرو رو جفت و جور کنین که علاوه بر گیربکس خودکار و سیستم ورود و خروج بدون کلید، به سیستم صوتی پیشرفته به همراه ۸ اسپیکر، قطب نما، کامپیوتر سفری و سیستم تهویه ی خودکار هم مجهزه.

هیوندایی اکسنت (۱۴۷۴۵ دلار)

hyundai accent

هیوندایی اکسنت ارزون ترین محصول سدان این غول کره ایه که با گارانتی اصلی ۵ ساله به همراه گارانتی ۱۰ ساله واسه سیستم انتقال قدرت عرضه می شه. این خودرو در کلاس استاندارد یا همون GLS از پیشرانه ی ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری بهره می برد که ۱۳۸ اسب بخار در اختیار راننده قرار می دهد.

hyundai accent

این خودرو هم از آپشن های مشابه کیا ریو استفاده میکرد. بدین معنا که شما در ارزون ترین نمونه ی این خودرو از امکاناتی مثل ایربگ های جلو به همراه نمونه های جانبی و پرده ای، کامپیوتر سفری، دماسنج، بیان کننده فشار باد تایر ها، سیستم صوتی به همراه ۶ اسپیکر، جعبه دنده ۶ سرعته دستی و سیستم های کنترل پایداری در کنار ترمز ضد قفل و کنترل تراکشن، بهره میبرین. می تونید با پرداخت ۲۰۰۰ دلار نمونه اسپرت اکسنت رو جفت و جور کنین که به جعبه دنده ی خودکار به همراه شیفترهای تعویض دنده، سیستم ورود و خروج بدون کلید و چراغ های جلو خودکار مجهزه.

تویوتا یاریس (۱۴۸۴۵ دلار)

toyota yaris

غول خودروسازی جهان یاریس رو به عنوان اقتصادی ترین خودروی خود به بازار عرضه می کنه. این خودرو با گارانتی اصلی ۳ ساله به همراه گارانتی سیستم انتقال قدرت ۵ ساله ارائه می شه. تویوتا در یاریس از پیشرانه ی ۴ سیلندر به حجم ۱.۵ لیتر استفاده کرده تا این خودرو توانایی تولید ۱۰۶ اسب بخار رو داشته باشه. گیربکس ۵ سرعته ی دستی، ایربگ های جلو، زانویی، جانبی و پرده ای، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل تراکشن، سیستم کنترل پایداری، بیان کننده فشار باد لاستیک ها و سیستم صوتی با ۶ اسپیکر از جمله امکانات یاریس هستن. هم اینجور با پرداخت ۲۰۰۰ هزار دلار بیشتر می تونید نمونه SE این خودرو رو با امکانات فول مثل گیربکس خودکار، رینگ های آلومینیومی و سیستم صوتی با نمایشگر جفت و جور کنین.

هوندا فیت (۱۵۶۵۰ دلار)

honda fit

هوندا همیشه به کیفیت بالای اجناس خود معروفیت داشته. این برند نامی ژاپنی واسه مشتریان با بودجه ی کم مدل فیت رو ارائه می دهد. این خودرو که با گارانتی اصلی سه ساله به همراه گارانتی سیستم انتقال قدرت ۵ ساله عرضه می شه، از پیشرانه ی خطی چهار سیلندر به حجم ۱.۵ لیتر و قدرت ۱۳۰ اسب بخار بهره می برد. هوندا در نمونه ی پایه ی فیت امکاناتی مثل سیستم کنترل پایداری به همراه کنترل تراکشن و ترمز ضد قفل، ایموبلایزر، مجموعه ی کامل ایربگ های جلو، بغل دستی و پرده ای، بیان کننده فشار کم تایرها، کامپیوتر سفری، دماسنج، ورود و خروج بدون کلید و مروز کنترل تعبیه کرده. هم اینجور خریداران می تونن با پرداخت ۴۰۰ دلار دیگه بهترین مدل فیت رو با آپشن هایی مثل سیستم صوتی با نمایشگر و نقشه های مسیریابی، گیربکس CVT، گرمکن صندلی ها و رینگ های آلومینیومی، جفت و جور کنن.

کیا سراتو (۱۵۸۹۰ دلار)

kia cerato

کیا مدل جذاب سراتو رو به همراه آپشن های جور واجور و قیمتی به طور کامل رقابتی عرضه می کنه. این خودرو از گارانتی اصلی ۵ ساله کیا به همراه گارانتی سیستم های انتقال قدرت ۱۰ ساله بهره می برد. کیا سراتو به پیشرانه ی چهار سیلندر به حجم ۱.۸ لیتر و ۱۴۵ اسب بخار توان و جعبه دنده ی ۶ سرعته ی دستی مجهز شده.

kia cerato

از امکانات سراتو می توان به ایربگ های اصلی و جانبی، ایموبلایزر، سیستم کمکی ترمز، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل پایداری و سیستم کنترل تراکشن، کامپیوتر سفری، بیان کننده فشار باد تایرها، چراغ های جلو خودکار و سیستم صوتی با ۴ اسپیکر اشاره کرد. با پرداخت ۵۰۰۰ دلار بیشتر می توان از پیشرانه به قدرت ۲۰۰ اسب بخار در کنار جعبه دنده ی خودکار، سیستم ورود و خروج بدون کلید، سیستم صوتی با نمایشگر و مجهز به نقشه های مسیریابی،گرمکن صندلی، آینه وسط جذب کننده نور و حافظه ی تنظیم صندلی ها، بهره برد.

فولکس واگن جتا (۱۶۲۱۵ دلار)

vw jetta

جتا یکی از بهترین گزینه های حال حاضر واسه خرید یه خودرو اقتصادیه. این خودرو موفق شده تا تشویق کارشناسان مختلفی رو برانگیزد. فولکس واگن واسه جتا گارانتی ۳ ساله اصلی در کنار ۵ سال گارانتی واسه قطعات سیستم انتقال قدرت و هم اینجور ۱۴ سال گارانتی خوردگی بدنه ارائه می دهد. جتا با پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری به قدرت ۱۱۵ اسب بخار به همراه جعبه دنده ی ۵ سرعته ی دستی عرضه می شه.

vw jetta

این خودرو از امکاناتی مثل سیستم کنترل پایداری در کنار سیستم های کنترل تراکشن و ABS، ایموبلایزر، ایربگ های جلو، جانبی و پرده ای، کامپیوتر سفری، دماسنج، بیان کننده فشار باد تایر ها و سیستم صوتی به همراه ۴ اسپیکر بهره می برد. اما فولکس واگن آپشن های زیادی واسه جتا در نظر گرفته که می تونید با پرداخت هزینه اون ها خودروی خود رو تغییر اساسی بدید. پیشرانه ی قوی با توان خروجی ۱۷۰ اسب بخار، جعبه دنده ی خودکار، سیستم صوتی با نمایشگر و ۶ اسپیکر، کروز کنترل، اسپویلر، سیستم تهویه ی خودکار و سیستم ورود و خروج بدون کلید فقط بخشی از آپشن های جتاه.

دوج دارت (۱۶۴۹۵ دلار)

dodge dart

دوج مدل دارت رو مثل بیشتر خودروسازان با گارانتی اصلی ۳ ساله و گارانتی سیستم های موتوری و انتقال قدرت ۵ ساله ارائه می دهد. دارت در مدل پایه خود به پیشرانه ۲ لیتری با توان ۱۶۰ اسب بخار و جعبه دنده ی ۶ سرعته ی دستی عرضه می شه. از امکانات این خودرو آمریکایی می توان به ایموبلایزر، ایربگ های اصلی، جانبی، پرده ای و زانویی، سیستم کنترل پایداری در کنار TCS و ABS، بیان کننده فشار باد تایر ها، دماسنج، کامپیوتر سفری و سیستم صوتی به همراه ۴ اسپیکر اشاره کرد.

dodge dart

خریداران می تونن با پرداخت بیشترین حد ۷۰۰۰ دلار دیگه نمونه Limited رو جفت و جور کنن که این مدل از پیشرانه با توان ۱۸۴ اسب بخار در کنار جعبه دنده ۶ سرعته خودکار، سیستم ورود و خروج بدون کلید، گرمکن صندلی ها، تایر های پهن تر، قطب نما، برف پاکن های مجهز به سنسور باران، اسپویلر و سیستم صوتی به همراه مسیریاب و ۶ اسپیکر، بهره می برد.

مزدا ۳ (۱۶۹۴۵ دلار)

mazda 3

کمتر خودرویی هست که مورد تشویق بیشتر کارشناسان خودرویی قرار گیرد. نسل جدید مزدا ۳ تونسته در همه حولوحوش کارکرد خوب و مطمئنی داشته باشه. این خودرو هم با گارانتی اصلی ۳ ساله و گارانتی سیستم انتقال قدرت ۵ ساله عرضه می شه. مزدا ۳ از پیشرانه ی ۲ لیتری به توان ۱۵۵ اسب بخار در کنار جعبه دنده ی ۶ سرعته بهره می برد تا مزدا از کارکرد خودرو اطمینان کافی داشته باشه.

mazda 3

این خودرو با لیست بلند بالایی از امکانات جانبی ارائه می شه که ایربگ های اصلی و جانبی، ESP، TCS، ABS، ایموبلایزر، کامپیوتر سفری، دماسنج، بیان کننده فشار باد تایر ها، سیستم ورود و خروج بدون کلید و سیستم صوتی با ۴ اسپیکر بخشی از امکانات مزدا ۳ هستن. خریداران می تونن با پرداخت ۶۰۰۰ دلار اضافه از آینه های جانبی به همراه گرمکن، تهویه مطبوع خودکار، سیستم صوتی به همراه ۶ اسپیکر، قطب نما، گرمکن صندلی های جلو و گیربکس خودکار بهره ببرن.

تویوتا کرولا (۱۶۹۵۰ دلار)، فورد فوکوس (۱۷۱۷۰ دلار)، هیوندایی الانترا (۱۷۲۵۰ دلار)، میتسوبیشی لنسر (۱۷۳۹۵ دلار) و فولکس واگن گلف (۱۷۹۹۵ دلار) از دیگر گزینه های ایده آل موجود با قیمت کمتر از ۲۰۰۰۰ دلار هستن. با مطالعه ی خودروهای معرفی شده می توان به جمع بندی رسید که خودرو سازان در بقیه نقاط جهان در حال حاضر با چه شرایطی، چه خودروهایی و با چه امکاناتی ارائه میدن.

جمع بندی

مشاهده ی وضعیت رقبای پیشرو می تونه خوب ما رو از جایگاه الان خود آگاه کنه. می توان فقط با ارائه دلایل جور واجور، نبود پیشرفت خود رو اون هم واسه ۱۵ الی ۲۰ سال توجیه کرد؟ با راه کار های زود گذر و کمک دولت جهت خروج از بحران، می توان به آینده ای روشن امیدوار بود؟ اولین قدم واسه پیشرفت قبول نقاط ضعف و موقعیت جایگاه کنونیه. در مرحله ی بعد با برنامه ریزی دقیق و همت دوبرابر در کنار رقابت با اجناس روز جهان می توان به پیشرفت امیدوار بود. وگرنه روند الان ادامه داره.

در آخر اینم بگیم که تاریخ خوب ثابت کرده که همیشه پیروز میدون خریداران هستن؛ شرکت ها هرچقدر هم تلاش کنن که با پیشنهادات وسوسه کننده خریداران رو به اجناس خود جلب کنن، در آخر نبود اصلاح و بهبود اجناس تولیدی، با پایان کار اون ها همراه هستش. نوکیا رو می توان نمونه روشن این موضوع بیان کرد.

ایمن ترین خودروهای ارزون قیمت جهان

بهترین خودروهای سنتی تاریخ

زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *