اقدامات عجیب داعش در دانشگاه‌های عراق!

daesh

خیلی از رشته های دانشگاهی و بعضی از واحدهای درسی در دانشگاه موصل رو خلاف شرع دونست و تعطیل کرد.

براساس تصمیم سرکردگان داعش دانشجویان پسر و دختر از هم جدا شده ان ، تموم دروسی که در اونا از دموکراسی و مدنیت سخن به میان می آمده شرک به خدا و خروج از شریعت اسلامی خونده شد و ملغی شد.

 

یکی از استادان دانشگاه موصل خبر داد: داعشی ها رشته های حقوق، علوم سیاسی و شاخه های هنر رو تعطیل کرده ان چون تحصیل در این رشته ها رو با اصول اسلامی در اختلاف می دانند ضمن اینکه از استادان دانشگاه خواسته ان به طور رسمی اسم “جمهوری عراق” رو از کتابا و برگه های امتحانی حذف و به جای اون “دولت اسلامی”رو جانشین کنن اگر دستور دادن وزارت آموزش عالی باید به دیوان آموزش تغییر نام داده شه و دانشگاه تفکیک جنسیتی شه.

 

ایشون اضافه کرد: البته تعداد دانشجویان بسیار کمه چون خیلی از خونواده ها از حضور بچه هاشون در دانشگاه جلوگیری می کنن.

 

۴۰ نیروی نظامی وابسته به داعش در دانشگاه موصل گذاشته شده. این نیروها دختران رو مجبور می کنن چهره هاشون رو بپوشونن ضمن اینکه منابعی خبر داده ان افراد مسلح داعشی با زیر نظر داشتن دانشجویان، گاه به دزدیدن دختران قشنگتر اقدام می کنن.

 

در خبر دیگری از عراق آمده دیوان معارف وابسته به گروه داعش، بیانیه ای رو در استان نینوا منتشر کرد که در اون آمده درس تربیت بدنی از مدارس برچیده و به جای اون درس “تربیت جهادی” جانشین شه.

 

براساس تصمیم ذوالقرنین، مسئول دیوان معارف هم اینکه دروس جغرافیا، تاریخ و تربیت ملی هم از مدارس نینوا حذف شده.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

باشگاه خبرنگاران داعش