اسفند ۹, ۱۳۹۹

اقدام غیر ورزشی تماشاگران ژاپنی علیه افشین قطبی

اقدام غیر ورزشی تماشاگران ژاپنی علیه افشین قطبی

تماشاگران ژاپنی تو یه اقدام عجیب سیاسی و نژاد پرستانه از قطبی خواستن که کشورش از تولید اسلحه هسته ای دست برداره!

به گزارش ایپنا، تماشاگران تیم فوتبال جوبیلوایواتای ژاپن در دیدار مقابل شیمیزو در چارچوب لیگ فوتبال ژاپن مبادرت به بالا بردن پلاکاردی کردن که در اون از افشین قطبی، سرمربی تیم فوتبال شیمیزو خواسته شده بود که ایران از تولید اسلحه هسته ای دست برداره.

فدراسیون فوتبال ژاپن بشدت مقابل این اقدام غیر ورزشی تماشاگران جوبیلوایواتا جبهه گیری کرد و این باشگاه رو به جریمه سنگین و تحریم تهدید کرد.

قبل از شروع بازی ۲ نفر از تماشاگران جوبیلو ایواتا مبادرت به بالا بردن پلاکاردی کردن که در اون از افشین قطبی خواسته شده بود که کشورش از تولید اسلحه هسته ای دست برداره. این اقدام تماشاگران ژاپنی عکس العمل تماشاگران شیمیزو رو به دنبال داشت و منتهی به درگیری میان اونا شد و ۲ نفری رو که اون پلاکارد رو بلند کرده بودن رو از ورزشگاه بیرون کردن.

به دنبال پایان بازی، رییس باشگاه جوبیلوایواتا این اقدام تماشاگران تیمش رو بشدت محکوم کرد و از افشین قطبی و تیمش معذرت می کنی و وعده داد که دیگه اینجور اتفاقای تکرار نمیشه.

معذرت خواهی رییس باشگاه جوبیلوایواتا مانع از عکس العمل فدراسیون فوتبال ژاپن مقابل اقدام سیاسی و غیر ورزشی نمیشه.

رسانه های ژاپنی اعلام کردن که ناظر بازی ۲ تیم بعد از پایان بازی گزارشی رو به فدراسیون فوتبال ژاپن نوشت که در اون از حرکت نژاد پرستانه تماشاگران جوبیلوایواتا سخن به میان اومده بود.

منبع: Ipna.ir

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *