دی ۳۰, ۱۳۹۹

اقدام ویژه کانال ۴ تلویزیون انگلیس برای مسلمانان

تصمیم یه شبکه تلویزیونی انگلیس واسه پخش اذان در طول ماه رمضان باعث جنجال در این کشور شده و بعضی به این اقدام کوچیک واسه جمعیت مسلمون این کشور حمله کردن. مقامای این شبکه تلویزیونی اعلام کردن از دید اندازه مخاطب ماه رمضان از جشن شصتمین سالگرد تاجگذاری ملکه انگلیس مهمتره.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر:  یه شبکه تلویزیون انگلیس به نام «کانال ۴» اعلام کرده تصمیم داره در طول ماه رمضان به صورت روزانه مبادرت به پخش اذان کنه. رالف لی،مدیر این شبکه تلویزیونی با اعلام اینکه پخش اذان در ماه رمضان از دید مناسبت و اندازه مخاطب از پخش مراسم شصتمین سالگرد تاجگذاری ملکه انگلیس مهمتره اعلام کرده که ۲/۸ میلیون نفر از جمعیت مسلمون انگلیس فرا رسیدن ماه رمضان رو جشن می گیرن.

مدیر چهارمین شبکه تلویزیونی تاسیس شده در انگلیس با اعلام اینکه ۵ درصد جمعیت انگلیس براشون ماه رمضان خیلی با اهمیته به اقدام  شبکه های تلویزیونی در سال گذشته میلادی واسه پخش زنده مراسم سالگرد تاجگذاری ملکه طعنه زد و اعلام کرده که ماه رمضان مسئله ای بسیار مهمتر از این جشن هستش.

اقدام این شبکه تلویزیونی در حالی صورت میگیره که در طول هفته های گذشته و به دنبال قتل یه سرباز انگلیسی در لندن حملات علیه جمعیت مسلمون انگلیس شدیدا زیاد شده.

مدیر «کانال ۴» در مورد این تصمیم گفت: ما می خوایم با این اقدام از مردم بخوایم که به اسلام متفاوت از چیزی که به عنوان تروریسم نشون داده می شه نگاه کنن. قراره از سه شنبه ۹ جولای که ماه رمضان در انگلیس شروع می شه اذان از این شبکه تلویزیونی با صدای موذنی به نام حسن رسول پخش شه.

در هفته های گذشته حملات علیه مسلمانان و مساجد در انگلیس زیاد شده.

به غیر از روز اول ماه رمضان در بقیه روزا مراسم اذان در برنامه ای سه دقیقه  واسه نماز صبح پخش می شه. گروه های مخالف این اقدام اما مدعی شدن که این کار می تونه به تنشا در جامعه انگلیس دامن بزنه. حزب جداگونه انگلیس(UKIP) با اعلام این مسئله از مقامای این شبکه انتقاد کرده. یکی از نمایندگان حزب محافظه کار هم این اقدام رو غیرعادی توصیف کرده. «کانال ۴» یکی از شبکه های پرمخاطب تلویزیونی در انگلیسه که از سال ۱۹۸۲ فعالیت خود رو شروع کرده. این شبکه در این سال پس از دو شبکه بی بی سی و شبکه تلویزیونی آی تی ایشون شروع به کار کرد تا چهارمین شبکه تلویزیونی انگلیس باشه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *