دی ۲۶, ۱۳۹۹

الهام فرهمند؛ستاره فوتبال بانوان ایران+عکس

الهام فرهمند

زدن گل های قشنگتر در فوتبال کار هر کسی نیس. شاید بازیکنی بتونه به صورت اتفاقی یه گل قشنگتر و دیدنی بزنه، اما همیشه و در هر بازی قادر نیس اون گل قشنگتر رو تکرار کنه.

اما بازیکنانی هستن که زدن گل های دیدنی و هیجان انگیز تخصص اوناس، تخصصی که در لیگ برتر فوتبال بانوان به الهام فرهمند ۲۲ساله می رسد. دختری که هافبک وسط تیم آینده سازان میهن اصفهانه و در این فصل ۱۱ گل به ثمر رساند که ۱۰ تای اون از فاصله های دور بوده.

الهام اما وقتی بیشتر نام خود رو بر سر زبون ها انداخت که یکی از گل های زیبایش در نظرسنجی برنامه نود به عنوان کاندیدای دریافت عنوان بهترین گل دو ماه گذشته شناخته شد، اتفاقی که اون رو بسیار حیرت زده کرد.

فرهمند با ورود گل ۲۵ متری اش به برنامه عادل فردوسی پور حالا نامی معتبر در فوتبال بانوان ایران واسه خود دست و پا کرده و می خواهد در ادامه بازم گل های زیبایی بزنه. اون مدل دخترانه دیوید بکام به شمار می رود، چون ضربات ایستگاهی اش واسه تبدیل شدن به گل تضمین شده.

با الهام فرهمند به عنوان زننده زیباترین گل فصل هم صحبت شدیم.

از اون گل خبرسازتان بگید که هم زیباترین گل فصل شد و هم به نظرسنجی برنامه نود رفت.

اون گل در دیدار تیم های آینده سازان میهن اصفهان و شهرداری سیرجان زده شد و از روی ضربه ایستگاهی بود، از سمت چپ دروازه و از فاصله ۲۵ متری و تبدیل به گل زیبایی شد. این مسابقه در کرمان برگزار شد.

چه وقتی فهمیدین این گل وارد نظرسنجی بهترین گل دو ماه گذشته برنامه نود شده؟

ظهر همون روزی که قرار بود شبش برنامه نود پخش شه فهمیدم. البته ظهر روز دوشنبه از طرف برنامه نود با مدیرعامل و مربی باشگاه تماس گرفته و گفته بودن که فیلم گل من قراره در برنامه نود پخش شه. وقتی به من این خبر رو دادن فکر کردم که قراره گزارشی درباره اتمام لیگ برتر فوتبال بانوان از برنامه نود پخش شه و گل من هم شامل این گزارشه، اما وقتی که برنامه نود شروع شد و دیدم که گل من در کنار گل دیگه بازیکنان مرد وارد نظرسنجی زیباترین گل دو ماه گذشته شده تازه متوجه موضوع شدم و فهمیدم تماس مسئولان برنامه نود با باشگاه به خاطر همین موضوع بوده.

همون لحظه چقدر امید داشتین که گل شما در نظرسنجی بیشترین رای رو بیاره؟

اصلا امید نداشتم. واسه من چیزی که اهمیت داشت این بود که گل من بین شش گل برتر دو ماه گذشته قرار گرفت و همین برام کلی ارزش داشت. وقتی که مرحله اول نظرسنجی در برنامه نود به نمایش درآمد و دیدم که مردم به گل من هم رای داده ان خیلی خوشحال شدم. اصلا فکر نمی کردم رای بیاره. به خودم خیلی امیدوار شدم. البته این رو هم باید بگم که اگه گل بازیکنان سرخابی در این نظرسنجی نبود گل من رای بیشتری هم به دست می آورد.

قبلا هم مشابه همین گل رو زده بودین؟

من بارها با ضربه ایستگاهی گل زده ام. در این فصل از رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان ۱۱ گل زدم که ۱۰ تایش از روی ضربه ایستگاهی بوده. از این گل ها زیاد زده ام، اما بدیش اینه به دلیل نبود امکانات و این که فوتبال بانوان پخش زنده و غیرزنده نداره کمتر کسی هم گل های ما رو می بیند.

به عنوان یه هافبک وسط زیاد گلزنی می کنین؟

بله. من این فصل نفر پنجم گلزنان لیگ شدم.

چند ساله که فوتبال بازی می کنین؟

پنج ساله که در فوتبال مشغولم. قبل از اون فقط فوتسال بازی می کردم. بین سال های ۸۳ تا ۹۰ فوتسالیست بودم و پس از اون به فوتبال آمدم.

دلیل این که فوتسال رو کنار گذاشتین و به فوتبال اومدید چی بود؟

تیم اصفهان به دسته یه فوتبال بانوان اومده بود و ازم درخواست کردن که در این تیم بازی کنم. من هم قبول کردم و اینطوری در فوتبال موندگار شدم. من فوتبال رو خیلی بیشتر به فوتسال ترجیح می دهم و اون رو بیشتر دوست دارم.

لیگ برتر فوتبال بانوان رو در این فصل چیجوری دیدید؟

از دید کیفی خیلی بهتر شده بود و حتی یافته های تیم های پایین جدول رو هم نمی شد پیش بینی کرد. تیم های قعرنشین هم جلوی صدرنشین ها قد علم می کردن و امتیاز می گرفتن. از دید کمی تیم ها کم بودن، اما کیفیت بالایی رو از رقابت ها تماشاگر بودیم.

حرف پایانی؟

ممنونم از ضمیمه جام بانوان که به ورزش بانوان اهمیت می دهد. ای کاش بقیه رسانه ها هم بیشتر به فکر ورزش بانوان باشن.

همسران بازیکنان رئال مادرید با حجاب در مسجد!+عکس

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

اخبار داغ فوتبالی جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *