اماکن دیدنی شهر توکیو

توکیو جاهای زیادی واسه دیدن و گردشگری داره که در این مقاله می خوایم ۳ مورد از اماکن دیدنی رایگان رو معرفی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ سفر به توکیو می تونه سفر گرانی حساب شه، اما راه هایی واسه تفریحات رایگان در این شهر و کاهش هزینه ها هست. با ما همراه باشین و با بعضی از تفریحات رایگان در این شهر عالی ژاپن آشنا شید:

به سیاحت جزیره اودایبا (Odaiba) برید

جزیره بزرگ و مصنوعی اودیبا در خلیج توکیو قرار داره. واسه رسیدن به اون باید از پل رنگین کمون (Rainbow Bridge) از مرکز توکیو عبور کنین، این کار رو می تونین به طور پیاده یا با به کار گیری خدمات حمل و نقل عمومی از روی پل آویزون ۹۱۸ متری انجام داده و به سمت جزیره اودایبا برید. در این جزیره مصنوعی می تونین حموم آفتاب گرفته وبه تماشای نمونه دوم مجسمه آزادی بپردازید. در این محل همیشه جمعیت زیادی حاضر هستن چون در جزیره اودایبا تعداد زیادی مراکز خرید، غذاخوری و مراکز تفریحی هست. در این جزیره واسه خرید به ونوس فورت برید که یه مرکز خرید به سبک قلعه های ساخته شده در قرن ۱۸ جنوب اروپا هستش و صدها فروشگاه و مغازه در اون هست. چرخ فلک این جزیره یکی از بزرگ ترین چرخ و فلکای جهان حساب شده و در اون نمای زیبایی از شهر توکیو؛ خلیج توکیو و جزیره رو می بینید. در رستورانای این محل غذا خورده، در فروشگاه ها چرخ زده و واسه هیچ کدوم از این موارد ورودیه یا بلیط جفت و جور نکنین.

بازار ماهی فروشان سوکیجی (Tsukiji) دیدن کنین

این بازار ماهی فروشان رو میشه یکی از بزرگ ترین بازارهای مشابه در جهان حساب کرد. دیدن این بازار هم واسه مردم محلی و هم گردشگران بسیار جذابه و البته بهتره در ساعات اولیه روز و صبح زود به اون مراجعه کنین. با اولین ساعات صبح این بازار شروع به کار کرده و در اون هر نوع جونور آبزی که تصور کنین به فروش می رسه. یکی از باحال ترین بخشای این بازار، بخش حراج ماهیای تنه که بازدیدکنندگان فقط در بعضی روزای خاص اجازه حضور در اون رو دارن. واسه این کار شما باید ساعت ۴ صبح در محل حراج حاضر بوده تا بتونین در بین ۱۲۰ نفر بازدید کننده ای که به داخل راه داده می شن، باشین. بدون دودلی این بیدار شدن در صبح زود ارزش داشته و شما احساس ضرر نمی کنین. در این بازار می تونین صبحونه سوشی خورده و مطمئن شید که همه جای بازار رو گشته اید. این برنامه رو به طور جدی به همه گردشگرانی که به توکیو سفر می کنن پیشنهاد می شه و البته یادتون باشه بیشتر بخشای این بازار به صورت کلی فروشیه و شما نباید مزاحم کار و کاسبی فروشندگان و معاملات اونا شید.

به بالای ساختمون اداری – دولتی کلان شهر توکیو برید

اگه دوست دارین از فراز شهر نگاهی به مناطق دور و بر بندازید، هیج محلی بهتر از سکوی بازدید رایگان این ساختمون نیس. بلندترین مجموعه ساختمون محله شینکوجو (Shinjuku) و تالار شهر موجود در ان در سال ۱۹۹۱ میلادی گشایش شد. سکوی خاص تماشای موجود در این برج از ساعت ۹ و نیم ساعت تا ۱۷ و نیم ساعت فعالیت کرده و در طبقه ۴۵ قرار داره. از این محل قله فوجی، برج (Skytree)؛ توکیو تاور (Tokyo Tower)؛ عبادتگاه میجی و گنبد توکیو دیده می شه. اگه هم دوست دارین چشم انداز شهر توکیو رو در شب تماشا کنین، به سکوی تماشای جبهه شمالی ساختمون که از ساعت ۹ و نیم ساعت صبح تا ۲۳ در حال فعالیته، مراجعه کنین. در هر دو سکیو مشاهده، کافه و فروشگاه ویزه سوغاتی وجود داشته و بازدید از اون هم مجانیه. در طبقه دوم این برج هم مرکز راهنمای گردشگری شهر توکیو قرار داره که اطلاعات بسیار زیادی درباره شهر توکیو، دیدنیای اون و مناطق دور و بر رو ارائه می کنه.

دیدنیای کیوتو ژاپن

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

الی گشت تور ژاپن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *