دی ۲۹, ۱۳۹۹

امنیت، مهمترین مسئله در سفرهای هوایی

سفر با هواپیما این روزا نقش بسیار تعیین کننده و مهمی در زندگی مردم داره. شما می تونین تو یه روز پای به چندین کشور جور واجور بذارین و در آخر همون روز به کشور خود برگردین. مطمئنا هواپیماها زندگی مردم جهان رو از ان رو به اون رو ساخته ان. اما باید گفت از زمان پیدایش هواپیماها کم نبوده ان کسائی که جون خود رو در همین پروازها از دست دادن. از پنهون شدن بعضی هواپیما گرفته تا سقوط و یا برخورد با برج و… همه و همه باعث کشته شدن خیلی از مردم شده. در این مقاله به بحث در مورد  می پردازیم.

با در نظر گرفتن پیشرفت تکنولوژی و رشد خیره کننده جدیدترین فناوریای هواپیما، خیلی از ایرلاینای مطرح دنیا تلاش کردن با به کار گیری مدرن ترین هواپیماهای روز دنیا مثل ایرباس A380 علاوه بر بالا بردن کیفیت خدمات و جلب رضایت مسافران، ضریب امنیت رو تا حد خیلی بالایی، بهتر کنن.

این موضوع باعث شده تا امروزه امنیت اولین و مهمترین اصلی باشه که مسافران موقع انتخاب بلیط هواپیما به اون دقت می کنن، مطمئنا اونا ترجیج میدن با ایرلاینایی سفر کنن که امتحان خود رو پس داده باشن و کمترین حوادث هوایی رو متقبل شده باشن. بطور مثال اگه کیفیت بی اشکال و منحصر به فرد هواپیمایی امارات رو کنار بذاریم، امنیت سفرهای هوایی با این ایرلاین تا حد بسیار زیادی تضمین شده؛ چراکه اگه خطای فردی و یا مشکل احتمالی در سیستم هواپیما وجود نداشته باشه، با احتمال خیلی کم پیش میاد هواپیماهای این ایرلاین عربی دچار حادثه شن!

با در نظر گرفتن پیشرفت روز افزون در بخش تکنولوژی و فناوری، این روزا بهترین فناوریای روز دنیا در ساخت هواپیماهای شرکتای جورواجور استفاده می شه؛ شاید تصاویر داخلی هواپیمایی جدید A330 ایران ایر رو دیدین! پس شک نداشته باشین منظور ما رو فهمیدین.

اما بدیش اینه در کشور ما بدلیل نبود هواپیماهای جدید و به کار گیری همون هواپیماهای فرسوده یا خرید هواپیماهای دست دوم از بعضی ایرلاینای خارجی با احتمال خیلی کم پیش میاد که تو یه سال خبری از حوادث هوایی نشنویم. البته لازم بذکره که تازگیا با در نظر گرفتن ورود چند فروند هواپیمای جدید به کشور که واسه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) هستش، انتظار میره دست کم سوانح هوایی این ایرلاین تا حد زیادی کاهش پیدا کنه.

به هر حال اگه تا الان خیلی از مسافران شرکتای هواپیمایی داخلی از سفر با هواپیما ترس داشتن، از این پس می تونن با خیالی راحت یه سفر هوایی مطمئن و خاطره انگیز داشته باشن.

موسسه های بین المللی زیادی وجود دارن که هر ساله بهترین ایرلاینای دنیا رو معرفی می کنن که از معروف ترین اونا میشه به SkyTrax اشاره کرد. طبیعتا عوامل مختلفی مثل کیفیت پروازها، سرویس دهی، تاخیرهای پروازی و… در انتخاب این ایرلاینا نقش زیادی دارن اما مطمئنا عامل اصلی در این انتخابا، مسئله امنیته. درزمان سالیان گذشته کلا ایرلاینایی مثل امارات(واسه کشور امارات متحده عربی)، قطریه(واسه کشور قطر)، سنگاپور ایرلاینز(واسه کشور سنگاپور)، ویرجین آمریکا(واسه آمریکا(، کاتای پسیفیک(واسه کشور هنگ کنگ)، اتحاد(واسه امارات متحده عربی)، اوا ایر(واسه کشور تایوان) و چند شرکت هواپیمایی دیگه ازجمله ایرلاینایی بودن که تونسته ان علاوه سفری لذت بخش، امنیت جانی مسافران خود رو هم تامین کنن.

اهمیت امنیت در پرواز اونقدر اهمیت داره که وقتی مسافری از داخل کشورمون قصد سفر خارجی داشته و واسه جفت و جور بلیط هواپیمای سیستمی یا حتی به وب سایتای اینترنتی خرید بلیط مثل Safarme مراجعه می کنه، بهتر می دونه که بلیط هواپیماهای شرکتای خارجی رو بخره تا داخلی!

با امید به اینکه ایرلاینای داخلی کشورمون هم در آینده ای نه خیلی دور به سطحی از اطمینان و کیفیت در اذهان عمومی برسن که بلیط هواپیماهای اونا به سختی پیدا شه و قابل خریداری باشه؛ چراکه امنیت همیشه مهمترین عامل واسه هر مسافری جهت سفرهای هوایی بوده. هم اینکه همونطور که اشاره کردیم شرکتایی که به ایرلاینای جورواجور سراسر جهان رتبه میدن، همیشه این عامل رو به عنوان یکی از مهترین فاکتورهای موجود در نظر می گیرن.

در مورد سایت سفرمی که ذکر شد هم بد نیس بدونین که شما از راه این سامانه و بلیط هواپیما می تونین شکل های جور واجور بلیطای هواپیمای شرکتای خارجی و داخلی و هم اینکه بیشتر هتلای ایران رو در اون رزرو کنین. جالبه بدونین اطلاعات این سامانه های به طور کامل تکمیل بوده و شما می تونین با فراغ بال نسبت به خرید بلیط یا رزرو هتل اقداام کنین.

منبع: http://www.astpi.ir

بلیط قطار قاصدک ۲۴؛ خرید سریع، سفر راحت

۲۰ نکته درباره پیدا کردن بلیط ارزون

بلیط هواپیما خرید اینترنتی بلیط رزرو بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *