بهمن ۴, ۱۳۹۹

اهمیت دکوراسیون داخلی   

اهمیت دکوراسیون داخلی   

گفته می شود که طراحی و دکوراسیون داخلی در محیط هایی مانند: خانه، اتاق خواب، محل کار یا هر جای دیگری از طریق هنر، محیطی گرمتر و دلپذیرتر را ارائه می دهد. امروزه انجام طراحی های مدرن می تواند چیزهای مختلفی را در بر بگیرند مثلاً: تزئینات روی دیوارها، درها، پنجره ها، مبلمان و … . شاید برخی تصور کنند انجام این امور تنها هزینه های گزاف و یا اضافی را در پی دارد و الزامی نیست که افراد به دنبال دیزاین خانه و محیط کار باشند. این یک باور کاملاً اشتباه است، به دست آوردن آرامش، رفع استرس و یک خواب راحت در منزل و یا حتی جلب نظر ارباب رجوع در محیط کاری که بر روی طراحی داخلی آن فکر شده و به طُرق خاصی چیدمان آن شکل گرفته، اثبات شده است.

ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی حتی دگرگونی هایی در اخلاق یک فرد به وجود می آورد. اگر این تغییرات با سلیقه و علاقه همراه باشند، نتیجه آن مضاعف خواهد بود و بی تردید منزل شما به فضایی زیبا و دلنشین مبدل می گردد. اگر دقت کرده باشد در دکوراسیون داخلی مدرن بیشتر از اشکال هندسی چند ضلعی، بیضی و یا دایره کمک گرفته می شود و دیگر کمتر شاهد بهره گیری از اشکالی مانند مربع یا مستطیل هستیم. در کل می بینیم که در ساخت خانه های امروزی به طراحی سقف توجه بیشتری می شود و علاوه بر میلگرد و رابیتس و یا گچبری های ساده، از گچبری های شیک و نقش برجسته و سایر طرح های برجسته سفالی استفاده می گردد. چنانچه قصد دارید دکوراسیون محیط مورد نظر خود را دستخوش تحول کنید لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

  1. در طراحی داخلی روی فضاهای باز تمرکز کنید

برخی از افراد عاشق دیزاین های شلوغ هستند و ترجیح می دهند از هر فضایی در خانه یا محیط بهره کافی را ببرند و آن را آنگونه که دوست دارند تزئیین نمایند. اما حقیقتا در طراحی مدرن کمتر کسی به سمت دکوراسیون های شلوغ می گردد. بیشتر افراد تمایل دارند فضای موجود را دستخوش دکورهای با محتوا و مفهومی کرده، به گونه ای که هم زیبایی را به خوبی القا نموده و هم فضا را تا حد زیادی حفظ کنند.

  1. به جزئیات رنگ اهمیت بدهید

توجه به جزئیات رنگ یکی از اصلی ترین روندهای موجود در دیزاین برای دکوراسیون داخلی خواهد بود. بنابراین به دنبال کوسن ها و لوسترهایی با رنگ روشن یا پرده های فلورسنت بروید. دقت کنید که رنگ دکوراسیون داخلی اتاق کودک از اهمیت خاصی برخوردار بوده و شما می توانید حتی در این زمینه از جنسیت کودک برای رنگ آمیزی استفاده نمایید. 

 

  1. یک تصویر را در مبلمان ادغام کنید

اگر تا کنون نقاشی ها را به عنوان لوازم جانبی در نظر گرفته اید، بیایید آماده شویم تا نظر خود را تغییر دهیم، زیرا روند دکوراسیون داخلی مدرن نشان می دهد که استفاده از یک نقاشی که رنگ قالب آن با رنگ پرده یا مبلمان ست است، تاثیر بسزایی در خودنمایی و زیبایی دکور دارد.

  1. یک گیاه را در کنار تخت نگه دارید

شاید در وحله اول ساده به نظر بیاید اما استفاده از یک گیاه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر بسزایی در زیبا سازی، ایجاد آرامش، انرژی مثبت و خلق و خوی خوب دارد. پیشنهاد می شود که گیاه را در کنار تخت نگه دارید: این یک ایده آل برای کمک به ما در رهایی ذهن از نگرانی ها و انرژی از دست رفته پس از یک روز طولانی دور از خانه است.

  1. کاشی های سرامیکی برای دیوارهای آشپزخانه

استفاده از سرامیک در این دوره به مدگرایی برمی گردد، و معمولا مورد علاقه  طراحان داخلی و معماران قرار می گیرد. شاید آشپزخانه قلب یک خانه باشد، بنابرین دکوراسیون این قسمت از اهمیت زیادی بر خوردار است.

  1. گیاهان کوچک به عنوان تزئیینات

طراحی دکوراسیون داخلی، گل ها و گیاهان را در سراسر خانه می خواهد. اگر جایی برای گلدان های بزرگ و دیدنی در خانه و یا محیط های کاری ندارید، مشکلی نیست، می توان با انتخاب بسیاری از مینی گیاهان که به عنوان جایگزینی برای تزئینات استفاده می شوند، از فضا لذت ببریم. قدرت وجودی و نشاط گیاهان را دست کم نگیرید، آنها برای بالا بردن روحیه در افراد بسیار مثمربه ثمر هستند.

  1. آجرهای در معرض دید برای القا سبک سنتی

هنوز خیلی از افراد عاشق دکوراسیون های سنتی هستند اما می بینیم که مدرنیته به سرعت در حال پیشی گرفتن است. از این رو با تلفیق این دو با هم می توان سبک زیبایی را در فضای داخلی ایجاد کنیم و با نگه داشتن دیوارها با آجرهای در معرض دید، به یک آپشن سنتی دسترسی داشته باشیم. چنانچه قصد دارید در حال و هوای خانه یا محیط های اداری تغییرات خاص و متفاوتی ایجاد کنید می توانید از خدمات سایت لوکس دکور بهره ببرید.