بروز رسانی Freshness گوگل – تغییر لحظه ای نتایج با فرشنس

گوگل مدتهاس، یافته های خود رو پویا کرده.یعنی شما حالا عبارتی رو جستجو می کنین، و یه رتبه بندی در یافته های جستجوی گوگل، مشاهده می کنین، و پس از چند دقیقه یا چند ساعت، ممکنه، رتبه بندی دیگری در نمایش سایتا در SERP یا Search Engine Result Pages ببینین.این بروزرسانی گوگل، از تابستون ۹۳ واسه عبارتای پارسی، محسوس شد و در پاییز ۹۳، تقریبا به کمال رسید.

Freshness گوگل، به زمان مطالب حساس هست، و تلاش می کنه مطالب جدید تر رو بالا تر نشون بده که اینم واسه کاربر جستجو کننده مناسب تره و هم واسه وب سایتای تازه نوپا که بعضی وقتا مطالب اونا در بالاترین جایگاه یافته های نشون داده شه.اگه یادتون باشه، بحثی به نام Google Dance وجود داشت که گوگل بعضی وقتا واسه آزمایش وب سایتا و رفتار کاربران، سایتای عقب رو به بالاترین جایگاه یافته های می آورد و سایتایی که در یافته های اولیه بودن به عقب می بره.(نه حتما به صورت دسته جمعی).حالا Freshness کامل کننده Google Dance هست و تا حدود زیادی، رقص یهویی یافته های جستجوی گوگل رو در خود پوشش داده. البته گوگل خوب می دونه، که حتما یه مطلب جدید، مطلب به درد بخور نیس.ممکنه، مطلبی بسیار قدیمی باشه، اما همونی باشه که کاربر جستجو کننده به دنبال اون هستش.مثلا اگه شما حالا در گوگل “لینکای نوفالو“، رو جستجو کنین، قرار نیس هر بار یه نتیجه نشون داده شه.لینکای نوفالو به هر حال تا یه حدی می تونن موضوع مطلبی باشن.اینجا جوری به روز بودن مهم نیس.بلکه تنها، یه عامل، واسه شانس بیشتر حضور در یافته های اولیه حساب می شه.اونم واسه موضوعاتی که واقعا به روز بودن رو می خواد.مثل اخبار.
نوفالو

تغییرات لحظه ای گوگل، به معنی واقعی، لحظه ایه.یعنی ممکنه پس از چند ثانیه، یافته های متفاوتی در جستجوی یه عبارت ببینین که این حالت، خیلی کمتر اتفاق میفته و ممکنه بعضی وقتا یافته های یه عبارت خاص حتی تو یه روز هم تغییر نکنه.کلا، اثبات جایگاه ها و رتبه وب سایتا، شدیدا قبل، نیس.اندازه رقابت هر موضوع هم، در کمتر شدن یافته های لحظه ای یا بیشتر شدن اون شدیدا تاثیر گذاره.

به طول کلی، Freshness فقط به زمان انتشار مطالب حساس نیس.این خاصیت گوگل، در لحظه، اراده کردن می کنه که چه سایتی در چه رتبه ای قرار گیرد.واقعا، رتبه بندی وب سایتا، در لحظه صورت میگیره و تحلیل و ذخیره داده ها در بانک اطلاعات گوگل، به صورت لحظه ای و پویا شده. حالا، در کمتر از ۲۴ ساعت، یه بک لینک می تونه اثر خود رو نشون بده و تاثیر کارای سئو، خیلی زودتر نمایان می شه. البته این به معنی این نیس، که ارتقای رتبه گوگل یه سایت ، نیاز به زمان نداره و سئو یه روزه شده.(مخصوصا واسه سایتای تازه تاسیس، که نیاز به زمان زیادی بیشتری نسبت به گذشته دارن).

بک لینک