دی ۳۰, ۱۳۹۹

تاثیر ساختار سایت بر رنکینگ آن

در دنیای امروز که اینترنت دلیل شده مرزها کنار رفته و افراد در نقاط جور واجور جهان بتونن با همدیگه در رابطه باشن، یکی از رموز موفقیت شاغلین در حرفه های جور واجور اینه که اجناس و کار و کاسبی خود رو در فضای مجازی معرفی کنه. واسه این منظور، اولین اقدامی که هر فرد به عنوان وبمستر باید بکنه اینه که یه سایت با طراحی اصولی راه اندازی کنه. طراحی سایت نقش مهمی در شما داره و پس وبمستر باید روی اجزای جور واجور سایت به اندازه کافی تمرکز کنه تا با بهتر کردن هر بخش، کلا بتونه سایت رو پیشرفت دهد. اما در میان تموم قسمتای جور واجور سایت، بعضی از سایتا تاثیر بیشتری در این مورد دارن:

۱-     تعداد صفحات خود رو زیاد کنین.

هر سایت یه صفحه اصلی داره و چند صفحه فرعی. هر چی صفحات فرعی سایت رو زیاد کنین، شانس شما در دیده شدن سایت شما به وسیله گوگل و موتورهای جست و جو بیشتر می شه. پیشنهاد می کنیم که واسه هر مطلب جدید، یه صفحه جدید در سایت باز کنین چون با این کار گوگل در نظر میگیره که سایت شما در حال گسترشه در نتیجه این عمل در رتبه بندی سایت شما موثر میشه.

۲-    واسه هر صفحه، یه عبارت کلیدی در نظر بگیرین.

در هر صفحه، یه مطلب جدید قرار میگیره. هر وبمستر باید واسه هر صفحه، از یه یا دو عبارت کلیدی موجود ر اون صفحه واسه شناسایی استفاده کنه تا موتور جست و جو در ایندکس کردن صفحات، سریع تر عمل کنه. لازم نیس تعداد عبارات کلیدی رو بیشتر از ۳ مورد کنین چون بیشتر از این تعداد تاثیری بر رتبه بندی سایت شما نمی ذاره.

۳- بهینه سازی صفحه اصلی سایت اهمیت زیادی داره.

شما میدونید که وقتی که یه کار بر وارد سایت شما می شه، شانس دیده شدن صفحه اصلی سایت، چندین برابر بیشتر از صفحات دیگه س پس این صفحه باید همیشه بروزرسانی شده و به بهترین شکل ممکن بهینه شه تا کاربر بیشتری به سمت خود جذب کنه.

۴-  منوی ناوبری خود رو بهینه کنین.

منوی ناوبری شما در واقع راهنمای سایت شما واسه کاربرانه پس در لینکای منوی خود از کلمات کلیدی استفاده کنین چون گوگل واسه این صفحات ارزش بیشتری قائل میشه و پس شانس دیده شدن سایت شما بیشتر می شه