اردیبهشت ۱, ۱۴۰۰

تلویزیون های QLED سامسونگ رسما در ایران معرفی شدند

ظهر امروز (پنجشنبه، سی ام شهریورماه) سامسونگ در هتل پارسیان آزادی تهران میزبان جمعی از اصحاب رسانه و خبرگزاریا بود و در جریان اون از جدیدترین تلویزیونای خود با عنوان QLED رونمایی کرد.

در ادامه این مطلب توجه شما رو به متن بیانیه خبری رسمی سامسونگ در این باره جلب می کنیم.

سامسونگ الکترونیکس، روز پنجشنبه ۳۰ شهریورماه، طی مراسمی رسمی جدیدترین تلویزیونای سامسونگ، مخصوصا سریQLED  رو معرفی کرد.

در این مراسم که با حضور جمعی از اهالی رسانه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد، تازه ترین مدل از تلویزیون های هوشمند شامل QLED، تلویزیون های  Premium UHDو مدلای ۲۰۱۷ UHD واسه ورود به بازار ایران معرفی شدن.

تلویزیونای QLED سامسونگ در دو مدل Q77F صفحه تخت وQ78C با صفحه Curve تولید شدن. طراحی این تلویزیون ها با دقیق شدن و فوکوس کردن روی سه موضوع کیفیت تصویر، هوشمندی بیشتر و سبک طراحی متناسب با زندگی روزمره کاربران انجام شده.

آرین سیف هاشمی، مدیر ارشد بخش لوازم صوتی وتصویری سامسونگ ایران با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد تلویزیون های QLED گفت:

«در بازار جهانی، انگیزه بالای ما در خلق نوآوری وقتی زبانزد شد که سامسونگ عنوان هفتمین برند مهم جهان رو به خود اختصاص داد. سامسونگ موفقیت خود رو مرهون کار یه ریز، نوآوری و توجه به علاقمندیای مصرف کنندگان در طراحی می دونه. همین توجه، سامسونگ رو به درکی خاص از نیاز مصرف کنندگان و خلق امکاناتی جدید واسه اونا راهنمایی کرده. این کامیابی هم اینکه نتیجه درک نیاز مصرف کنندگان و خلق امکانات جدید واسه آنانه.»

به گفته سیف هاشمی، سامسونگ به عنوان برند پیشرو در بازار جهانی تلویزیون طی ۱۱ سال گذشته همیشه تلاش کرده تا تجربه چشمی بی همتا و خاصی رو پیش چشم کاربران خود بذاره. در موندگاری این هدف، امسال تلویزیون های QLED رو  با ارائه بهینه ترین سطح روشنایی و فناوری های پیشرفته ای مثل HDR 1500  به بازار عرضه کرده.

مدیر ارشد بخش لوازم صوتی و تصویری سامسونگ، تلویزیون های QLED رو شروع کننده عصر جدیدی از سرگرمی های خونگی دونست که تونسته ان مشکلات معمولی کاربران در خونه ها رو حل کنن. در این تلویزیون ها به لطف سبک طراحی خلاقانه تماشاگر رفع رقابت هایی مثل گره خوردن کابل ها، فاصله زیاد تلویزیون از دیوار در حالت نصب دیواری و سختی کنترل کردن دستگاه های جانبی وصل به تلویزیون هستیم.

این دستگاه مدرن با تجهیز به توانایی های منحصر به فردی مثل فناوری کوانتوم دات، HDR 1500، نمایش بیشتر از یه میلیارد رنگ، حجم رنگ ۱۰۰ درصدی، کابل اپتیکال ۱.۸ میلی متری، نصب دیواری قشنگتر و راحت، طراحی ۳۶۰ درجه و ریموت کنترل هوشمند بخش بزرگی از مشکلات عادی کاربران در طراحی تلویزیون و تجربه چشمی رو برطرف کرده است.

قنادان، مدیر بازاریابی شرکت سام الکترونیک، هم اینکه از انتقال کامل فناوری تولید این تلویزیون ها به ایران خبر داد. تلویزیونای QLED در کارخانه های مجموعه تولیدی سام الکترونیک به وسیله مهندسان و کارشناسان ایرونی تولید و آماده ورود به بازار می شه. این تلویزیون ها که همزمان با کشورای پیشرفته دنیا، در سام الکترونیک تولید می شه یکی از جدیدترین محصولاتیه که به دست کارگران و کارشناسان ایرونی با ضمانت شرکت سام سرویس معرفی می شه.

مدیر بازاریابی شرکت سام الکترونیک در این مورد گفت:

«شرکت سام الکترونیک توان این رو داره که هم جهت با اقتصاد مقاومتی با موندگاری این اعتماد و در سایه انتقال فناوری، امکان کارآفرینی، اشتغال زایی و تقویت مهارتای تخصصی مهندسان ایرونی رو جفت و جور کنه.»

در حاشیه این مراسم اعلام شد که در موندگاری سرویس دهی VIP به وسیله سام سرویس و بیشتر از ۹۰۰ مرکز خدمات پس از فروش اون به خریداران تلویزیون های سامسونگ، برنامه های خاصی واسه خریداران این نوع تلویزیون ها پیش بینی شده.

کیفیت تصویر QLED

افزایش کیفیت تصویر خواسته ایه که کاربران تلویزیونای سامسونگ از اجناس نسل جدید این شرکت دارن. واسه اجرای این درخواست طیف گسترده و متنوعی از ویژگیای چشمی نوین به خدمت گرفته شد.

اون چیزی که بیشتر از همه تلویزیونای QLED رو از دیگر تلویزیونا جدا می کنه، به کار گیری ذرات کوانتوم دات واسه تولید رنگه. با برخورد نور به کوانتوم داتا که ابعاد بسیار ریزی دارن این فرصت جفت و جور شده تا QLEDا بیشتر از یه میلیارد رنگ خالص و زنده نمایش بدن.

میران روشنایی تلویزیونای QLED سامسونگ ۲ برابر بیشتر از نسل قبلی تلویزیونای اون هستش

از طرف دیگه اندازه روشنایی در تلویزیون های QLED به ۱۵۰۰ قصد در مدل Q77F و Q78C رسیده. این اندازه از روشنایی ۲ برابر بیشتر از نسل قبلی تلویزیونای سامسونگ و بیشتر از ۳ برابر تلویزیونای غیرکوانتوم داتیه. کوانتوم دات باعت می شه تا با افزایش نور تصویر، کیفیت نمایش رنگ تغیر نکنه. در عین حال به یمن فناوری کوانتوم دات در تلویزیون های QLED، این افزایش نور نه باعث کاهش طول عمر پنل می شه و نه مشکل سوختن پیکسل رو به وجود می آورد.

مشاهده تلویزیون در اتاقا و سالنایی با نور زیاد تا قبل از این با مشکلاتی مانند درخشش نور در صفحه نمایش تلویزیون همراه بود. تلویزیونای QLED به پنل فوق مشکی مجهز هستن که نور درخشش شده به پنل رو جذب می کنه و اندازه درخشش نور رو به کمترین حد ممکن می رساند.

QLEDهای سامسونگ از طرف اتحادیه معتبر بین المللی ورباند دوچر الکترونیکز (VDE) اولین تلویزیون با حجم رنگ ۱۰۰ درصدی شناخته شدن. براین پایه تلویزیونای QLED در هر سطحی از روشنایی پنل، تصاویر رو با رنگ های واقعی و طبیعی نمایش میدن.

طراحی خاص QLED

نمای نه خیلی باحال پشت تلویزیون، جمع شدن کابل های بلند و عریض در جلوی میز تلویزیون و نصب دیواری مشکل و پرزحمت از جمله رقابت های اصلی کاربران تلویزیون با سبک طراحی این دستگاه ها بوده. مشکلاتی که باعث شده تا تلویزیون ها جایی بهتر از گوشه های اتاق و نزدیک ترین مکان به دیواره ها پیدا نکنن.

  • اتصال نامرئی : در QLEDهای سامسونگ واسه اولین بار سبکی نوین از طراحی تلویزیون به کار رفته. در این تلویزیونا دیگه خبری از سیمای عریض جلوی میز نیس و یه سیم نامرئی جای اونا رو پر کرده. به کمک one connect این امکان به وجود اومده تا همه دستگاه های جانبی رو در فاصله ای نزدیک تلویزیون قرار داد و همه اونا رو با یه کابل اپتیکال با ضخامت ۱.۸ میلی متر به تلویزیون وصل کرد. با ظرافتی که در طراحی پایه های تلویزیون انجام شده هیچ کابلی در دور و بر تلویزیون مشاهده نمی شه.
  • طراحی ۳۶۰ درجه : طراحی قسمت پشت تلویزیون از سبکی مینیمال و شیک پیروی می کنه. در این بخش همه شیارهای تهویه و درگاهای اتصال کابل حذف شده تا نمایی یکدست و کامل رو از پشت تلویزیونای QLED مشاهده کنیم. با وجود نمای زیبای پشت و کابل نامرئی اپتیکال، دیگه احتیاجی به پیدا کردن نقاط نزیک به دیوار یا گوشه اتاق نیس و میشه تلویزیو نا رو در فضاهای دلخواه قرار داد.
  • نصب دیواری بدون فاصله : خبر خوب واسه کاربرانی که علاقه مند به نصب دیواری تلویزیون هستن، نصب راحت ، سریع، دقیق و در عین حال قشنگ تر QLEDها به دیواره. در این تلویزیونا براکتای دیواری سبک تر و کوچیک تر شده و به کمک دو پایه ای که در پشت دستگاه هست، نصب تلویزیون خیلی راحت و بدون نیاز به نیروی انسانی زیادی صورت میگیره. هم اینکه فاصله بین دیوار و تلویزیون به حدی کم شده که تلویزیو نا رو به قابای نقاشی زیبایی روی دیواره ها مثل کرده.

هوشمندی QLED

علاوه بر بدنه دستگاه، ریموت کنترل تلویزیونای QLED هم از طراحی مینیمال و در عین حال بسیار کاربردی بهره مند شده. در این تلویزیون ها دیگه احتیاجی به ریموت کنترل های زیاد نیس و همه دستگاه های جانبی با ریموت کنترل هوشمند QLED مدیریت می شن.

هم اینکه واسه استفاده بیشتر از محتوای هوشمند برنامه های جور واجور و اختصاصی مانند شبکه اجتماعی هم سام و بازی های جور واجور و جذاب واسه کاربران تلویزیونای هوشمند سامسونگ تولید شده. علاوه بر اون ده ها اپلیکیشن با کاربرده های جورواجور در بخش اسمارت هاب تلویزیونای QLED در دسترس کاربران ایرونی میشه.

کاربران تلویزیونای QLED به کمک توانایی Smart View می تونن خیلی راحت محتوای گوشی های هوشمند خود رو با تلویزیون به اشتراک بذارن و در صورت داشتن گوشی های گلکسی سامسونگ از بازی در صفحه نمایش بزرگ تلویزیون لذت ببرن.

تلویزیونای QLED با کلکسیونی از ویژگی های چشمی و طراحی جذاب سبک زندگی جدیدی رو واسه کاربران رقم می زنند.

تلویزیون های QLED سامسونگ به زودی در ۵ مدل سری Q77 با ابعاد ۵۵، ۶۵ و ۷۵ اینچ (واسه مدلای Curved فقط در ۵۵ و ۶۵ اینچ)، با ضمانت سام سرویس در دسترس کاربران ایرونی می گیرن.

تلویزیونای پریمیوم

با در نظر گرفتن تغییرات روند بازار و زیاد شدن همیشگی درخواست واسه تلویزیون های صفحه بزرگ به خصوص در اندازه بالای ۷۰ اینچ، علاوه بر تلویزیون هایQLED ، سامسونگ جدیدترین مدل از تلویزیون های پرمیوم یا P UHD رو در اندازه ۸۲ اینچ معرفی کرد.

این تلویزیونا از ویژگیایی مثل HDR 1000، طراحی ۳۶۰ درجه بدنه، پنل فوق مشکی و مدیریت کابل (one connect) پشتیبانی می کنن. تلویزیونای P UHD در سری ۸ با ابعاد ۵۵، ۶۵، ۷۵ و ۸۲ اینچ (واسه مدلای Curved در ۵۵ و ۶۵ اینچ) طی چند هفته آینده در بازار ایران با ضمانت سام سرویس معرفی می شن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *