اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰

حمله به نیروی دریایی ارتش آمریکا توسط هکرهای چینی

حمله به نیروی دریایی ارتش آمریکا به وسیله هکرهای چینی انجام شده. هکرها با نفوذ به سرورهای این شرکت تونستن به اطلاعات حساسی برسن.
هک
هکرهای چینی به یه شرکت پیمانکار نیروی دریایی ارتش آمریکا حمله کرده و موفق شدن به اطلاعات حساسی در مورد جنگ افزارهای زیردریایی پنتاگون برسن. تعدادی از منابع خبری آمریکایی اعلام کردن که این هکرها به دولت چین وابسته هستن.

حجم اطلاعات سرقت رفته به وسیله هکرها بالغ بر ۶۱۴ گیگابایت بوده و مربوط به طرحی موسوم به اژدهای دریاست.

بعضی اطلاعات مربوط به سیستمای فرستادن پیام و حسگرها، اتاقای مخابراتی زیردریاییای آمریکایی، سیستمای رمزگذاری اونا و واحدهای جنگ الکترونیک این زیردریاییا هم به دست هکرها افتاده. همه این اطلاعات وجود فوق پنهونی داشتن.

این اطلاعات سرقت شده شامل داده هایی در مورد برنامه های نیروی دریایی ارتش آمریکا واسه تولید موشکای مافوق صوت ضدکشتی بوده. این نوع موشکا قراره در زیردریاییای ارتش آمریکا استفاده شن.

حمله به نیروی دریایی ارتش آمریکا در ماه های ژانویه و فوریه انجام شده و پلیس فدرال آمریکا به همراه نیروی دریایی ارتش این کشور در حال تحقیق و بررسی در این مورد هستن.

آمریکاییا تا الان از هرگونه اعلام نظر در مورد این حمله دوری کردن و سفارت چین در آمریکا هم از این موضوع اعلام بی اطلاعی کرده.

نام شرکتی که مورد حمله قرار گرفته هم مشخص نیس ولی این شرکت هم وجود نظامی داره و ساختمون و دفتر اون در نیوپورت واقع در رودآیلنده.

منبع: تکراتو