دانلود پایان نامه ارشد درمورد انتخابات ریاست جمهوری، سرمایه گذاری

دانلود پایان نامه

انجام اینجور قراردادهای تجاری ای علاوه بر اینکه ایران رو به معادلات تجاری منطقه بازمی گردونه می تونه باعث تشویق و تشویق بقیه شرکت های آمریکایی به سرمایه گذاری در ایران و عقد قرارداد با شرکت های داخلی شه. الان خیلی از شرکت های آمریکایی به ورداشته شدن تحریم ها اعتماد ندارن و این ترس رو دارن که پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تغییر رئیس جمهور، دوباره وضع به حال عادی برگرده و اونا به دلیل نقض قوانین کشورشون جریمه شن. اما اگه شرکت بزرگی چون بوئینگ اینجور قراردادی رو خیلی راحت پایانی کنه، می توانیم تماشاگر حضور شرکت های رده اول دیگه در ایران باشیم.

علاوه بر بعضی افراد و سازمان ها خارجی، تعدادی از کارشناساتن ایرونی هم زبون به انتقاد از این توافق ها گشوده ان. باید به اینجور آدمایی گفت که در آخر ایران مجبور به خرید هواپیما از این شرکت هاست (اگه نخوایم با روی آوردن به هواپیماهای دست دوم جون مردم رو به خطر بندازیم). تنها فرق قراردادهای مستقیم با خریدهای گذشته اینه که دیگه واسطه ها نقشی ندارن. اثر وجود واسطه ها و دلال ها در گذشته به شدتی بود که آقای آخوندی می گوید:

دست تموم واسطه ها و دلال ها رو قطع کردیم. توافقی که قبل از وزارت من واسه خرید ۶ فروند هواپیما انجام شده بود، با رقم توافق گذشته واسه همون همون تعداد هواپیما، ۵ تا ۷ میلیون دلار فرق داره.

این قراردادها تنها تلاش های ایران واسه نوسازی ناوگان هوایی نیس. توافق واسه پیشرفت ی فرودگاه امام خمینی (ره) تهران با شرکت ADP فرانسه و توافقی واسه طراحی و ساخت ترمینال های جدید فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و شهید بهشتی اصفهان، با شرکت ونسی انجام شده. ایران قدم بلند خود رو واسه بازگشایی دروازه هاش به روی جهان با برجام و بعد اینجور قراردادهایی برداشتهه. حال باید منتظر طرف های غربی بود، که چه روش هدف دار ای رو پیش می گیرند و در این راه با ایران همراه می شن؟ ایران تا ۲۰ سال آینده به پرترددترین و باکیفیت ترین فرودگاه های منطقه تبدیل می شن؟ و دوباره نام ایران در کنار نام بهترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد؟