اسفند ۱۸, ۱۳۹۹

راهنمایی برای افزایش جذابیت سلفی های شما

تکرار کافیه

شاید خود شما از دیدن چهره جذاب و مثل روی ماه خودتون هیچوقت سیر نشید، اما مطمئن باشین اگه هر روز به آپلود کردن یه عکس مشابه از زاویه برابر صورتتون ادامه بدین، در آخر وقتی می رسه که دوستانتون از دیدن تصویر تکراری شما فرار کنن.

بر همین پایه پیشنهاد می کنیم به جای استفاده چندباره از بهترین زاویه ای که پیدا کردین، تلاش کنین با آزمون و خطا با زاویه های دیگه هم عکسای جذابی بوجود بیارین.

خلاقیت بر هر درد بی درمان دواست

بعد از اینکه زاویه همیشگی رو کنار گذاشتین، می تونین با کمک گرفتن از اشیای دم دستی سلفیای جذاب تری از خود داشته باشین. دور و بر خود رو نگاه کنین، حتی یه آینه کوچیک هم می تونه با کمی خلاقیت سلفی موندگار تری از شما بوجود بیاره.

قانون یه سوم رو در سلفیا هم به کار ببندین

قانون یه سوم یکی از اولین اصولی حساب می شه که باید در مورد عکاسی یاد بگیرین، قانونی ساده که توجه به اون می تونه یه سلفی سر سری رو به عکسی دلربا و حساب شده تبدیل کنه. واسه اعمال این قانون کافیه صفحه رو با دو خط افقی و دو خط عمودی به ۹ قسمت مساوی تقسیم کنین، یا در بخش تنظیمات دوربین guideline رو فعال کنین تا دستگاه این تقسیم بندی رو واسه شما بکنه.

حالا کافیه سوژه (چهره خودتون) رو به جای مرکز تصویر، داخل یکی از مربعای بالا سمت راست یا چپ بذارین تا نتیجه پایانی به مراتب بهتر شه.

واسه آشنایی بیشتر با قانون یه سوم و دیگه نکات مربوط به عکاسی از شما دعوت می کنیم این مطلب رو هم مطالعه فرمایید: راهنمای نوروزی سایت ما: موبایل شما می تونه عکسای بهتری بگیره.

سلفی امشب رو به فردا صبح بندازین

بهترین نور واسه سلفی گرفتن نور طبیعی روز هستش. اگه در شرایط کم نور هستین، پیشنهاد می کنیم کمی صبر پیشه کنین و پس از طلوع آفتاب چهره دلنواز تری از خود ثبت کنین. البته بعضی تلفنای هوشمند مثل هواوی نوا ۲ پلاس (بررسی سایت ما) می تونن نمایشگر دستگاه رو به شکل هوشمند واسه سلفی گرفتن در شب به فلش تبدیل کنن و یه سریای دیگه مثل Xperia XA Ultra (بررسی سایت ما) واسه دوربین جلو هم به فلش مجهز هستن.

تصویر بالا در نور خیلی کم با به کار گیری فلش هوشمند دوربین جلوی هواوی نوا ۲ پلاس (بررسی سایت ما) ثبت شده، اما اگه اینجور قابلیتی نبود نتیجه چیزی مثل عکس دوم می شد. اگه در شرایط تکرار نشدنی باشین، مثلا نیمه شب در کمپینگ بخواین با یه سلفی، حس خوبی که با جمع دوستان در طبیعت دارین رو ثبت کنین، در این صورت وجود فلش واسه سلفی می تونه ارزش واقعی خود رو نمایان کنه.

نرم افزار در خدمت آدم

هرچند نور طبیعی همیشه بهتره، اما کمی روتوش نرم افزاری تا حالا کسی رو به کشتن نداده، خصوصاً اگه شرایطی که در اون عکاسی می کنین ایده آل نیس. در این صورت می تونین با کمی رنگ و لعاب نرم افزاری، ایرادهای ناچارا سلفی رو مرتفع کنین. واسه این منظور می تونین از اپلیکیشنایی مثل FaceTune استفاده کنین که به شکل اختصاصی به خاطر بهبود سلفیاتون ساخته شدن.

بعضی تلفنای هوشمند هم مثل نوا ۲ پلاس که قبلا هم گفته شد، با دقیق شدن و فوکوس کردن بر کاربران علاقه مند به سلفی گرفتن ساخته شدن.

میان رده جدید هواوی بر همین پایه صورت شما رو به شکل سه بعدی اسکن می کنه و براساس ویژگیایی مثل رنگ پوست و استخون بندی چهره بهترین تنظیمات ممکن رو واسه رسیدن به بهترین سلفی اعمال می کنه. واسه آشنایی بیشتر با امکانات دوربین این تلفن هوشمند مطالعه این مطلب رو پیشنهاد می کنیم.

اردک ممنوع!

شاید ترکیب لبای غنچه و چشمون شهلا قشنگتر باشه، اما مطمئناً تکرار زیادتر از اندازه این ژست در سالهای گذشته از جذابیت اون تا حد زیادی کم کرده. اینکه تلاش کنین به نظر بیاد خودتون سلفی رو ثبت نکردین هم موضوع دیگه ایه که در سالهای گذشته زیادتر از اندازه استفاده شده و حالا بیشتر خنده دار به نظر می رسه تا خوش فکرانه و جذاب. به جای تکرار فرمولهایی مثل این، پیشنهاد می کنیم با رعایت همین چند اصل ساده، با خلق سلفیای خلاقانه خودتون رو تو ذهن مخاطب موندگار کنین.

هیچی جای خنده واقعی رو نمی گیره

از قدیم می گن که «همه با خنده واقعی زیباترین هستن» و چه جمله ای بهتر از این می تونه هنگام ثبت سلفی به شما کمک کنه. یه لبخند واقعی و از ته دل بر چهره داشته باشین و دیگه لازم نیس حرکت عجیب ای انجام بدین یا همیشهً به دنبال زاویه مناسب واسه ثبت عکس از چهره خود بگردین. ً یادتون نره که هرچه تعداد چهره های خندان عکس بیشتر باشه، نتیجه پایانی هم به همون نسبت بهتر می شه، پس بین سلفی گرفتن از دوستان خوش خنده و سرحال خود غافل نباشین.

یکی از سلفیای بالا با خنده طبیعی ثبت شده و در دیگری تلاش کردیم خودمون رو خوشحال نشون بدیم. فرق واسه شمام محسوسه؟

اما قبل از پایان بد نیس نگاهی داشته باشیم به بخشی از آمار و ارقام خیلی مهم در مورد پدیده سلفی:

  • در سالهای گذشته گرفتن سلفی بیشتر از حمله کوسها به مرگ و میر آدم منجر شده.
  • براساس تخمینا دست کم ۵۵ درصد از نسل موسوم به ایگرگ (متولدین دهه ۶۰ تا ۸۰ شمسی) تا حالا سلفیای خود رو روی شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته باشن.
  • ۷۴ درصد از تموم عکسای موجود روی سرویس اسنپ چت سلفی هستن.
  • هر ۱۰ ثانیه ۱۰۰۰ سلفی روی اینستاگرام آپلود می شه.
  • روزی بالغ بر ۹۳ میلون سلفی در جهان ثبت می شه. اگه دوربینای عکاسی هنوز آنالوگ بودن واسه این مقدار سلفی هر روز ۲.۵ میلیون حلقه فیلم عکاسی مصرف می شد.
  • از هر ۲۰ جوون امروزی فقط یکی به گرفتن سلفی گرایشی نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *