مراحل راه اندازی بنگاه اقتصادی بین المللی

این روزا در مملکت مون با این شرایط بد اقتصادی که هممون تماشاگر اون هستیم، شاید صادرات کالا یا خدمات به بیرون مرز کشور بتونه هم به بهتر شدن شرایط مملکتی و هم به بهتر شدن شرایط اقتصادی خودمون کمک کنه.

صادرات یکی از راه هاییه که میشه واسه مملکت ارز بیاری داشته باشه که این ارز بیاری باعث تقویت بنیه ملی و در نتیجه بهبود شرایط اقتصادی می شه.

در همه کشورا دولتا توجه خاصی به صادرات کرده و با در نظر گرفتن بعضی تشویقا باعث می شن که افراد فعال در بخش صنعت و فعالیتای خدماتی به فعالیتای صادراتی روی بیارن.

حال در این مقاله می خوایم ۰ تا ۱۰۰ صادرات تا کسب درآمد دلاری رو در ۳ مرحله کوتاه و به طور خلاصه توضیح بدیم.

مرحله ۱ – ثبت شرکت در ایران

همونطور که همه میدونیم لازمه شروع هر فعالیت اقتصادی در هر کشوری، رعایت پیشنیازای حقوقی اون هستش.

در ایران هم این قانون مستثنی از بقیه کشورا نبوده و واسه شروع فعالیت اقتصادی باید اقدام به ثبت شرکت کنین.

ثبت شرکت به طور خلاصه یعنی شما با همراه دست کم ۱ یا ۲ نفر به عنوان شریک تون گرد هم آیید و شرکتی رو به جهت شروع فعالیت اقتصادی به ثبت برسونین تا بعد از اون پس از طی چند مرحله دیگه بتونین کالا یا خدمتی رو به بیرون مرز کشور صادر کنین.

در کلیه امور ثبتی لازمه تا کارا رو به مجموعه ای معتبر و باسابقه بسپارین تا بعدا دچار مسائل حقوقی نشید.

مجموعه ثبتی اولین با سالها تجربه و یکی از باسابقه ترین مجموعه های ثبتی ایران مورد توجه خیلی از برندا و مدیران شرکتای خصوصی و دولتی در ایرانه.

پس از ثبت شرکت باید نسبت به دریافت دفاتر پلمپ،کد اقتصادی، گواهی ارزش افزوده و کارت بازرگانی جهت اقدام به امر صادرات و واردات دست به کار شین که می تونین در این زمینه ها از همون مجموعه ای که امورات ثبتی خود رو به اون سپردید درخواست مشاوره کنین.

مرحله ۲ – ثبت برند

در مرحله اول پس از اینکه شرکت تون رو به ثبت رساندید باید  جهت حفاظت از نام محصول یا خدمتی که عرضه می کنین برند تون رو هم ثبت کنین.

ثبت برند شک نداشته باشین واسه آینده محصول یا خدمتی که ارائه می دید بسیار مهم بوده چون باعث می شه که شخص دیگری نتونه از نامی که واسه محصول یا خدمت تون انتخاب کردین سوء استفاده کنه.

مثلا فرض کنین شرکتی که نوشابه کوکاکولا رو تولید می کنه، برند کوکاکولا رو ثبت نکرده باشه.

اگه برند کوکاکولا واسه شرکتی که کوکاکولا رو عرضه می کنه ثبت نشده باشه، شخص یا شرکت دیگری می تونین اون برند رو به نام خود ثبت کنه و محصولی مشابه رو به نام کوکاکولا به بازار عرضه کنه.

اینم بگیم که اگه در نظر داشته باشین تا برند مورد نظر شما در همه کشورا مراقبت شه و هیچ شخص یا شرکتی در هیچ جای دنیا نتونه اونو ثبت کنه، باید برند خود رو به صورت بین المللی یا مادرید ثبت کنین ولی لازمه ثبت مادرید، ثبت برندتون در ایرانه، بعد می تونین برند تون رو بین المللی ثبت کنین.

مرحله ۳ – ثبت شرکت در خارج از ایران

پس از انجام دادن ۲ مرحله بالا ، مرحله آخر واسه شروع یه فعالیت اقتصادی فراکشوری ثبت یه شرکت در خارج از ایرانه که بتونین اقدام به فعالیت اقتصادی در خارج از مرزها کنین.

خیلی از شرکتای خارجی به دلیل شرایط فعلی سیاسی و اقتصادی ایران مایل به فعالیت مستقیم با ایران نیستن پس باید واسه آسون کردن کارا و خیال راحت شرکای تجاری خارجی تون یه شرکتی در خارج از ایران به ثبت برسونین تا با شرکتایی در دیگه کشورای دنیا خیلی راحت بتونین دوستی تجاری داشته باشین.

البته باید موضوع راحتی رفت و اومد به کشوری که می خواین در اون شرکت ثبت کنین و بعضی فاکتورای دیگه رو هم مورد توجه بذارین.

این روزا ثبت شرکت در ارمنستان ، گرجستان، آذربایجان و ترکیه به دلیل راحتی رفت و اومد، نبود نیاز به ویزا و یا راحتی دریافت ویزا مورد توجه خیلی از ایرانیاس که شمام می تونین موقعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشورا رو بررسی کرده و در آخر یه شرکت خارجی واسه ارتباطات خارجی تون ثبت کنین.

مثلا شرکتی ایرونی رو در نظر بگیرین که در مورد طراحی سایت ، سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنه.

این شرکت ایرونی می تونه با ثبت یه شرکت در مورد خدمات انفورماتیک در یکی از کشورای اشاره شده محدوده فعالیت خود رو گسترش بده و به بازارای جهانی راه پیدا کنه.

پس پس از طی ۳ مرحله ثبت شرکت در ایران، ثبت برند محصول یا خدمت تون و ثبت یه شرکت در خارج از ایران، مقدمات و پیشنیازای حقوقی صادرات واردات رو جفت و جور کردین و پس از اون می تونین خیلی راحت محصول یا خدمات تون به شرکتی که در خارج از ایران ثبت کردین منتقل کنین و از اون کشور به دیگر نقاط دنیا عرضه کنین و در اومد دلاری داشته باشین.

در همه این مراحل لازمه تا امورات رو با آگاهی کامل از مسائل حقوقی داخل ایران و خارج از ایران انجام بدین تا در آینده دچار مسائل حقوقی نشید.

در صورت نیاز به مشاوره می تونین ضمن بازدید از سایت اولین ثبت به نشانی  www.nokhostinsabt.com و مشاوره آنلاین با کارشناسان با شماره های خاص ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۳۵ و ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۴۵ تماس حاصل کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *