دی ۳۰, ۱۳۹۹

نگاهی به گروه ایران در آپدیت جام جهانی بازی فیفا ۱۸؛ یک ملت یک ضربان

همونجوریکه میدونید، یه مدت پیش الکترونیک آرتز آپدیتی رایگان رو واسه فیفا ۱۸ عرضه کرد که جام جهانی روسیه رو به این بازی اضافه می کرد. از اون جهت که تنها چند ساعت تا شروع کار تیم ملی ایران در جام جهانی باقی مونده و کشورما در اولین بازی خود به مصاف تیم ملی مراکش میره، در ادامه به بررسی وضعیت ایران در گروه B مسابقات و امتحان نقاط قوت و ضعف حریفان کشورمون در بروزرسانی جام جهانی فیفا ۱۸ می پردازیم.

مراکش؛ شیره های اطلس

  • زمان بازی: ۲۵ خرداد (امروز) – ساعت ۱۹:۳۰
  • ورزشگاه: کرستوفسکی، سن پترزبورگ

باید گفت که دست کم در فیفا ۱۸ تیم ملی مراکش، ترکیب قدرتمندتری از ایران داره. میانگین امتیاز این تیم در خط حمله ۷۴ و در خط میانی و دفاعی ۷۷ه که باعث شده این تیم ۴ ستاره در بروزرسانی جام جهانی دریافت کنه. در مقابل ایران با امتیاز ۷۴ در حمله، ۷۲ در خط میانی و ۷۳ در خط دفاعی، ۳٫۵ ستاره در این بازی داره.

نقطه قوت تیم ملی مراکش به مدافع شناخته شده اونا در یوونتوس یعنی مهدی بن عطیه برمیگرده که با در نظر گرفتن امتیاز حمله کنندگان ما، روبرو شدن با اون در درجات سختی بالا، بسیار مشکل میشه.

مراکش در بروزرسانی جام جهانی به صورت چهار-یه-چهار-یه بازی می کنه که با در نظر گرفتن یه هافبک دفاعی و دو هافبک میانی، آرایشی دفاعی حساب می شه. بالای بغل دستی تیم ملی مراکش سرعت تقریباً خوبی دارن و اگه با این تیم روی آرایش تیمی تموم هجومی و حالت All Out Attack بازی کنین، شاید بتونن با رسوندن توپ به تنها مهاجمشان، دروازه ما رو غافلگیر کنن.

البته در مثل سازی بازی ایران و مراکش به وسیله خود فیفا ۱۸، تیم ملی کشورمون در بیشتر موارد برنده یا با نتیجه تساوی از زمین خارج شد و با امید به اینکه اینجور نتیجه ای در بازی امروز مقابل این تیم آفریقایی که بدون هیچ باختی به جام جهانی صعود کرده، انجام بشه.

اسپانیا؛ قوی ترین تیم جهان؟

  • زمان بازی: ۳۰ خرداد – ساعت ۲۲:۳۰
  • ورزشگاه: کازان آرنا

بازی با تیم ملی اسپانیا چه در واقعیت و چه در حالت جام جهانی فیفا ۱۸، سخت ترین بازی تیم ملی کشورمون در مرحله گروهی میشه.تیمی که دروازه بانی مانند داوید دخیا رو در دروازه داره و هافبکایی مانند داوید سیلوا و ایسکو در خط میانیش با امتیازای ۸۷ و ۸۶ هستن، یه رقابت همیشگی واسه تیمایی در سطح کشورمون میشه.

اسپانیا در فیفا ۱۸ به صورت چهار – سه – سه بازی کرده و بیشتر گل هاش رو در محوطه جریمه حریف و روی پاسای کلیدی هافبکای خلاقش به ثمر میرسونه. البته جدا از اینا، نباید از بازیکنانی مانند دیگو سیلوا در ضربات ایستگاهی و سرجیو راموس روی ضربات سر ارسالی از کرنر غافل شیم چون هر دو این بازیکنا امتیازی بالا در این قسمتا دارن.

بیشتر بخونین:

  • نگاه نزدیک به بروزرسانی جام جهانی فیفا ۱۸ [تماشا کنین]
  • بهترین بازیکنان آسیایی در بروزرسانی جام جهانی بازی فیفا ۱۸ مشخص شدن
  • لیست بهترین بازیکنان بروزرسانی جام جهانی بازی فیفا ۱۸ رو اینجا ببینین
  • بروزرسانی جام جهانی بازی فیفا ۱۸ منتشر شد

واقعاً نمیشه نقطه ضعف خاصی رو در تیم ملی اسپانیا دست کم در این بازی پیدا کرد و در مثل سازی که قبل از این در سایت ما با حضور اعضای تحریریه انجام دادیم هم، اسپانیا موفق به کسب مقام قهرمانی جام جهانی شد.

البته در مثل سازی نتیجه بازی ایران و اسپانیا به وسیله فیفا ۱۸، مواردی اتفاق که تیم ملی کشورمون به نتیجه مساوی مقابل اونا برسه. نتایجی که بیشتر تساویای بدون گلی بودن که اگه در واقعیت هم به اون برسیم، جای شکرش باقی میشه.

پرتغال؛ تیمی که فقط رونالدو نیس

  • زمان بازی: ۴ تیر – ساعت ۲۲:۳۰
  • ورزشگاه: موردوویا آرنا، سارانسک

پرتغال به عنوان تیمی که قهرمون جام ملتای اروپا شده، شک نداشته باشینً از قدرت بالایی در فیفا ۱۸ برخورداره. جدا از حضور کریستیانو رونالدو که با امتیاز ۹۵، قوی ترین بازیکن این تیم و حتی بروزرسانی جام جهانی فیفا ۱۸ حساب می شه، بازیکنان شاخص دیگری مانند په په، کارواریو و برناردو سیلوا با امتیازهای بالایی در ترکیب این تیم هستن.

پرتغال با ترکیب سنتی چهار – چهار – دو بازی می کنه و تقریباً در هیچکدام از نقاط زمین با کمبود بازیکن روبرو نیس. از دروازه بان خوب این تیم یعنی پاتریسیو با امتیاز ۸۵ گرفته تا په په با امتیاز ۸۸، خط دفاعی قدرتمندی رو واسه پرتغال ایجاد کردن.

روی درجاتی مانند World Class، رونالدو با سرعت بالا و قدرت بدنی خوبش، تقریباً در همه نبردها با مدافعان ما برنده س؛ اتفاقی که با امید به اینکه در بازی اصلی اتفاق نیفته و اون در روز خوبش نباشه. البته به صورت غافلگیرکننده ای، در مثل سازی نتیجه این بازی در فیفا ۱۸، تیم ملی ما جدا از کسب مساوی، در بعضی از موارد تونست به عنوان تیم برنده از زمین خارج شه.

میریم، غیرتی هم میریم

روی کاغذ و در فیفا ۱۸، شاید تیم ملی ما ضعیف ترین تیم گروه B مسابقات باشه. البته خیلی از تحلیل کنندگان شناخته شده فوتبالی می گن که کارلوس کی روش و شاگردانش می تونن غافلگیری بزرگ این دوره جام جهانی باشن. اتفاق که در مواردی تیم ملی کشومان در فیفا ۱۸ از گروه خود صعود کرده و به مرحله حذفی راه پیدا کنه، اتفاقی که با توجه روحیه همدلی بین بازیکنان کشورمون، حیرت زدگی سازی ایرانیان در لحظات حساس و میلیونا هوادار پرشوری که پشت این تیم هستن، خیلی بعید به نظر نمی رسه.

پیش بینی شما از یافته های ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه چیه؟ می تونیم مانند بروزرسانی جام جهانی فیفا ۱۸، با کمی خوش شانسی مراکش رو شکست داده و از اسپانیا و پرتغال امتیازی بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *