آذر ۱۶, ۱۳۹۹

هشدار توئیتر به کاربران؛ هر چه سریع‌تر رمز عبورتان را عوض کنید

اخطار توئیتر به کاربران؛ هر چی سریع تر رمز عبورتون رو عوض کنین. توییتر از ۳۳۶ میلیون کاربر خود خواسته تا هر چی سریع تر نسبت به تعویض رمز عبور حساب شون دست به کار شن.

وجود باگی باعث شده تا پسوورد حسابا روی یه سیستم داخلی رمزنگاری نشده ذخیره شن و با وجود اینکه فعلا هیچ نشونه ای از سوء استفاده به دست نرسیده اما توئیتر درخواست کرده تا در کنار تغییر رمز حساب توییتر، پسوورد تموم سرویسایی که همین رمز رو دارن هم تغییر بدین.

از دیشب توییتر طی پیامی در زمان ورود به حساب، به کاربران اخطار داده که به دلیل یه باگ پسورد اونا در خطر قرار داره.

با در نظر گرفتن پست منتشر شده در سایت این شرکت، اونا واسه افزایش امنیت کاربران از عملیات bcrypt استفاده می کنه؛ bcrypt پسوورد که کاربر به سیستم میده رو با یه سری اعداد و حروف تصادفی جانشین می کنه. روند ای که «هش کردن» اسمشه و طبق گفته توئیتر یه استاندارد جهانی هم هست.

با این حال به واسطه حضور یه باگ، رمزها قبل از عملیات هش کردن در سیستم داخلی رمزنگاری نشده ای ذخیره می شدن.

توییتر خاطر نشون کرده که اشکال برطرف شده، رمزها پاک شدن و اونا روی برنامه ای کار می کنن تا دیگه این باگ برنگردد. البته اینکه چند پسوورد لو رفته ان هنوز مشخص نیس.

دو تن از اعضای ارشد توئیتر هم نسبت به این اتفاق عکس العمل نشون دادن و به باور اونا، اشتراک گذاری اطلاعات کافی دور و بر این مشکل داخلی واسه شرکت اهمیت داشته.

Parag Agrawal که سمت مدیر ارشد فناوری توئیتر رو داره در توییتی گفت: «این اطلاعات رو به اشتراک می ذاریم تا به مردم کمک کنیم که یه تصمیم آگاهانه نسبت به امنیت حساب شون بگیرن.»

حتما بخونین: رسوایی توئیتر؛ فروش اطلاعات کابران

منبع:Phonearena