آذر ۷, ۱۳۹۹

گوگل ۹ فرمان صوتی جدید به دستیار هوشمند Google Now اضافه کرد

دستیار هوشمند Google Now، این روزا به یکی از لازم ترین وسیله کاربران اندروید تبدیل شده که از پس کارای مختلفی بر میاد و از اون می تونین واسه رسیدن به جواب بعضی از سوالاتون استفاده کنین. مثلا از اون ارتفاع برج ایفل رو بخواین، اینچ رو به سانتی متر تبدیل کنین و حتی از اون بخواین که طالع این ماه رو براتون بخونه.

به غیر از جواب به پرسشاتون، گوگل ناو میتونه بعضی کارای دستی رو به طور خودکار و با اطاعت از فرمونای صوتی براتون بکنه. به غیر از فرمونای صوتی قدیمی گوگل ناو که مطمئنا با اونا آشنایی دارین، گوگل با یه بروزرسانی ۹ فرمون صوتی جدید به قابلیتای این دستیار دیجیتالی اضافه که اونو مفیدتر از همیشه کرده است.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که واسه به کار گیری این فرمونای صوتی جدید، باید گوگل ناو اندروید رو به آخرین نسخه بروزرسانی کنین. در ادامه واسه آشنایی با این ۹ فرمون جدید، با سایت ما همراه باشین. 

۱- روشن و خاموش کردن بلوتوث و وای فای

گوگل ناو از این پس می تونه به بعضی از گزینه های مهم در تنظیمات موبایل شما دسترسی داشته باشه. با گفتن "turn wifi off" یا "turn wifi on" در گوگل ناو، میان بری از آیکن وای فای در صفحه این دستیار هوشمند نمایان می شه تا با سرعت بیشتری به اون دسترسی داشته باشین. واسه دسترسی به بلوتوث هم می تونین همین روش رو به کار بگیرین.

۲-  روشن و خاموش کردن چراغ قوه

9 Google Now Voice Commands to Take Control of Your Smartphone

از حالا در گوگل ناو، با دو فرمون صوتی "turn the flashlight on" و "turn the flashlight off" می تونین کنترل چراغ قوه موبایلتان رو در دست بگیرین.

۳- روخوانی پیامکا

اگه به گوگل ناو فرمون صوتی "read my messages" یا "show my messages" رو بدین، پنج عدد از آخرین پیامکایی که گرفتین روی صفحه نمایان می شن. اگه در حال رانندگی باشین، می تونین از گوگل ناو بخواین که اونا رو با صدای بلند براتون بخونه، یا اینکه از صفحه دستیار هوشمند به سرعت به اونا جواب بدین.

یک مطلب دیگر:
در روز جهانی محیط زیست ال جی گرد و خاک کندوان را تکاند

۴- اجرای اپلیکیشنا

9 Google Now Voice Commands to Take Control of Your Smartphone

تموم اپلیکیشن هاتون رو می تونین با دادن فرمون صوتی به گوگل ناو باز کنین. کافیه فرمون "…open" و در دنباله اش نام اپلیکیشن رو با صدای شفاف به دستیار صوتی بدین و وارد اپلیکیشن مورد نظرتون شید. اپلیکیشنایی مثل فیسبوک، توئیتر، جیمیل و اسپاتیفای خیلی راحت از همین روش باز می شن و از همین توانایی می تونین واسه ورود به یه صفحه اینترنتی هم استفاده کنین.

۵- پخش موزیک

توانایی محبوب دوستداران موسیقی. کافیه فرمون "…play music in" و به دنبال اون نام اپلیکیشن موزیک پلیر رو به گوگل ناو بدین تا پخش آهنگ شروع شه. البته شروع پخش به صورت خودکار نیس و باید به صورت دستی روی دکمه پلی اشاره کنین.

۶- ایجاد تماس و اس ام اس زدن به مخاطبین

9 Google Now Voice Commands to Take Control of Your Smartphone

گفتن "…Call" یا "…Text" و به دنبال اش نام یه مخاطب، می تونه دسترسی شما به اونو جفت و جور کنه. اگه دوست داشته باشین، می تونین متن اس ام اس رو به طور روشن و شمرده واسه دستیار هوشمند بخونین و کار تایپ رو به اون بسپارین.

فرمون تماس گیری در سایت گوگل هم کار می کنه، به شرط اینکه در حساب کاربری گوگل خود لاگین کرده باشین. از سایت گوگل هم اینکه می تونین به عنوان جانشین اپلیکیشنای شماره گیر آنلاین بهره بگیرین.

۷- تعیین زنگ اخطار

با دادن فرمون صوتی "set an alarm" به گوگل ناو، می تونین مثل صحبت با یه آدم عادی، از اون بخواین که صبح زود شما رو از خواب بیدار کنه. البته بعضی تنظیمات (مثل صدای آلارم) از راه گوگل ناو قابل دستکاری نیستن و باید به اپلیکیشن ساعت مراجعه کنین، با این وجود نمیشه کاربردی بودن این توانایی رو رد کرد.

۸- تنظیم نور و حجم صدا

9 Google Now Voice Commands to Take Control of Your Smartphone

متأسفانه نمیشه مستقیما از راه گوگل ناو به تنظیم صدا و نور صفحه پرداخت، اما با فرمانایی مثل "mute volume" یا "lower brightness" می تونین به صفحه تنظیمات اونا هدایت شید.

۹- گرفتن عکس و ویدیو

با سه فرمون "open camera"، "record a video و "take a photo" فهرستی از اپلیکیشنای قادر به این کارا براتون نمایان میشین که با اشاره روی شون می تونین به سرعت وارد صفحه عکس ورداری یا فیلمبرداری اونا شید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *