۱۰ نمونه عالی استفاده از گیمیفیکیشن در طراحی سایت

۱۰ نمونه عالی به کار گیری گیمیفیکیشن در طراحی سایتا

تکنولوژیای مدرن وب افقای جدیدی رو واسه طراحان خلاق رو کرده.اگه شما هنوز در عزا پایان دوران Flash هستین به احتمال زیاد در حال از دست دادن فرصت و امکاناتی هستین که WebGL و HTML5 و بقیه کتابخانه ها و زبانای پیشرفته جفت و جور می کنن.زمان اون رسیده که گذشته رو رها کنین و خود رو با روش ها و متدهای طراحی روز دنیا هماهنگ کنین.

بازیای آنلاین تحت مرورگر یکی از زمینه هاییه که در این چند سال پیشرفت بسیاری کرده .در مورد غولای میدون بازیای رایانه ای مانند Call Of Duty و Battlefield صحبت نمی کنیم،بلکه در مورد بازیای کوچیکی که در سایتای معمولی اجرا می شن.از طرفی رد اینکه امروزه گیمیفیکیشن یه ترن در بیشتر زمینه ها حساب می شه،کاریه سخت.

مانند بقیه وسایل سرگرمی،گیمیفیکیشن این توانایی رو داره که با جذابیت و سرگرمی حتی حوصله بهترین و خسته کننده ترین چیزها رو هم جذاب و لذت بخش کنه.گیمیفیکیشن با به کار گیری درگیر کردن مخاطب و جذب کردن اون می تونه اون رو به سمت هدف تعیین شده ما جهت دهد.در این مقاله به معرفی ۱۰ نمونه از سایتایی که از گیمیفیکیشن در طراحی سایت خود استفاده می کنن پراختیم.

۱٫Colony TV

1-Colony-TV

این سایت واسه یه درام علمی تخیلی آمریکایی جدید طراحی شده.این سایت به محض ورود،شما رو به یه درک واقعی هدایت می کنه.جست و جو در نقشه،انجام ماموریتا،تماشای داستانا و … امکاناتیه که این سایت بهتون میده.

۲٫The Most Decisive Game

2-The-Most-Decisive-Game

ماموریت به دلیل اینکه تنها یه بار در هر روز فرصت انجام اون رو دارین کمی سخته.گوشی موبایل یا تبلت خود رو به حالت portrait در آورده و از ماجراجویی در این بازی پیکسلی لذت ببرین.

۳٫Futurama: Game of Drones

3-Futurama

با اینکه صفحه به خاطر تبلیغ ایجاد شده و بازی در اون قرار نداره،اما طراحی اون با در نظر گرفتن گیمیفیکیشن صورت گرفته. سایت روشن،روشن و جذاب طراحی شده.به کار گیری gifا دینامیک،ویدیو و محیط کمیک شکل سایت محیطی رو ایجاد کرده که تاثیر عمیقی بر بر مخاطب میذاره.

۴٫Game of Scroll

4-Game-of-Scroll

صنعت اتوموبیل همیشه یکی از صنعتایی بوده که از ترندهای طراحی سایت استقبال کرده و بازیای آنلاین هم از این قانون مستثنی نیس. در این بازی باید با سرعت هرچه تموم اسکرول کنین تا برنده شید.این بازی به کمپین تبلیغاتی سیتروئن جذابیت خاصی بخشیده.

۵٫The Avenging Llama

5-The-Avenging-Llama

The Avenging Llama یه سرویس تف کردن (توهین کردن با فرستادن ایمیل ناشناس) است که در طراحی این سایت از گیمیفیکیشن و الهام گرفته شده و طراحی سایت به صورت یه بازی ۵ مرحله ای در نظر گرفته شده.

۶٫TravelZoo

12-TravelZoo

فرانت پیج TravelZoo به کمک یه کوییز کوتاه و سرگرم کننده طراحی شده که سوالاتی ادبی مربوط به نقشه بریتانیا از شما می پرسد.شما ۳۰ ثانیه فرصت دارین که سوال رو جواب بدید.

۷٫Trump Donald

7-Trump-Donald

این پروژه باوجود اینکه خیلی ساده است بسیار جذاب و بامزه س.حتی اگه شما از شرایط درهم و برهم فضای سیاسی آمریکا آگاهی نداشته باشین توجه شما رو جلب می کنه.شما می تونین تصویر رو ذخیره کرده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین.

۸٫Celebrity Betmatch

8-Celebrity-Betmatch

این میکروسایت مخاطبان خود رو به لذت بردن از یه تجربه به طور کامل ویدئویی دعوت می کنه. ویدئوای کوتاه این سایت که از سلبریتیای آفریقایی جفت و جور شده باعث خنده شما می شه.

۹٫FarCry Primal

9-FarCry-Primal

FarCry  وب سایتی تبلیغاتی  طراحی کرده که شما رو به طور کامل در جو بازی قرار میده و شما رو با این بازی مشهور که جوایز بسیاری دریافت کرده آشنا می کنه.امکان تماشای تریلرا،دانلود بسته طرفداری و خیلی از موارد دیگه از امکانات این سایته.

۱۰٫mira

13-Mira

Mira  روشی سرگرم کننده واسه تبلیغ و نمایش فریم ورک Hydra  است.یه نرم افزار که تجربه مدیتیشن فوق العاده ای رو واسه مخاطب میسازه.کاربران قادر به ایجاد صدا به کمک اجزایی که به طور پریشون دور و بر صفحه پراکنده شدن هستن.