اردیبهشت ۱, ۱۴۰۰

۳ روش ساده برای طراحی زیبای سایت

طراحی زیبای سایت

بعضی وقتا یه تصویر یا باکس در سایت شما میتونه با به کار گیری تکنیکایی ساده توجه بیشتری جلب کنه. رعایت جزئیات کوچیک میتونه یه طراحی متوسط رو به طرحی گیرا و موثر و در نتیجه طراحی زیبای سایت تبدیل کنه. به کار گیری سایه ها، گرادیان رنگ و تصاویر کوچیک گرافیکی روشای ساده ای هستن که طراحی شما رو متفاوت کرده و در واقع آخرین قدم در طراحی زیبای سایت شما هستن. در این مقاله موارد به کار گیری هریک رو بررسی می کنیم.

۱. به کار گیری سایه در طراحی زیبای سایت

سایه یا همون Drop shadow یکی از اولین فوت وفن هاییه که به طراحان آموزش داده شده و تقریبا در هر سایتی مشاهده میشه. دو نوع سایه هست؛ داخلی و خارجی. با به کار گیری سایه در طراحی زیبای سایت می تونین به بخشای جور واجور عمق یا ارتفاع بدید و در نظر بینندگان تصویر سه بعدی و مناسب ایجاد می شه.

طراحی زیبای سایت با سایه

به کار گیری سایه ها در طراحی زیبای سایت و ایجاد عمق

هم اینکه به کار گیری سایه داخلی واسه نوشته میتونه حس برجسته بودن رو منتقل کرده و خوندن متن رو واسه بیننده راحتتر کنه.

چه وقتی از سایه استفاده کنیم؟

سایه ها معمولا واسه قسمتایی استفاده میشه که در دور و بر اونا فضای خالی و سفید زیادی وجود داشته باشه. هم اینکه اگه بخواین حالت لایه لایه به سایت داده و بخشی رو جلوتر از بقیه نشون بدید انتخاب مناسبی هستش و میتونن وسیله مناسبی واسه طراحی زیبای سایت باشن.

بسیار از طراحان تازه کار واسه طراحی زیبای سایت هر جایی که بتونن از سایه ها استفاده میکنن ولی این کار اشتباهه. استفاده اصلی سایه ها در طراحی سایت جداکردن بخشی از صفحه و جلب توجه بیشتر بینندگانه واگر در هرجایی استفاده شه خاصیت خود رو از دست میده. در نظر داشته باسید که سایه های مورد استفاده خیلی جلب توجه نکنن و فاصله اونا از لبه تصویر بیشتر از اندازه نباشه.

۲. تاثیر گرادیان رنگ در طراحی زیبای سایت

یکی دیگه از وسایل مورد استفاده در طراحی زیبای سایت گرادیان رنگه. گرادیان رنگی میتونه ظاهر یه دکمه ساده رو به طور کامل تغییر داده و زیبایی خاصی به اون ببخشد. هم اینکه یکی از روشای ایجاد عمق و بعد در طراحی سایت میتونه استفاده همین فوت وفن باشه. گرادیان رنگ در حالت ساده میتونه خطی یا شعاعی باشه.

طراحی زیبای سایت با گرادیان رنگ

گرادیان رنگ و تاثیر اون بر طراحی زیبای سایت

چه وقتی از گرادیان رنگ استفاده کنیم؟

گرادیان رنگ خطی واسه جلب توجه کاربران هم جهت با افقی یا عمودی استفاده میشه، بطور مثال با استفاده درست از اون می تونین توجه بازدیدکننده رو به بخش عضویت در خبرنامه یا دسته فروشگاه جلب کنین. به کار گیری گرادیان شعاعی در طراحی زیبای سایت معمولا به خاطر مشخص کردن یه ناحیه خاص از تصویر استفاده میشه. مهمترین کاربرد گرادیان رنگ در تکمه ها و بخش هاییه که بهتر می دونین کاربران روی اون کلیک کنن.

همونطور که در بخش سایه ها اشاره کردیم به کار گیری گرادیان رنگ هم باید محدود بوده و فقط در بخشای لازم انجام شه. استفاده زیادتر از اندازه اون میتونه موجب شلوغی سایت و گیج شدن بازدیدکننده شه.

۳. تصاویر گرافیکی و طراحی زیبای سایت

تصاویر گرافیکی میتونن انتخاب مناسبی واسه تصویر زمینه، تکمه ها و یا منوها باشن. به کار گیری یه آیکون کوچیک در کنار گزینه های منو میتونه تا حد زیادی به طراحی زیبای سایت شما کمک کرده و استفاده و درک اون رو واسه کاربران راحت تر کنه.

طراحی زیبای سایت

طراحی زیبای سایت با به کار گیری آیکونا

چه وقتی از آیکونا استفاده کنیم؟

استفاده زیادتر از اندازه آیکون در طراحی زیبای سایت میتونه بر زمان بارگذاری صفحات و سرعت سایت شما تاثیر منفی داشته باشه. هم اینکه استفاده آیکونای ناجور و نامربوط تاثیر منفی داشته و بیشتر از بیش موجب پریشونی و گیجی کاربران میشه. تصاویر گرافیکی رو با هدفی مشخص و واسه بیان مفهومی خاص در طراحی سایت خود وارد کنین.

جمع بندی

به کار گیری سایه، گرادیان رنگ و آیکون در طراحی زیبای سایت میتونه طراحی سایت شما رو متفاوت و قشنگتر کنه ولی در نظر داشته باشین که هارمونی و تناسب بین بخشای سایت رو حفظ کنین و تا حد امکان بر حجم صفحات خود اضافه نکنین. زیبایی سایت تا وقتی ارزشمنده که به کارایی و سرعت اون آسیبی نرسونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *